Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

Konusu 'Dermatoloji - Deri ve Cilt Hastalıkları' forumundadır ve nur... tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : nur...
  1. nur...

nur... Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 8 senedir sedef hastalığıyla uğraşıyorum ve bi sonuç alamadım.Bu hastalıktan kurtulan biri varsa yada etrafınızdaki kişilerden buna çözüm bulan varsa lütfen önerilerinizi paylaşırmısınız
  2. 23 Nisan 2009
  3. melody64

melody64 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    ben 10 sene önce sedef olmuştum. kafa derimde yaralar şeklindeydi. kadıköyde tavsiye üzerine dr.barış
    dervent e gittim. eczanede yapılacak bir solusyon yazmıştı. ve 1 hafta 10 gün gibi kısa sürede hiç bir şeyim kalmadı. tek hatırladıgım siyah bir karışımdı ve oldukça kötü kokuyordu. görüşmenizde yarar var bence. çok geçmiş olsun..
  4. 29 Nisan 2009
  5. nur...

nur... Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol arkadaşım mutlaka görüşecem
  6. 29 Nisan 2009
  7. mavilim85

mavilim85 Meleğime kavuştum... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Melody64 bişey sormak istiyorum sedef vücudunda ne boyuttaydı ve tamamen mi kurtuldun?tekrarlama filan olmadımı yani.
  8. 8 Mayıs 2009
  9. lione_ss

lione_ss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar,
    Tek çaresi Prof.Dr. Agop Kotogyan
  10. 22 Mayıs 2009
  11. Gargamel

Gargamel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sedef hastalığının kesin çaresi yok çözümler geçici belki bi kaç sene yada ay çıkmaz ama eninde sonunda tekrarlıyor.Nedenide tam olarak bilinmiyor.Bendede var bi akrabamdada var.Doktorada gittim eczaneden pis kokulu bi karışım verdi pirdolin kadolin şampuanları verdi ama pek işe yaramadı bide eczane karışımı yanlış yapmış bi güzel kafam kaşındı zor yıkadım.Elecon dermovate gibi ilaçlar veriyo onlarda kortizonlu olduğu için sürekli kullanılmıyor.
    Bi adam bize bitkisel bi ilaç vermişti bende az olduğu için akrabama verdim hergün kullandı ve ilaç geçirdi.Ama çok sıkıldığında üzüldüğünde bi müddet sonra tekrar çıkıyor.ısteyen olursa ilacın tarifini yazarım.Geçmiş olsun.
  12. 24 Mayıs 2009
  13. daylight

daylight Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    4 YILDAN sonra ilk kez dirseklerimi bu yöntemi uygulayarak tekrar gördüm yani dügünümde bile şahmeran eldıven takmak zorunda kalmıştım dermovate prosovate ya da sadece saf vazelın ne kullanıyorsanıuz bol bol sürüpp üzerini streç filmle sarıp yatıyorsunuz
  14. 24 Mayıs 2009
  15. beyza 25

beyza 25 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kızlar benimde eşimde var bir ballı karışım içiyodu çok iyi geldi tarif şöyle 50 gr kilermeni 50 gr ravent 50 gr çelik kükürt hepsini toz haline getirilip 1 kilo bala karıştırıp günde üç kere 1 tatlı kaşığı yiyilcek allah şifa versin
  16. 21 Haziran 2009
  17. PINAL

PINAL Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende 11 senedir sedef hastasıydım o kadar çok doktora gittimki adını bile koyamadılar uzunca bir süre sonra tedavisi olmadığını söyledi doktorlar çok üzülüyodum sonra birisinden uvb ışın tedavisi diye bişey duydum şu anda bulunduğum ilde yapılmıyordu 1 ay boyunca haftada 3 kez başka ilin üniversite hastanesine gittim ve çok şükür geçti 7 aydır hiç bir şey yok iz bile yok
  18. 21 Haziran 2009
  19. filizcan

filizcan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    sabır kızlar ege ünüversitesinden bir prof tedaviyi buldu ama henüz ilac piyasaya cıkmadı belli bir sürecin gecmesi gerekiyormus 4 gün icinde gecirrecekmiş ilac cıktıgında duyarız diye umutla beklıyorum
    herkeze gecmiş olsun bu arada bazı sedef hastalarıda sedefe baglı romatizma oluyor aklınızda olsun
    doktorlar söylemıyorlar ne yazıkki panık yapmayın sakın herkezde olmuyor