Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir?

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve anne1964 tarafından 31 Mart 2007 başlatılmıştır.

31 Mart 2007
    Konu Sahibi : anne1964
  1. anne1964

anne1964 orenanne Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar sizden yardım istiyorum benim yeğenim sedef hastası önceleri başında idi şimdi her yerine sıcradı bize yılan yastığı kökü diye bir şey tavsiye ettiler fakat burada aktarlarda bulamadık eğer bilen varsa bana yazsın yada ulaştırsın ücreti ne ise vereyim yeğenim çok üzülüyor yardımlarınızı bekliyorum başka birşeyler bilen varsa söylesin ben bursalıyım:uhm:

2. 31 Mart 2007
  3. birsen11

birsen11 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda bilgim yok ama siz bu akrata bir sorun belki vardır gonderir
    onemlisi varsa nasıl kullanılacagını da sorun
    0212 233 51 44 zencefil aktar

4. 31 Mart 2007
  5. filizcan

filizcan Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    anne öncelikle gecmis olsun sedef hastalıgı malesef henüz tedavisi bulunmadı
    ve bunu neyin yaptıgıda henüz bilinmiyorkimisi psikolojik diyor bazıları genetik diyor sizden ricam olmadık yerlerde dolasıp bosuna para harcamayın ben bunu 30 yıllık sedef HASTASI OLARAK SÖYLÜYORUM panik yapmayın sedefli yerleri nemli tutun ne sürerseniz sürün yaglı krem olsun yeterki sedef 7 kat hızlı deri kurumasıdır bir uyarı daha bu herkesde olmayabilir bende eklem romatizması yaptı eklem yerlerinde agrılar olursa bir tahlil yaptırın 100 kisiden 20si iyilesiyor ama gecmeyecegini bilmemesi lazım bu bilgileri ona gösreme lütfen
    sedef oldugunu unutacak bu kadar olumsuzlıktan sonra güzel haber tedavisi yok dedim ama izmirde bir dr bulmus ama ilacınpiyasaya cıkmasına daha 3 sene var arastırma sfhasındaymıs sürüldügünde 4 günde gececekmis umarım gecmis olsun canım istersen eliften msnmi al konusalım tekrar gecmis olsun üzülme daha kötü hastalıklar var bu asla öldürmüyor korkma sevgiler

6. 1 Nisan 2007
  7. suveda

suveda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Deride de çikabilir tirnaklarda kalinlasma veya sekil bozukluguyla ortaya çikar.Tirnak alti bosalmalari sedef göstergesidir.Ayrica tirnak üzerinde adeta igne ile olusmus gibi minik çukurlasmalarda sedef belirtisidir.Nedeni belli olmamakla birlikte sikinti ve stresle artan bir rahatsizliktir.Dizlerde,dirseklerde,saçli deride de olusabilir.Fakat tedavisi yoktur.

8. 4 Nisan 2007
  9. sevdamkxixzxixm

sevdamkxixzxixm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    kirpinin kanı iyi geliyormuş diye duydum. ama içiliyormu sürülüyormu onu bilmiyorum.geçmiş olsun

10. 17 Nisan 2007
  11. cachymyn

cachymyn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benım esımınde elınde ve ayaklarında sedef var.bu sedef ozellıkle streslı zamanlarda dahada coğalıp çatlıyor.esımın kullandığı bı merhem var ve sureklı kullandığında sedeflerı duzelıyor.merhemın formulunu bılmıyorum ama osmanbeyde agop kotakyan dıye bı adama gorunmustu o yazmıstı.

12. 22 Nisan 2007
  13. BurdaMutluyum

BurdaMutluyum Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  14. 25 Eylül 2007
  15. yessillim

yessillim Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Sedef hastalığına bitkisel çözüm
    BURSA (İHA) - Bursa'da sedef hastası olan bir aktar, bulduğu ilaçla 1.5 ay içinde sağlığına kavuştu.

1985 yılında geçirdiği bunalım sonucu sedef hastalığına yakalanan 42 yaşındaki Mustafa Kara, Bilgi Üniversitesi'nde tedavi olmasına rağmen yaralarından kurtulamadı. Uzun süren araştırmaların ardından yaptığı karışım sayesinde yaralarından kurtulan Kara, ilacın sedef hastalığına iyi geldiğini ispat etmek için domates, kızarmış yumurta ve acı yemeye başlayınca tekrar sedef hastalığına yakalandı. Yaptığı karışımı diğer hastalara da tavsiye eden Kara, "Çörek otu, kakule ve bal, karaciğeri yenilemede faydalı olan bitkiler. Bal, çörek otu, cennet otu ve kuru incirle birlikte bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve bağışıklık sistemi güçlenince karaciğer kendini yeniliyor. Vücut bu hastalığı bünyesinde istemiyor, 1.5 ay sonra kulaktan veya baş parmaktan iltihap olarak atıyor. 7 gün devam ediyor. 7 gün sonra bu yaralardan vücutta eser kalmıyor" dedi.

Sedef hastalığının başlıca düşmanının stres olduğunu söyleyen bir çocuk babası Kara, "Bu hastalığın üremesine domates, kızarmış yumurta, acı ve kostikli zeytinler yardımcı oluyor. Tıp literatüründe birçok türü bulunan sedef hastalığının tedavisi tamamen mümkün değil. Ancak ben bu hastalığı hiçbir kimyevi madde kullanmadan tedavi edeceğimi söylemiştim. 1.5 ay önce her tarafım yara içerisindeydi, şimdi ise yaralardan ve derimdeki yara kabuklarından eser kalmadı. Şu ana kadar bana gelip de ilaca devam edenler şifa bulmuştur. Ancak hastalık bizimle mezara kadar gider. Tamamen kurtulmamıza imkan yok. Zararlı olanlardan uzak durursanız bu hastalığa bir daha yakalanmazsınız" diye konuştu.

16. 26 Eylül 2007
  17. janseray

janseray Guest

yıllardır sedefle uğrasıyorum artık ellerim ayaklarım ve dirseklerimin hertarafı sedeften görünmesz hale gelmişti denemediyim ilaç ve bitki kalmammıstı en son dr tavsiyesiyle bir ilaca başladım her gece sedeflerin üzerine sürüyorum pamuklu bezle sarıp bezin üzerinede poset sarıyorum ellerime eczaneden pamuklu eldiven aldım ellerime onu takıp uzerinede ameliyat eldiveni takıyorum ve 20 günde nerdeyse sedeflerim iylesti. merhemın adı dermovate merhem

18. 26 Eylül 2007
  19. babylon

babylon Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bazı konularda alternatif tıbba inanıyorum. Bu insana göre değişir, etki tepki mekanizması. Birine iyi gelen tedavi diğerini iyleştirmeyebilir. İnsan metabolizmasıyla ilgili bir şey bence. Tıbbi tedavinin yanında destekleyici tedavi olarak bakıyorum ben alternatif tıbba...