Sedimantasyon yüksekliği ve ağrılar

Konusu 'Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar' forumundadır ve gonca_k tarafından 19 Şubat 2011 başlatılmıştır.

19 Şubat 2011
    Konu Sahibi : gonca_k
  1. gonca_k

gonca_k Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar benim küçüklüğümden beri bacaklarımda bileklerden başlayan ağrılar var, 3 defa farklı doktora gittim 3 tahlilde de sedimantasyonum yüksek ama diğer değerler normal çıktı, hiçbir tanı koyulamadı ama ağrılar devam ediyor, daha çok nemli havalarda ve çok yorulduğumda şiddeti arttığını gözlemledim, antalyada yaşıyorum zaten, artık ağrı kesici almaktan bıkmış durumdayım, tanı konmadığından eğer romatizma belirtisi ile erken tedavi olamayacağım, bu durumda olan başkaları var mı??? sedimantasyon yüksekliğini kime göstermem gerekir? bana bi çözüm önerinnnn
  2. 19 Şubat 2011
  3. pelinkr

pelinkr Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    sedimantasyon yüksekliği her zaman romatizmal bir hastalığı işaret etmiyor bildiğim kadarıyla. bakteriyel enfeksiyonlarda da yüksek çıkabilir. ama bu sorununuz epeydir var romatoloji dr una veya ortopediste başvurun bnce. eklemlerinizde şişlik oluyor mu?
  4. 19 Şubat 2011
  5. gonca_k

gonca_k Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ağrı dışında ne şişlik ne de başka bir belirti var, ama ilerlemesinden korkuyorum, ortopedi hiçbişey bulamadı ramatolojide fark eder mi dersiniz? başka hangi bölüm sedimle ilgilenir hiçbi bilgim yok