Seher'in zayıflama çabalarının günlüğü:)

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve ayseher tarafından 8 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ayseher
  1. ayseher

ayseher değişme zamanı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    diyetime 19 haziranda başladım çok şükür iyiki başlamışım:Saruboceq:
    yaş 19 kilo 102 eyvahedigeldismile fena halde morelim bozuktu geneee ve
    internette her zaman olduğu gibi diyet listelerinin peşinde dolaşırken keşfettim kulübü opuyorumnanaktan önce herkesin nasıl yardımlaştığına nasıl motive olduğuna tanık oldum çok hoşuma gittikaydirigubbakcemile5 ve bende hemen üye oldum ilk hafta ani bir kilo kaybım gerçekleşti ve 5 kilo verdim sonraki hafta 2 kilo bu hafta ise 1 kilo verdim şimdilik toplamda 8 kilooo çok mutluyumkaydirigubbakcemile2
    Her kış 10 kilo alırdım ama yazları bir kilo verir 2 kilo daha alırdım son 3 yıldır bu böyleydi malesef mafoldumben ama 100 e düştüğümde bu kış aldığım bütün kiloları vermiş olucam inşşş tabi:Saruboceq: asıl hedefim 60 lara düşmek:KK1: ama eylüle kadar 85 80 kilo arasında olmak istiyorum inşşş olurum devamı gelir bu çabalarımın
    Burası benim günlüğüm ,ağlama duvarım ,dert ortağım... herkesin önerilerini yorumlarını azarlarını:kedi: bekliyorum

bu arada herkesin kandili mübarek olsun

2. 8 Temmuz 2010
  3. neseli45

neseli45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    karar vermek başarmanın yarısıdır canım. tebrik ederim. diyette olan biri olarak kolaylık diliyorum. amacın diyet değil sağlıklı beslenmek olsun ki giden kilolar geri gelmesin.

4. 8 Temmuz 2010
  5. ayseher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sagol canım gitsinler ve birdahada geri gelmesinler inşş

6. 8 Temmuz 2010
  7. ayseher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bugün malum kandil kalkabilsem oruç tutacaktım ama uyanamadım:KK43: yinede sizle ramazana dair bir menü paylaşmak isterim
    SAHUR( kahvaltı yerini alan öğünümüz)
    ayran, süt, yogurt,peynir, vb birini seçebilirsiniz
    4 kaşık pilav, 2 dilim ekmek, 4 kaşık makarna , vb birini seçebilirsiniz
    1 kaşık zytnyağıyla yapılmış salata, domates salatalık , vb birini seçebilirsiniz
    4 yemek kaşığı sebze yemeği tercihe göre denenebilir
    tabi ben bunu yazarken seçilecek porsiyon tiplerini belirttim tercihen yogurt yerine yumurtada yenebilir ben sahura kalkıcak olsam
    1 kk peynir, domates salatalık 2 dilim kepek ekmeği ,haşlanmış yumurta yada 4 kaşık sebze yemeği olurdu dediğim gibi değiştirmek elimizde :) menemende olabilir sebze yemeği yerine tabi
    İFTAR( öğle yemeği yerini alan öğünümüz)
    suyla açılan orucumuz tercihen hurmada olabilir tabi salata 1/8 pide yogurt çorba vb devam ettirilir yavaş yenirse doyma hissi artar kanımca çorba içildikten sonra hala doymadıysak bir kepçe daha alabiliriz kendimize göre şekillendirebiliriz yogurt yerine ayran peynir vb konabilir ama çorbayı degiştirmek çok önerilmiyor midenin rahat olması açısından
    İKİ SAAT SONRA(akşam yemeği yerine)
    4 kaşık sebze yemeği etli etsizse 6 kaşık, yogurt yada salata yine tercihe göre değiştirebilirsiniz ben bu öğünde çok yemeği önermiyorum çünkü saat 22.00 en geç 1 de yatılır hem rahat uyumak açısındanda az yense sorun olmaz kanımca
    ve iftara davetliysek nolcak diyeti bırakcakmıyız hayır aynen devam edicez ikram edilenlerden az az alıncak kabalık olmasın :) 2 saat sonra çok az bir sütlü tatlıda yenebilir kanımca:KK70:

8. 8 Temmuz 2010
  9. Merme_87

Merme_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bende tıpkı senin gibi üye oldum bu siteye ve burda olduğum için çok mutluyum burdaki okuduğum yazılar sayesinde motive oluyorum bende yediklerime çok dikkat ediyorum 1 haftadır ama ancak 2 kilo verebildim :KK43: ama bunada şükür diyorum sürekli bakınıp bir şeyler okuyorum burda insanların azimlerini görebiliyorum ben inanıyorum başarabiliriz istediğimiz kiloya düşüp sağlıklı yaşabiliriz istediğimiz görüntüye kavuşa biliriz hihoyyyt

10. 8 Temmuz 2010
  11. ayseher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    verirsin canım çk güzel gitmiş kilonda her hafta iki kilo gitse oooo:KK70::KK70:zemuszemuszemuszemus

12. 8 Temmuz 2010
  13. ayseher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar bugünkü listemi huzurunuza çıkarıyorum
    sabah= 1 dilim kepek ekmeği 1 kk peynir domates biber 8 tane yeşil zeytin bir bardak şekersiz çay
    öğle= 1 tabak menemen 5 kaşık falandır 1 dilim kepek ekmeği 1 kk peynir
    ara öğün= kandil sebebiyle yapılmış hamurdan biraz aldım çok pişmanım en az 200 kaloridir:KK43::KK43::KK43:
    akşam 1 kepçe çorba
    ara öğün= 1 dilim karpuz
    bu gün kendimi tok hissediyorum çok yedim galiba ama böyle yazıncada bişi yememiş gibiyim küçük kaçamak dışındasempatiksalakcinni

14. 8 Temmuz 2010
  15. BAdem13

BAdem13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ayseher kendine günlük açmışsın ne güzel yerimseniben Akşam yemeğini ne ara yedin bir de ara öğün yapmışsın çok erken değil mi??

16. 8 Temmuz 2010
  17. ayseher

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    he ya kendime günlük açtım:) kız daha yemedim çorbamı birazdan yicem 18.30 da yicem karpuzu 7 den sonra birşey yememem lazım ya:):KK70::KK70:

18. 8 Temmuz 2010
  19. BAdem13

BAdem13 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Hayırlı olsun canım,inşallah Diyet başarı öykülerinde de açacağız konumuzu..BAdem13 eridi :lepi: