Şehitlerimiz...

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve aylacım tarafından 21 Haziran 2007 başlatılmıştır.

21 Haziran 2007
    Konu Sahibi : aylacım
  1. aylacım

aylacım Guest

arkadaşlar paylaşmak istedim...

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir Hilal uğruna Ya Rabb, ne güneşler batıyor....

Bu akşam yıldızlar saramış gibi Tepeler titreşir hava kış gibi Bir dağın sırtında dağ varmış gibi Omuzlamış bir Mehmed'i Mehmedim Can askerim

Uyurken seyrettiğim, o yatak boş şimdi... Uzaklardan kokun gelmez oldu, asker oğul... Gözpınarım dolu dolu, baba yüreğim incindi, Kirpiklerin arasından sel akar asker oğul...

Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber
    Sana ağûşunu açmış duruyor Peygamber

Gayri anlatılmaz bu savaş bence, Dağ,taş konuşmuştu kendi dilince; "hücum"diye bir ses duydum ilk önce, Sonra "Allah Allah" dedi Mehmedim...

Bu öyle bir iman öyle cehid ki, Secde eder cümle canlı ve bitki, Bir temmuz akşamı Allah şahit ki, Şaha kalkmış vatan idi Mehmedim...

Bulanık akan sel suyu durulur mu Türk Askeri, arkadan vurulur mu Güzelleri sevenler, hiç yorulur mu Şehitlerden hiç hesap sorulur mu

Babam vardı bir ağlamayan Yakışmaz bana yakışmaz diyordu Annem bir köşede yüregine indiriyordu göz yaşlarını Bir şey olmuştu ama kimse bana birşey demiyordu...

NEREDE BİR ASKER GÖRSEM ABİM DİYESİM GELİYOR
    NE ZAMAN SENİ DÜŞÜNSEM AĞLAYASIM GELİYOR
    ABİ DEDİKLERİ CAN OLSA GEREKMİŞ
    AĞLAMAK KAR ETMİYOR ÖZLEM YANINDA KAR KALIYOR

Yazık olsun uygar denen bu çağa Nice yiğitleri kardı toprağa Mehmed'ime kurşun sıkan alçağa Yumruğumu sıktım, sıktım ağladım. Çırpınırdın karadeniz Bakıp Türk'ün bayrağına Ah ölmeden bir görseydim Düşebilsem ayağına

aLintidir..

2. 21 Haziran 2007
  3. aylacım

aylacım Guest

mekanları cennet olsun...
    ki mutlaka öyledir..

4. 21 Haziran 2007
  5. EU2

EU2 Guest

NEREDE BİR ASKER GÖRSEM ABİM DİYESİM GELİYOR
    NE ZAMAN SENİ DÜŞÜNSEM AĞLAYASIM GELİYOR
    ABİ DEDİKLERİ CAN OLSA GEREKMİŞ
    AĞLAMAK KAR ETMİYOR ÖZLEM YANINDA KAR KALIYOR

Cok duygulandim aylacim.
    SEHITLER ÖLMEZ
    VATAN BÖLÜNMEZ...
    Bunu halaaa anliyamadilar....

6. 21 Haziran 2007
  7. inxsxirah

inxsxirah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Artık dayanmıyor yüreğim bu acılara....Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin,yakınlarına ve bizlere sabır versin.

[​IMG][​IMG][​IMG]

8. 22 Haziran 2007
  9. aylacım

aylacım Guest

Gümüşhane'de şehit olan Basri Aslan'ın nişanlısına yazdığı son mektup yürekleri dağlıyor...

19 Haziran 2007

GÜMÜŞHANE'nin Merkez'e bağlı Kırıklı Köyü kırsalında PKK'lı teröristlerin açtığı taciz ateşinde şehit düşen 22 yaşındaki jandarma komando er Basri Aslan'ın memleketi Denizli'nin Çameli İlçesi'ne bağlı Yaylapınar Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü. Arslan'ın, nişanlısına yazdığı, ‘Birtanesine’ diye başlayan son mektubunda, “Olur ya, bir çatışmada şehit düşersem, göğsümdeki kör kurşunu çıkarmayın. O benim madalyam olacak'' diye yazdığı öğrenildi.

7 aylık asker Basri Aslan'ın şehit olduğu haberini, öğle saatlerinde şehidin evine giden Çameli Kaymakamı Hüseyin Avcı, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Yılmaz, Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Başçavuş Metin Kurtcebe, 11. Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli subay ve askerler verdi. Şehit evine Tugay Komutanlığı'nın ambulansı ile gidildi. Şehit annesi Kezban Aslan ile babası Hasan Aslan, tarlada çalıştıkları için acı haberi vermeye gidenler bir süre köy meydanında bekledi. Anne ve baba araziden dönünce, eve giden heyet, Basri Aslan'ın şehit düştüğü haberini verdi. Acı haberle yıkılan anne Kezban Aslan, “Oğluma nasıl kıydılar, ben onsuz nasıl yaşarım'' diye ağıtlar yaktı. Sağlık ekibi, acılı anneyi iğne yaparak sakinleştirdi.

ÖLDÜĞÜNÜ HİSSETTİ
    Baba Hasan Aslan oğlunun birliğini sabah saatlerinde aradığını, ancak kendisiyle görüşemediğini söyledi. Baba Aslan, “Acımız büyük, vatan sağolsun. Oğlum, annesi ile telefonda 3 gün önce konuşmuştu. İyi olduğunu söylemişti. Bugün sabah arama gereği duydum, sesini duymak istedim. Aradım ama birliğinde telefona çıkan asker, görevde olduğunu söyledi. Meğer oğlum şehit olmuş'' dedi.

BİRTANESİ'NE VASİYETİ

[​IMG][​IMG][​IMG]

Askere gitmeden önce Acıpayam'da alçı-sıva işleri yapan, birliğine katılmadan üç ay önce de Acıpayam'da oturan köylüsü 17 yaşındaki Özlem Erdoğan ile nişanlanan Basri Aslan'ın şehit düştüğü haberi, evlilik hayalleri kuran genç kızı da gözyaşlarına boğdu. Özlem Erdoğan, “Böyle olacağını biliyordum, biliyordum, şehit olacağını biliyordum'' diyerek gözyaşı döktü. Baygınlık geçiren genç kız, Acıpayam Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Basri Aslan'ın, nişanlısı Özlem'e yazdığı son mektup yürekleri dağladı.

Mektubuna, ‘Birtanesine’ diye başlayan Aslan'ın sevdiğine “Olur ya bir çatışmada şehit olursam arkamdan sakın yas tutma. Bırak mezarımda rahat yatayım. Bedenimden komando elbisemi çıkartmayın, onlar benim gururumdur. Ölünce kefenim olacak. Başımdan mavi beremi çıkartmayın benim şerefim olacak. Ayağımdan botlarımı çıkartmayın, onlar nice yollar aşacak, şehit olursam sırat köPage Rankingüsünden onlarla geçeceğim. Elimden tüfeğimi almayın o benim namusumdur. Yaramın kanını silmeyin ahirette hesabı sorulacak. Göğsümdeki kör kurşunu çıkarmayın o benim madalyam olacak. İnşallah bunlar olmazsa ben sana kavuşurum sevdiğim'' diye vasiyet ettiği öğrenildi.

Çameli Kaymakamı Hüseyin Avcı, “Söyleyecek fazla bir şey yok, vatan sağolsun. Acımız büyük'' derken, Belediye Başkanı Cengiz Yılmaz şehidin intikamının ordu tarafından mutlaka alınacağını, kanının yerde kalmayacağını söyleyerek, “PKK'nın kökü kazınacaktır. Biz şanlı ordumuza güveniyoruz'' diye konuştu.

Şehidin ağabeyi 26 yaşındaki Mehmet Aslan ile yeğeni 5 yaşındaki Hasan Aslan da gözyaşlarına boğuldu. Acı haberi alan Yaylapınar köylüleri gözyaşları arasında şehidin evine koştu.

Basri Aslan'ın, Manisa Kırkağaç 2. Jandarma Komando eğitim birliğinde acemi eğitimini yaparken 15 ocak 2007'de teçhizatlı 2400 metre koşuda bölük birincisi olduğu için ‘örnek teşkil eden asker’ gösterilip kendisine birlik komutanlığı tarafından takdirname verildiği öğrenildi.

10. 22 Haziran 2007
  11. aylacım

aylacım Guest

Rabbim zaLimin tahtını basına yıkma yoLunda şehadeti mübah kıLsın insaLLahh...

ey şehitler.

Bekliyor vatanı 19-20 lik gençler,
    Yüreklerinde kimbilir kimi bırakıp gittiler,
    Bizim korunmamız için dağlarda gezdiler,
    Siz rahat uyuyun bıraktıklarınız bizimdir ey şehitler.

Kanla sulanan bu toprak şimdi oldu gözyaşı,
    Devlete zeval yoktur dilekler bununla yaşı,
    Tertemiz evlatlara kıyan düşmanım sen düşün, taşın,
    Bu ellerimle kafanı gövdenden ayıracağım kafanı.

Kinim seni boğacaktır asla bana gözükme,
    Şu gözü yaşlı annelerin nefretini aldın,
    Seni allah'a havale ettim yoktur kelime,
    Ağlarım her şu gbi resimde.

Birisi ağlıyor çöktüm yanına,
    Sevdalısını vermiş o minder olan toprağa,
    Derdiyle hallenirim onlar bilmesede,
    Allah sabır versin bu gibi acı çekene...

Onlara öller demeyiniz, öylece üstüyle defnediniz.Şayet onların mertebesinden toprak onları kefenle almaz.
    Hz. Muhammet S.A.V. hadisinden...

12. 22 Haziran 2007
  13. EU2

EU2 Guest

Rabbim zaLimin tahtını basına yıkma yoLunda şehadeti mübah kıLsın insaLLahh...

Aminnnnnnnnnnn...

14. 26 Haziran 2007
  15. aylacım

aylacım Guest

Adı Soyadı : Osman Çınar
    Baba Adı : Mehmet Ali
    Ana Adı : Emine
    Doğum Yeri : Beyşehir 24.07.1958
    Şehit Olduğu Yer : Bingöl - 28.07.1991
    Defin Yeri : Beyşehir - Konya

Eşi Meliha ÇINAR'ın Mektubu

71635 yaka ve sicil numaralı şehit polis memuru Osman Çınar'ın eşi Meliha Çınar'ım.

1980 yılında eşim polis olmuştu. İlk görevini Yozgat'ın Yerköy ilçesinde başladı. Yerköy'de 8 yıl görev yaptı. 1988 yılında tayinimiz Van’a çıktı. Van'da 3 yıl görev yaptıktan sonra 6. ayın 11. nde 1991 de Konya ilinin Beyşehir ilçesine izine gelmiştik. 40 gün izinimizi kullandıktan sonra izin dönüşü Bingöl- Solhan Karayolunda P.K.K terör örgütü yolumuzu keserek kendimize ait arabadan beyimi indirdiler. O anda birçok araba durdurmuşlar, biz o olayın üstüne vardık. Beyim arabadan inerken bana siz arabadan inmeyin dedi. Bende 2 kızımla arabanın içinde 2 saat bekledik. Daha sonra eşim sağındaki ve solundaki teröristler ile yanıma gelip 1-2 dakika sonra "çocuklarıma iyi bak iyi sahip ol" dedi. Eşimin son sözü buydu. O anda beyimle aramızda 15-20 m. vardı. Teröristlerde bana çabuk in arabadan dediler. Bende sadece el çantamı elime alıp 2 çocuğumla arabadan indikten sonra arabamızı yaktılar. Beyimi şehit ettiler. O kalabalığın içinde bir polis ailesi daha varmış. Bizi o polis kardeşimiz, Solhan polis karakoluna kaçırdı. Orada 50-60 tane terörist vardı. O polis kardeşimizde o pislikleri işçiyim diye kandırmış.

Beyimin cenazesini Bingöl hastanesine ¤¤¤ürdüler. O zaman ben 3 aylık hamileydim. O korkuyla, o ızdırapla birlikte ben rahatsızlandım. Beni polisler sağlık ocağına ¤¤¤ürdüler. Doktorlar bebeğimi kaybetme tehlikesi var dediler. Bana orada bir iğne yaptılar. Daha sonra Malatya Devlet Hastanesine kadar cenazeyle birlikte geldik. Cenaze arabası hastanenin önünde beklerden bende hastanede kürtaj oldum. Ben o anda 1 şehit değil 2 şehit verdim. Ben Aponun etini değil kemiklerini dahi kül edeceğim. Bir de o haini elime bir geçirebilsem, o çocuk katili Apoya doktor hekim ¤¤¤ürmemenizi rica ediyorum. Benim 8 yıldır çektiğimi Allah ile ben biliyorum. Ben 8 yıldır sinir hastası oldum. Apoya işkence çektirerek öldürmenizi rica ediyorum.

Meliha Çınar

16. 26 Haziran 2007
  17. aylacım

aylacım Guest

komando olmak gururumdur

Komando olmayı ne çok isterdim anam
    Şehit düşmeyi istediğim gibi yürekten
    Dağlarda yorgunuz, açız, susuz
    Kim bilir kaç gündür de uykusuz
    Yiğitlerle omuz, omuzayız dağlarda
    Çatışmadan çatışmaya koştuk karlarda
    Bazukalar patladı, kurşunlar yağdı
    Silah arkadaşlarımız şehit düştü
    Kolları,bacakları koptu gazilerimizin
    Annam canımı teslim edersem üzülmeyin
    Ben kardeşlerimle yan yana uyuyacağım
    Mavi berem, kamuflajım, botlarım
    Bırakınız üzerimde kefenim olsunlar
    Mezar taşı yerine silahımı dikiniz
    Alnımın, Ayağımın, Elimin paklığından namazımı
    Göğsümün yarığından, akan kanımdan şehadetimi
    Tanıyacak Muhammed'ül Emin (s.a.v.) kardeşini tanıyacak!
    Kardeşime iyi bakın sahip çıkın
    Kardeşim evladın olursa Muhammed Hamza koy ismini
    Ben oğluma bu ismi koymak isterdim çünkü
    Halkım bu toprak uğruna can verilerek vatan oldu
    Vatanı hak etmeyenlere teslim etmeyiniz
    Bakara suresi ayet yüz elli dört
    Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin
    Bilakis onlar diridirler
    Lakin siz onu anlayamazsınız der
    Babam sende şanlı ordumuzda yıllarca Komutandın
    Sakın benim ardımdan öldü dedirtmeyiniz
    Köpekler ölür de, şehitler ölmez Komutanım!

Bu şiirin hikayesi:

Henüz Lise çağlarında yüreğine şehitlik aşkı düşen Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli bir Subayının oğlu. Askerlik çağında gönüllü komando olmaya karar verir ve onun için K.Ö. ve K.S. diye iki devir vardır. Komandoluğun aşkı ve Komandonun kalanlarına yazdığı birkaç satır son istek...
    Bakara suresi- 154. Ayet-i Kerime:
    'Allah yolunda öldürülenler için 'ölüler' demeyin. Tam aksine, onlar dirilerdir ama siz farkında olmazsınız.'

Al-i imran suresi- 169. Ayet-i Kerime:
    'Allah yolunda öldürülmüş olanları ölüler sanma sakın. Hayır! Onlar diridirler. Rablerinin katında rızıklandırılıyorlar.'

18. 26 Haziran 2007
  19. aylacım

aylacım Guest

yüce rabbim sabır versin...

bilmem neredeki bilmem ne kilisesini açacaklarına şehitlerimiz için şehit ailelerimiz için anıtlar yapsınlar,bu mektupları herkes okuyabilsin diye teker teker yazsınlar ölümsüzleştirsinler.Ermeniler bilmem kaç kıtada bilmem kaç adet soykırım anıtları yaparlarken.yaptırırlarken,medeni!insan haklarına saygılı devletler ! onlar için bu anıtları yaparlarken biz öylece oturuyoruz hiç bir şey yapmadan iyiki Çanakkale Şehitliğimiz var iyiki onu yapmışsız.