Sehpalarıma bi çözüm bulalım nolur..

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve turkkahvesi85 tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : turkkahvesi85
  1. turkkahvesi85

turkkahvesi85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar sizden çokk önemli bi ricada bulunmak istiyorum lütfen bi el atın şu sorunuma bana bişeyler yazın. Benim çok sevdiğim zigon sehpalarım var, şekilli değil öyle, dümdüz, oymalı kakmalı bacaklı falan değil yani. modern. orta kare sehpanın küçültülmüş halleri gibiler.
    neyse çok uzatmayayım, ben çay getirdiğim zaman, kalkmak olmasın çok diye, sehpanın üstüne, bez üzerine koydum çaydanlığı. çok sıcakmış bembeyaz koca bi leke yaptı. çokk üzüldümm. neyse baya kullandım öyle, bu akşam arkadaşım geldi internetten de baktım hakkattende öyleymiş bana bi yöntem gösterdi, kolonya döktü lekelere, çakmakla yaktı alevlendi sonra söner gibi olunca bezle sildik hakkatten lekeleri aldı.
    ama herhalde benim sehpanın mobilyasındanmıdır nedir böle bi kaç kabarık pürtük yer kaldı minik minik. genede o kötü görünümü gitti.
    ama bende iyice güzel olsunlar istiyorum, acaba diyorum kaplama kağıtları falan satılıyor kaplasammı sadece üstlerini?
    yada boyamaya kalksam nasıl boyayabilirim zımparalamak şartmı nolur bana bi yardım edin, gözüme batınca gıcık oluyorum ben nasıl öyle bi hata ettim diye.
    cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlarım, şimdiden çok sağolun........

2. 24 Kasım 2009
  3. TheShe

TheShe Guest

Valla konuyu görünce direk kolonyayı döküp yakın diyecektim ben de ama yapmışsınız zaten.

4. 25 Kasım 2009
  5. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım kaplayabilirsin bence,
    ama bu iş ne kadar becerikli olduğuna bağlı
    çünkü o folyoları düzgün kesip yapıştırmazsan hiç de güzel olmuyor

6. 25 Kasım 2009
  7. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    üzerine sıcak su dök bende öyle duymuştum benimde hep olur öyle ama kolanya döküp çakmakla yakınca bide ıslak bezle siliyorum geçiyo hemen

8. 25 Kasım 2009
  9. turkkahvesi85

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ay çok sağolun kızlar

10. 25 Kasım 2009
  11. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    Canım eğer şu sıcak su işe yaramaz ise sakın folyo kaplama; sehbalar devamlı kullanım alanlarında olduğu için folyolar en ufak bir çizik, sıcak v.s. sorun yaratırlar. Ayrıca bunları sonradan çıkartma ihtimalin sıfır.
    Boyamanıda önermem. Tabii sehbaların masif ahşap değilse...
    Öyle mdf laminat tarzı şeyler boyaya gelmiyor. Ben yatak odası takımımı boyadım hemde zımparalayaraktan ama maalesef üstündeki boyalar zamanla kalkıyor.
    Sana tek alternatif önerim: Dekor yapıştırman... İstersen hepsine aynı deseni yapıştır istersen sadece bozuk olana. Yapı marketlerde onlarca çeşit var birini seç ve sadece çirkin olan bölümü kapatkaydirigubbakcemile5

12. 26 Kasım 2009
  13. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Bende kolonya ile yaktım,epey düzeldi.
    Tekrarla, aynı işlemi..

14. 26 Kasım 2009
  15. Yuse

Yuse Bir MELEK gördüm sanki Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu yıl deri sehbalar çok moda...
    Bende evime orta kare dev sehba aldım...içime sinmedi....Koltuğumun benzeri deriden alıp deri kaplamayı planlıyorum.....

Sadece bi örnek... Tabii mağazalarda daha güzellerini var.. Yaratıcılığına kalmış..
    Hem yenilenir. hem odanın havasını değiştirir

16. 26 Kasım 2009
  17. turkkahvesi85

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    herkese teşekkür ederim, bu desen yapıştırma işini beğendim, alayım valla yapıştırayım, hakkat iyi fikirmiş. tekrardan sağolun..

18. 4 Aralık 2009
  19. yELiiizz

yELiiizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kolonya döküp yakma olayını ben anlamadım yaa hangi lekeler için bu kir is için olurmu ? benim tv sehpam krem istikbal in tv den çıkan is leke yaptı tabi . işe yarar mı bu yöntem acaba?suntalem deniliyor sanırım