Şeker hastası adayı mıyım?

Konusu 'Endokrinoloji' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 11 Nisan 2009 başlatılmıştır.

11 Nisan 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    şekerim 100 102 civarı cıkıyor hep aclık ama annem seker hastası bu ne anlama gelıyor seker hastasımıyım

2. 13 Nisan 2009
  3. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    buradan kimse size tanı koyamaz ki :sm_confused: bir dahiliye uzmanına ya da endokrinoloji uzmanına gitmeniz gerekir ki, sizin şikayetlerinizi, öykünüzü dinleyip gerektiği takdirde tahlilleri istesin ve sorun varsa baştan önlem alın.

artık şeker hastalığı erken dönemde belirtiler fark edildiğinde önlenebiliyor ya da geciktirilebiliyor, ilaç, diyet ve egzersizle a.s.:enbuyukkk:

4. 9 Eylül 2009
  5. begooonya

begooonya mutluyummm :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    hmmm evet tanı koyamayız ancak tavsiyede bulunabiliriz,100 yüksek bi rakam değil
    bence bi endokrin uzmanına gidip detaylı tetkik yaptırmalısın çünkü ailede varsa dikkate alınmalı ama sakın dahiliyeye gideyim deme
    özellikle glikoz yükleme testi yaptır
    hepsine bakılsın aklın kalacağına

ben dahileyeye gidiyodum,dedim acıkınca fenalaşıyorum,bi glikoz yükleme testi yapın dedim,yaptılar ve sonuçlar çıktı,doktor pek bişey yok sadece şekerli yiyecek yeme dedi,sonra endokrine gittim sen hipoglisemiksin dedi nasıl olur da doktor bunu yorumlayamaz dedi adam zıvanadan çıktı sinirden
    sen endokrine git bişey çıkmasa da için rahat olsun