şeker hoca

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve leylek82 tarafından 30 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  30 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : leylek82
 1. leylek82

  leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.664
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  GERÇEKTİR VE ALINTIDIR:Şeker Hoca bir alem hoca: 'Peygamberimiz yaşasaydı cipe binerdi, zaten devenin de iyisine binmiş!' diyor. Teravih namazında eli boş gelen kadınlara 'Televizyon programlarına börek çörek yapıp gidersiniz, buraya eliniz boş geliyorsunuz! ' diye takılıyor. Söylediklerini oya sunuyor, Cuma namazının farzını kıldırıp 'Memleketin 330 milyar dolar borcu var, haydi şimdi gidip çalışın!' diye cemaati işlerinin başına gönderiyor. O Malatya'nın ünlü Şeker Camii'nin Şeker Hoca lakaplı imamı Celal Tigen. Basın Yayın Halkla İlişkiler mezunu. Yaşını sorduğumuzda '52 modelim!' diyor.

  İşte sorular ve cevaplar:

  Cemaatiniz camiden taşıyormuş. Nedir bunun esbab-ı mucibesi?

  'Zebanilerden, cehennemde kaynayan kazanlardan, cehennem ateşinde yananlardan bahsetmem. Cami korkutma yeri değil, sevdirme yeridir . Adam camiye zaten dert, ızdırap içinde geliyor. Bir de cehennemden mi bahsedeceğiz? '  Camide promosyon uygulamanız varmış?

  'Gelenleri caminin monoton havasından kurtarmak lazım. Camiye gelen çocuklara camiyi sevdirmek gerekir. Onlara sorular soruyorum,bilseler de bilmeseler de şehirler arası bilet, çeyrek, cumhuriyet altını veriyorum '  Camilerde niye devamlı ayakkabılar çalınır?

  ' Bizde ayakkabılar kaskoludur. Ayakkabısı çalınana ayakkabı alıyorum.'

  Hep böyle grand tuvalet mi giyersiniz?

  'İslam dini cübbe, sarık, takke ve tesbihten ibaret değildir.

  Peygamberimiz sıcak iklimde yaşadığı için entari giymişti.Kutuplarda yaşasa öyle mi giyecekti?'

  Hurafeler ve batıl inançlara niçin bu kadar itibar ediliyor?

  'Şiddetle karşıyım. Gidiyorlar türbelere, çaputlarbağlıyorlar , ' Al sana göbek, ver bana bebek!' bunlarla uğraşıyorlar. Malatya'da Keşşaf Baba Türbesi var. Bir baktım kadınlar türbenin etrafında neredeyse içki kokteyli yapıyorlar. Yakını içki içen eline viski, şarap, rakı ne varsa mezara getirmiş. Şimdi bu adam kalksa bunları kovalasa haklı değil mi ? Bunlar dini takvim yapraklarında, cami diplerinde öğrendikleri için oluyor.'  Allah bilir sizin internet siteniz de vardır?

  'Cemaate; www.celalhoca.com.tr 'ye girin, sorular sorun dedim.

  Ama hazırlıkları yapılıyor, yakında olacak.'  Cuma Namazının farzını kıldırıp cemaati gönderdiğiniz oluyormuş , niye?

  'Bu memleketin 330 milyar dolar borcu var. Namazın farzınıkıldırdıktan sonra; 'Haydi şimdi gidin çalışın, memleket düzlüğe çıksın !' diyorum.'  Sizden rahatsızlık duyanlar yok mu?

  'Neşeli şeyler anlatıyorum diye çok tepki verdiler. Dini preslemişler , monoton hale getirmişler. İslam dini güler yüzlü bir din ama namazı bile somurtarak kılıyoruz.'  Şeker Hoca devam ediyor:

  'Şeker Camii'ne yalınayak gelinmesini yasakladım. Ayağında mantar , egzama, başka bir hastalık olabilir. İnsanlar o ayakla basılan yere secde ediyorlar. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı'na cemaate galoş giydirelim dedim. Henüz alamadım ama 1000 tane alıp koyacağım camiye.'

  ***

  'Bir gün sabah namazı için camiye gelmiştim. Üstünde hırka olan birini gördüm ama çok karanlıktı, tanıyamadım.'Kimisiniz?' dedim, 'Turgut Özal'ım' dedi. O sırada Başbakandı. Korumalarını atlatıp gelmiş. Annesi Hafize Hanım'la tanıştırıp aile imamları olmamı, dini konularda onları yönlendirmemi ve yılda 5 kere hatim indirmemi istedi. 'Babam için 5

  kere hatim indirmiyorum, ancak bir kere yapabilirim! ' dedim. 'Peki öldükten sonra mezarıma 5 yıl boyunca gelip dua okur musun?' dedi.

  'Ya Amerika'da, Arabistan'da ölürseniz, nasıl geleyim?' dedim, onu da kabul etmedim.

  Ama 4 yıl boyunca Özal ailesinin aile imamlığını yaptım.'

  ***

  'Bir zaman cami yeni yapıldığı zamanlarda 4 avize gerekiyordu.Halde çalışan birine; 'Sen camiye avizeleri getir, ben senin reklamını yapayım !'dedim. Cami doluyken cemaate; 'Namazın farzı kaç diye sorsam aranızda bilen olur, bilmeyen olur. Haydi ondan da vazgeçtim, abdestin farzını sorsam onu da bilen olur, bilmeyen olur..

  Ama kaliteli, ucuz sebze ve meyvenin hal binası No:47 Şahin Topaloğlu'nda satıldığını bilip oraya gidersiniz!' dedim. 15 gün sonra avizeleri getirdi. 'Hocam, gelen giden benim dükkanı soruyor,caminin başka ihtiyacı var mı?' diye sordu.'  ***

  'Bir ara dünya kupası maçı vardı. Birkaç rütbeli kişi teravih namazını da, maçı da kaçırmak istemiyordu. 'Hocam ne yapacağız?' diye sordular . 'Teravihe gelin, hızlı kıldırıp sizi maça yetiştiririm! 'dedim . Birkaç rekatı hızlı hızlı kıldırdım. Sonra biraz rolantiye almışım. Maça geciktiler.

  'Hocam ne yaptın? İyi gidiyordun, sonra birden yavaşladın?' dediler. 'Yahu radara yakalandık! Görmediniz mi, cemaatin arasında Malatya Müftüsü vardı?' dedim
   
 2. 30 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : leylek82
 3. medo_24

  medo_24 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  77
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  süper ya bayıldım::)))))
   
 4. 30 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : leylek82
 5. ayten_kk

  ayten_kk Guest

  gercekten super seker dedikleri kadar var
   
 6. 30 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : leylek82
 7. leylek82

  leylek82 çok zor bazen.... Pro Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  5.664
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  ...............................................................[/i][/b][/color]
   
 8. 5 Eylül 2008
  Konu Sahibi : leylek82
 9. ay-kaya

  ay-kaya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  9
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  süper yaa bayıldımmmm şeker hoca sen çok yaşa