Şeker Senden Nefret Ediyorum

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve LEYLUFER tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : LEYLUFER
  1. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar tahlillerin sonucunda 208 şekerimin yüksek olduğu ortaya çıktı ve dr endokrinolojiye gönderdi birde diyet listesi verdi tedaviye ara verdik düzenlenmeden olmazmış şimdi ne olucak bebişe ne zaman kavuşacağım yaaa çokmu zararı olur bebişim nerde ne zaman gelecekkkkkk

2. 14 Temmuz 2009
  3. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım kendini üzme; ben diyet uzmanıyım istersen sana diabetini düzenlemende yardımcı olabilirm. ve unutma diabetli pekçok kadın anne olabilmekte. Üstelik gebelikte de diabet çıkabilir. Yani bu çok büyük bir problem değil.

4. 17 Temmuz 2009
  5. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekür ederim şimdi glifor kullanıyorum ama tedaviye başladığımız zaman 1 dozluk insilün le başlıyacakmışım kullanmam şartmış üztelik hemoglabin değerimde 10 olduğu için bizra kullanacakmışım düsmesi için bu doğrumu peki zararı olmazmı hemoglabin değeri 6.0 olması gerekiyormuş yoksa kötü olurmuş çocuk için öle dedi dr bu nekadar doğru peki ilgilendiğin için tşkler ederim.

6. 17 Temmuz 2009
  7. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım doktorunun önerdiği tedavi doğru ama korkmanı gerektirecek bir durum yok. Eğer gebelik şekerin çıkmış olsaydı yine insülin tedavisi uygulayacaktın.Hemoglobin A1C değerin baya yüksek çıkmış demekki uzun süredir şekerin yüksek seyrediyor sen farkında değilsin. HbA1C değeri 6 nın altında olması gerekiyor ama 3 - 4 ayda diyetine sıkı bir şekilde uyarsan değer normale döner merak etme.

8. 17 Temmuz 2009
  9. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    diyetisyene gidiyorum ama normal bi diyet listesi verdi şu şekerli yiyeceklere dikkat et yürüyüş yap falan dedi öle işte glifor verdi onu kullanıyorum günde 2 kere alıyorum tok karnına onun sayesinde şimdi 135 oldu ama hemoglabin değerinin düşmesi şartmış ve başlarsak tedaviye 1 dozluk insülinle başlayacakmışız zaten pztesiye belli olucak sonuç o zaman çıkacak bu sorun olmazmı insülin yani sonra bırakabilirmiyim peki insülini

10. 18 Temmuz 2009
  11. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım eğer şekerin normal sınırlara düşerse ve sen onu diyetle normal aralıkta tutayı başarabilirsen doğum sonrası insülini bırakıp sadece diyetle veya diyet + ilaç ile tedavine devam edebilirsin. Kendini bu kadar üzme lütfen. ve diyet süresince çorba, pilav, makarna, beyaz undan yapılmış tüm gıdalardan, tatlılar ve şekerli yiyeceklerden uzak durman gerekiyor.

12. 18 Temmuz 2009
  13. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkür ederim dediğiniz gibi yapmaya çalışıyorum inşallah iyi olur bakalım sonucu bi alayımda ne olucak ne yapıcaz belli olucak ama yinede insülin alıcam 1 doz tedaviyede öle başlıcam sanırım önümüzdeki ay inşallah herşey iyi olur çünkü artık üzülmek istemiyorum allahım isteyen herkese versin yardımların ve önerilerin için çok teşekkür ederim nazela...

14. 20 Temmuz 2009
  15. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım rica ederim her zamn yardım etmeye hazırım merak etme ve bol bol dua et

16. 21 Temmuz 2009
  17. LEYLUFER

LEYLUFER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Herşey belli oldu artık sonucum 5.60 çıktı tedaviye regli döneminin 3. günü başlıcam artık şimdilik insülin kulanmama gerek kalmadı eğer çok gerekirse aralarda verilecek aşılama ile başlayacağız bakalım inşallah bu sefer olur ALLAH`IM ıSTEYEN HERKESE VERSıN.....

18. 22 Temmuz 2009
  19. nazela

nazela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bak gördünmü herşey yavaş yavaş yoluna girmeye başladı sen dualarını eksik etme ve olumlu düşün inşallah bu ay olucak.