Şeker taraması..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve norsis tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : norsis
  1. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    26+3 günlük hamişim..Yarın kontrolüm var,bi önceki kontrolde şeker taraması için doktorum aç gelmemi istemişti..Yarın sabah aç gidicem,ama o verdikleri nasıl bi tat yada midemin bulanmaması için neler yapmalıyım,tecrübeli arkadaşlardan yardım..

Birde konuya baktım ama bulamadım,ya çok uzun zaman olmuş güncellenmemiş yada benden kaynaklanan bi durum,yöneticiler kusura bakmasın..

2. 1 Haziran 2010
  3. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yarin sabah benimde seker testim var...bügün dr.gittim bebeyim normalinden büyükmüs..suyumda normalinden cokmus...o yüzden sekerim varmi yokmu ona bakacaklar... bebek su an nerdeyse 2,5 kilo...doguma 2 ay var

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
  4. 1 Haziran 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    uyyy,baya kilosu var bebeğinin..Böle giderse 4 yada 4,30 doğurursun,bebeğin sağlıklı olsunda gerisi önemsiz,inşallah şeker falan çıkmaz arkadaşım...
    Ya ama kimse bişe yazmıyo zaten,sanırım kimsenin başından geçmemiş henüz:) yarın yaşayıp bizzat görürüz artıkın..

6. 1 Haziran 2010
  7. BEYZUS

BEYZUS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    163
    Bebeğin hayırlı olsun canım.....Sağlıklı ve hayırlı evlat olmasını dilerim.......

Şeker yüklemesinde hamilelere 50 gr glikoz veririz hayatım.....Sıcak suda eritilmiş olarak.

Tadını şöyle tarif edebilirim:Baklavadan süzülen şerbet kadar tatlıdır;yakıcı bir şeker tadı alacaksın.

Bulantıyı önlemek için:yanında limon götür ve içtikten sonra hemen kesip yalayarak bulantını önle..Üzerine su içme bu da bulantı yapabilir....

Önce açlık şekerine bakılacak;sonra glikozu bitirişinden itibaren doktorunun isteği ne şekilde ise 2 veya 3 sat boyunca 1 er saat arayla şekerine bakılacak.....

Yanında kahvaltı türü birşeyler götür ve tahlilin bitince hemen orada ye.....Çünkü son saatte biraz şekerin düşecek ve halsiz kalacaksın.Yemeden dışarı çıkma.
    Bu anlattıklarım hastada oluşabilecek normal rahatsızlıklar;bunların tamamı olacak diye bir şey yok.Hiç raharsızlık duymayanlar da oluyor.
    Çok rahat geçeceğini düşünerek git ve sağlıklı sonuçlar al inşallah.....

8. 1 Haziran 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Valla ben hiç rahatsız olmadım her iki içişimde de :)) tatlıyı çok sevdiğimden olsa gerek

10. 2 Haziran 2010
  11. SEYDA24

SEYDA24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Valla bu konuyu açtığın süper olmuş canım,benimde haftaya çarşamba şeker yüklemem var.. Tam denk geldi. cevap veren biyolog arkadaşada teşekkür ederim.Doktorum gelirken yanımda limon getirmemi sölemişti,soramamıştım nedenini fisfisfis :) Artık bilgili bilgili gider içerim şerbetimi :smiley-cool: hepimize hayırlı günler dilerim.

12. 2 Haziran 2010
  13. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Şekerimi ölçtürdüm,çok yüksek çıktı :KK43: önce diyetisyene yönlendirildim,10 gün sonra tekrar gidip 100 gr şeker yüklemesi yapılacak :KK43: limon götürdüm ama içine sıktım ben:) diğerinde mutlaka getir dediler,o daha kötüymüş..Baklava sen ne yaptın,şekerin ne alemde?

14. 2 Haziran 2010
  15. SEYDA24

SEYDA24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    takma kafana norsiscim.Hamilelikte gayet normal,diyetle sağlıklı bir şekilde alırsın bebeğini kucağına inşallah...

16. 2 Haziran 2010
  17. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Valla Şeydacım kafaya ister istemez takılıyo ama yapacak bişe yok,diyetle kontrol alına alınırsa ii ,alınmazsa insülin tedavisi olcak,bebeğim için herşeye razıyım,o sağlıklı olsunda..gerisi önemli değil..
    Hepimizin ki sağlıklı olsun ama..

18. 2 Haziran 2010
  19. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    benimde malesef yüksek cikti...pazartesi tekrar randevum var...o güne kadar günlük tutmam lazim ne yediklerimi yazip evde sekerimi ölcmemi gerektigini söyledi doktor...pazarteside ona göre tedavi uygulanacakmi yoksa perhizmi uygulanacak dr.karar verecek.....bebeyime özel muyane icin 1 hafta sonra baska dr.da yine randevum var...

Son düzenleme: 2 Haziran 2010