şeker testi istedi dr'um normal çıkmaz die korkuyorum!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve HÜZÜN YAPRAKLARI tarafından 29 Ocak 2009 başlatılmıştır.

29 Ocak 2009
    Konu Sahibi : HÜZÜN YAPRAKLARI
  1. kızlar ben tatlıyla arası olmayan biriyim ama hamileyim ve sürekli tatlı şeyler tüketiyorum ve buda şeker testine yansır die korkuyorum sizce bisorun çıkarmı?:CüvCüv:

2. 29 Ocak 2009
  3. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende 40 yıl yemesem aklıma gelmezdi tatlı ama şimdi hergün tüketiyorum bende aynı şeyden korkuyorumm bu hafta yaptırıcam bende hayırlısı olsun inşlh normal çıkar ne diim korkunun ecele faydası yok sanırım

4. 29 Ocak 2009
  5. nursist'cim bunuda biliyomusun pekmezde kan şekerinin yüksek çıkmasına sebep oluyomuş gerçi aç gidicemde bir gün önce dahi olsa yememeğe dikkat etcem....

6. 30 Ocak 2009
  7. ayxsxegxuxl34

ayxsxegxuxl34 kuzucuklarım:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bana şeker yüklemesi dün yapıldı ama karnım toktu doktorumda hiç sormadı açmısın tokmusun die ben tatlıyı çok tüketiyorum hamilelikten öncede şimdide bugün sonucumu alıcam inş kötü bişey çıkmaz..

8. 30 Ocak 2009
  9. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Şeker yüksek falan çıkarsa noluyomuş acaba... Sakıncaları ne oluyor. Benimki sınırdaydı 100lük istedi doktorum tatilden döndüğümde yaptırıcam... Şaşırdım halbuki çok şeker tüketmem.

10. 30 Ocak 2009
  11. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    korkunun ecele faydası yokmuş derler
    yüksek çıkarsa 100 lük yapılır
    sonra o da yüksekse diyete başlarsın
    ama değer baya yüksekse bebekte şeker hastalığı olmasın diye insüline başlarsın
    ama doğumdan sonra ne sende nede bebekte şeker hastalığı olur

12. 30 Ocak 2009
  13. sarmasik

sarmasik hayatim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadasim bence bunun tatli yemeyle alakasi yok..benim ilk hamileligimde gebelik sekeri cikti ve ben tatliyi pek yemeyen biriyim..hamileligim boyunca sürekli diet yapmak zorunda kaldim..allahtan igneye felan gerek kalmadi..bunu annenin vücudu yaparmis zaten..test günüde senin vücuduna zaten seker yüklüyorlar..sonrada vücudun tepkisine bakiyorlar..yani cok korkmaya gerek yok bence...sonucta ciksa bile doktorun söylediklerine uyarsan bir sorun yasamazsin..

14. 30 Ocak 2009
  15. ayxsxegxuxl34

ayxsxegxuxl34 kuzucuklarım:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar sonucumu aldım normalde 140 ve aşağısı olması gerekiyomuş benim 153 çıktı yarın sabah aç karnına 100lük içicem korkuyorum acaba tok karnına bakıldığı içinmi yüksek çıktı dua edin kızlar..

16. 30 Ocak 2009
  17. nursist

nursist PAMUK PRENSİM... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

yaa yandık ozaman kanım biraz düşük çıkınca her sabah kan hapından sonra aç karnına pekmaz içiyorum ben :1shok: kaş yaparken göz çıkartmasak barii
    banada aç gelin dediler hastanede çook uzak bize we ben yarım saatten fazla aç kalamıyorum off sonuçlar bari iyi çıksada moral olsa :Saruboceq:

18. 30 Ocak 2009
  19. inşllh sonuçlarımız istediğimiz gibi olur........