Şeker yüklemesi kabusu!!!! içim dışıma çıktı :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve PINARYILDIRIM tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : PINARYILDIRIM
  1. PINARYILDIRIM

PINARYILDIRIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 50 mg lık yapılan şeker yüklemesinde değerlerim 136 çıktı ( sınır 135 ) Doktorum 100 mg lık yüklemeyi yapmamı söyledi. Bu sabah gittim. Damar yolum açıldı, glikozlu suyu içtim, 45 dakika sonra tansiyonum 4' e düştü ve aşırı bir bulantıyla hepsini çıkardım. Kendimi inanılmaz kötü hissettim akabinde işlem sona erdi, bu şekilde devam edemediler. Ancak mutlaka bu testi yaptırmam gerekiyor öyle ya da böyle. Aramızda bunu yaptıran varsa yazabilir mi deneyimlerini

2. 17 Ağustos 2009
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    şeker yüklemesi dediğin şekerli su ayol. Onu içincemi için dışına çıktı. Valla ne diyim:nazar:

4. 17 Ağustos 2009
  5. byndr

byndr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben daha yaptırmadım bu hafta yaptırcam çok merak ediyodum nasıl olduğunu demek kötü bişey

6. 17 Ağustos 2009
  7. elif32

elif32 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende yaptırdım 50 mg 160 çıkınca 100 mg.lık şeker yüklemesi yaptırdım aynı senin gibi bende çıkardım ilk kanı verdim şekeri içtim bir saat sonra tekrar kan alacaklardı midem bulandı dayanamadım çıkardım işleme devam edemediler benimde tansiyonum normalde hep düşüktür birkaç gün sonra tekrar gittim bu kez kan verdikten sonra beni hemşire yatırdı ilk bir saat dinlen diye dinlendim sonrakilere devam ettik allahtan bu kez çıkarmadım sonuçlarda iyi çıktı,gittiğin hastane sana söyledimi bilmiyorum ama bana hemşire iki tana limonun suyunu sık bi ped şişeye doldur gelirken dedi,glikozu içerken bardağa biraz glikoz biraz limon suyu koydum öyle içtim mide bulantısını engelliyor bilgin olsun

8. 17 Ağustos 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende gizli şeker var daha önce 2 kere şeker yüklemesi yaptırdım. sekerlı lımonata gıbı bısey ıcırıyolar sonra saatte bı kan alıyolar senden 4 saatı askın sure bısey yıyemıyosun ıcemıyosun dolayısıyla sekerın dusuyor ayaga kalkıcak halın kalmıyor bı sure sonra. zor ıs walla hamılelıktede yaptırıcam bı kere daha 3 olucak deneyımlı oldum bu konuda artık :uhm:

10. 17 Ağustos 2009
  11. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle berbat bişeyyy 29. haftamda yaptırdım bende 100lük şimdi 33. haftadayım o günden beri tatlı yemedim acayip tiksindim her tatlı gördüğümde o işlem geliyo aklıma.50 lik yüksek çıkınca mecbur yaptıcaz başka çare yok herşey karnımızda pır pır eden minik kelebekler için...

12. 17 Ağustos 2009
  13. semiror

semiror Evli,Mutlu,Çocuklu... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bende geçen hafta yaptırdım canım...50 lik 152 çıkınca 100 lük yapıldı...ama iyi çıktı çok şükürr..bende halsizlikten ve açlıktan son kanım alındığında elim ayağım titriyordu artıkdelikafadulden son anı hatırlamıyorum zatenmirmirmirmir

14. 17 Ağustos 2009
  15. sule80

sule80 Meleğini Çok Sever Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım benden sana tavsiye yanında mutlaka ''LİMON'' götüralkisalkisalkis,limonata gibi yapsınlar öyle iç hiç bişey anlamazsın!! Bende yaptırdım korkarak gittim ve Allaha şükür bişey olmadı,tabi sende limonatayı seviyosan bu şekilde içmeni tavsiye ederim...opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

16. 17 Ağustos 2009
  17. zellda

zellda ben ona resmen asigim!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben burda seker yuklemesi yaptirdim sonuc Allaha sukur iyi cikti ikinciye gerek kalmadi.Anlamadigim sey Turkiye de neden ac karnina icirtiyorlar bu seyi tabiki sabah sabah insanin midesi kaldirmaz ben giderken yarim saat onceden ictim zaten bir onceki kontrolumde doktor icecegi verdi dolapta tutmami soyledi gelmeden yarim saat once yemek ye sonra 5dk icinde ic bitir dedi.Ayni portakal suyu gibiydi fanta gibi sadece asidi yoktu tadi o kotu degildi.Turkiyedeki de ayni degilmi acaba

18. 17 Ağustos 2009
  19. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 100'lük yaptırmadım ama ablam yaptırdı. ama aç karnına o kadar bekleyemeyeceği için evde kendisi yaptı ölçümlerini. kayınvalidesi şeker hastası olduğu için evde ölçüm aletleri vardı.
    eğer seninde öyle bir imkanın varsa evde yapmak gibi, doktoruna danış evde kendin yap, çünkü 4 saat aç beklemek gerçekten çok zor olur, en azından evde rahat rahat yatarsın.