şekerim düşmüyorr :(( yardım!!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve adescik tarafından 2 Haziran 2009 başlatılmıştır.

2 Haziran 2009
    Konu Sahibi : adescik
  1. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaklaşık 10 gündür 1 saatlik tokluk şekerlerim yüksek çıkıyor :KK43: 150-160 gibi 38 gündür diyet yapıyorum 10 gündür durum böyle ne oldu bende anlamıyorum herşeye uyuyorum ama düşmüyor... doktorumu aradım söledim 200 ü geçmeden insülüne başlanmıyor daha dikkat et deyip geçiştiriyor ama bu benim içimi hiç rahatlatmıyor..bebeğime zarar verecek diye korkuyorum benim gibi şekeri bu seviyelerde olan varmı? (150-160) genelde sabahları yüksek öğle ve akşam düşmüş oluyor..lütfen bildiklerinizi paylaşabilirmisiniz?

yemeklerden sonra yürüyüşte yapıyorum,aralarda hiç kaçamak yapmıyorum

2. 2 Haziran 2009
  3. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım yeniden merhaba...
    Daha evvel yazışmıştık hatırlarsan.. Benim doktorum da (endokrin) 180 leri görürsen arka arkaya bekleme hemen gel demişti. Allahtan 1 defa gördüm o rakamı. Her doktorun sınırı farklı demekki.. Bebeğinin kilosu normal mi? Yoksa irileşmeye başlamış mı? Bu da önemli bi unsur.. Ben çavdar ekmeği yiyordum diyetimde fakat son 1 haftadır tam buğday ekmeği yiyorum faydasını gördüm. Bu arada 21 gün oldu ben diyete başlayalı. 15 günde bir endokrine, aynı süre içerisinde de kadın doğuma gidiyorum. Sürekli takipteyim. Sadece yediklerimizle alakalı değilmiş şekerin yükselmesi o yüzden yediklerine takılıp da kendini boşuna sorgulama.. Hba1c testini yaptırdın mı?Bu da önemli.

4. 2 Haziran 2009
  5. adescik

adescik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba cnm hatırladım tabiki, Hba1c testini daha önce hiç duymadım ne amaçla yapılıyor.birde senin doktorun 180 leri görürsen gel demiş acaba 150-160 larda birşey yapılmıyormu? kadın doguma yarın gidicem bakalım kilosu nasıl..15 gün önce normal degerler içindeydi..ölçümlerimde gayet iyi gidiyordu ama birden yükselme başladı :KK43: senin ölçümlerin nasıl arada yüksek çıktıgı oluyormu?