şekerim yuksek cıktı yardım.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve asumansu tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : asumansu
  1. asumansu

asumansu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 23 haftalık hamıleyım.bugun 50grlık seker yuklemesı yapıldı.sekerım 180 cıktı.doktora henuz gosteremedık ama yuksek cıktı degılmı? napıcam ben?şeker yuklemesınden oncede , bol cıkolata yedım.renklı ultrasona gırdım diye.bebek hareket etsın dedi doktor..bana bılgı verırmısınız.

2. 4 Nisan 2010
  3. Nilay

Nilay OĞLUM YUSUF EMİR Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım eğer testten önce çikolata yemışsen o test pekte doğru sonuları vermez çünkü
    açlık şekerini ölçmek için yapılıyo bu test zaten drunun senı aç gelmen konusunda uyarmalıydı
    ben gideceğim zaman gece 12 den sonra bir şey yeme sabah 9 da gel demişti
    bence druna çikolata yediğini söyle hayatım olmadı testi bi daha uygulamasını iste için rahat eder hiç olmazsa

4. 4 Nisan 2010
  5. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bende de aynı durum sözkonusu, ölçüme aç gittim ama bir gün öncesine kadar paket paket çikolataları götürüyordum valla. 171 çıktı. O günden beri tatlıya ara verdim. Yarın bide eczanede ölçtürücem. Bakalım orda sonuç ne çıkacak.

6. 4 Nisan 2010
  7. asumansu

asumansu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nilay ve glup glup tesekkurler ılgınız ıcın.
    bır gun oncesı ve o gun cok cıkolata yedım.
    tok karna yanı .bu kadar yuksek olması normal dımı.
    dr da uyarmadı.
    moralım bozuk dunden berı.bısey yıyesım gelmıyo artık.sagolun kızlar.

8. 4 Nisan 2010
  9. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım 18o yine iyi.birde cikolata yemişsin.benim 50 lik yüklemem 254 cıktı.100 lük daha da fenaydı.saat başı yapılan ölçümlerde sekerim hiç düşmedi hep yükseldi.simdi diyetteyim.diyet işe yaramazsa insüline baslatacakmış doktorum.sen hiç canını sıkma bence

10. 4 Nisan 2010
  11. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    birde 50 lik yüklemede aç tok farketmiyor.ama 100 lük yüklemede aç karınla gidiliyor.ama benim doktorumda 50 lik yüklemeyi aç karınla yapmıştı.yani asıl canını sıkması gereken benim.fazla kiloluda değilim şimdiye kadar 3.5 kg almama rağmen seker cıktı bende.inşallah bebişime birşey olmaz

12. 4 Nisan 2010
  13. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    bende bu hafta yaptırdım ,ikisindede aç gittim .50gr da 190 çıktı ertesi günü 100lük yaptırdık çok şükür normal çıktı ,ama heryerim delik deşik oldu:KK43:

14. 5 Nisan 2010
  15. mehtap0606

mehtap0606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende 50 lik yaptırdım 154 çıktı 100 lük yaptıracağım bu hafta içi tatlı da fazla yemiyorum neden olduğunu anlayabilmiş değilim :KK43:

16. 5 Nisan 2010
  17. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben bugun 50.lik şeker yuklemesı yaptırdım 179 cıktı normal olması gereken 140 imiş sınır ıse 200 müş bana doktorum pılav ve makarnayı cokmu tuketıyorsun dedı hayır dedım ..doktorum soyledıgı dıger seyler ıse ekmegı 3 dılımden fazlasını yememem cıger ve hamur işi fazla yememem + benım encok yedıgım sey benım sekerım buyuzden bukadar cıkmış zaten patates patatesın her turlusu sekerı yukseltıyormuş ben hamılelıkte aşırı dustum patatese artık yemıycem haftada 1 defa fılan yıycem .1 ay sonra tekrar yukleme yapılıcak bakalım hayırlısı...eger yıne yuksek cıkarsa dıyete başlıycakmışım

18. 5 Nisan 2010
  19. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    asumansu benimde ilk50lik şeker yüklemesinde yüksek çıktı hiç telaşlanma 100lük yüklemede net olarak anlaşılır şeker olup olmadığı bende boşuna telaş yapmışım 100lük testte bi sorun çıkmadıki sen çikolata yedim test olmadan önce diyosun ben gece 12 den sonra hiçbirşey yemiyerek aç gittiğim halde yüksek çıktı sanırım senin yediğim çikolatadan yüksek çıkmıştır.Bu gibi testlerde aç kan vermeniz testin netliği açısından önemli bence siz işinizi şansa bırakmayın bi dahki teste giderken gece 12den sonra bişey yiyip içme şimdiden geçmiş olsun......