Şekerli su

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve dilek38 tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

3 Eylül 2010
    Konu Sahibi : dilek38
  1. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bebeğinize şekerli su verdiniz mi doğduktan sonra.
    benim kaynana çocuğa su yerine şekerli su veriyo ben vermesini istemiyorum ama benden habersiz gizli gizli veriyo ağzı açılınca ben 4 çocuk büyüttüm nasıl büyüttüm falan gibi şeyler söylüyo. sinir oluyorum

2. 3 Eylül 2010
  3. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Eskiden verilirmiş annenin sütü gelmeyince ama şimdi öyle değil ki... Bebeğiniz kaç aylık bu arada.

4. 3 Eylül 2010
  5. dilek38

dilek38 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 aylık bebeğim. bu arada ben kayınvalde ile birlikte oturuyorum beraber bakıyoz yani fazla bişeyde söyleyemiyorsun öyle işteee

6. 3 Eylül 2010
  7. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim kolik olduğunda, doktorumuz şeker vb. bir şey verip vermediğimizi sormuştu. şekerli su veriliyor sıklıkla; ama kesinlikle verilmemeli. malesef anneanneler, babaanneler her şeye karışıyor.

8. 3 Eylül 2010
  9. akdenizli15

akdenizli15 hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    canım bebeklere şeker vermemek gerekiyo aksi halde ona alışıyolar başka tatları reddediyolar bir de şeker bir çok hastalığın nedeni küçücük bebeği alıştırmamak lazım

10. 5 Eylül 2010
  11. duyguby

duyguby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    madem kayınvaliden seni dinlemiyor,sende onu korkut tatlım.Seker hastalığı ve obeziteye neden oluyormus.ilerde olursa sorumluluk senin,senden bilirim vs de.Ayrıca hep sunu söylerim.Hep derlerya zamane cocukları cok akıllı diye.Eskiden gözunu acamazdı,bakmazdı,gulmezdi,konusmazdı cocuklar diye.Demekki eskiden cok sey yanlıs yapılırmıs.Artık tıp doğruyu-yanlışı ayırıyor.Yeni nesilde bu kurallara göre yetiştirdiğinden cocuklar daha sağlıklı ve akıllı bnce.Kayınvalideni kırmadan anlat bunları canım.ama dinlemiyorsa bırak kırılırsa kırılsın.