Seksi Saçlar için ip Uçları

Konusu 'Saç Şekilleri (kesim, örgü, topuz) & Kataloglar' forumundadır ve selmaizmirli tarafından 12 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  12 Aralık 2007
  Konu Sahibi : selmaizmirli
 1. selmaizmirli

  selmaizmirli Guest

  New York City Soho’daki Oscar Bond Salon and Spa’nin profesyonellerine günlük çekicilikten gece seksapeline geçerken saç kesiminizi, renginizi ve stilinizi nasıl değiştirmeniz gerektiğini sorduk. Salon sahibi ve dünyaca tanınan stilist Oscar Bond, kesimin görünümünüzün en önemli parçası olduğunu söylüyor ve uzun katlardan oluşan bir kesim tavsiye ediyor. Oscar Bond Stilisti Allison Woodruff da aynı fikirde. Jessica Simpson ve Jennifer Aniston gibi seksi saçları olan kadınları düşündüğünüzde gördükleriniz katlarıdır. Jessica’nin mükemmel dökülen dalgaları ve Jennifer’in muhteşem düz katları olabilecek tek seçenekler değil. Bütün gününüzü sahilde geçirmiş gibi duran saçlar da çok moda. Seksi saç sahil tarzı, karışık ve özensizdir ve sadece hareket eder.

  İşte birkaç ipucu.

  Kendiniz için kolay hale getirin. Woodruff “Eğer iyi bir saç kesiminiz varsa gerisi kolaydır.” diyor. “Yapılmamış gibi duran saçlar için gerçekten hiçbir şey yapmayın.” Eğer hafif bir dalganız varsa, difüzörle kuruturken sadece hafif bir köpük ya da saçlarınızı nemlendirecek kuvvetlendirici bir ürün sürün ve ovalayın. Eğer düz saçlarınız varsa, birkaç dakika için kıvırma maşası kullanın ve saçlarınıza biraz doku katın. Amaç biraz hareket katmak. “Dağınık görünmesini mi istiyorsunuz, eğer farklı boyutlarda bigudiler kullanırsanız daha özensiz bir hava verebilirsiniz.”

  Saçlarınız için doğru ürün kullanın. Seksi saçlar kabarık olur, diyor Woodruff, bu yüzden hacim verici ürünler kullanın. Saçlarınızın ne kadar ağırlık kaldırabileceğini düşünün. Eğer saçlarınız ince ise, ağır, kremsi yağ bazlı ürünler yerine daha hafif ürünler tercih edin. Çok kıvırcık saçlar bir ton ağırlık kaldırabilir bu yüzden gerçekten kremsi şeyler kullanabilirsiniz. Saçlarınızın ürünler tarafından aşağı çekilmesini istemezsiniz, amaç sadece karışıklığı düzeltmeye yardımcı olması.

  Kaküller seksidir. Kaküller herhangi bir stilin seksapelini artırabilir, diyor Bond. O uzun, yüzünüze gelmeyen sadece bir gözü ve elmacık kemiğini kapatan kakülleri tavsiye ediyor. Sadece çok kısa olmadıklarından emin olun. Unutmayın, önemli olan saçın hareket etmesi. Bond, arkada kısa saçlarla uzun, ağır ve utangaç bir görünüm veren kakülleri bir arada kullanmayı seviyor. “Bu görünüm gayet profesyonel olabilir ama doğru ürünü kullanıp onu karıştırdığınızda, size seksi bir dokunuş sağlayacaktır.

  İki kelime: Saç kaynakları. Deneyimli saç tasarımcı Jason Wilkerson bir müşterisinin görüntüsünü kaynak kullanarak “seksi”leştirmeyi çok seviyor çünkü, kaynak hangi uzunlukta olursa olsun saça hacim, kalınlık ve doku veriyor ve bazı kaynaklar kendi dalgaları ile deniz kızı havası katabiliyorlar. 30larının başında ya da daha genç kadınlar göğüslerinin altında uzunlukta olanları seviyorlar. Bazı kadınlar ince saçlarını kapatmak için kaynak kullanıyorlar, bazıları ise acayip renkler vermek için.

  Tezat renkler seksidir. Kuaför Head colorist Wendy Bond kuaförünüzle biraz röfle ve gölge eklemeyi konuşmanızı öneriyor. Parıldayan, zarif, tezat renkleri derinlikli olanlarla birleştirmek seksapelinizi yeni bir seviyeye taşıyacak.
   
 2. 12 Aralık 2007
  Konu Sahibi : selmaizmirli
 3. kumralım55

  kumralım55 Guest

  bacım ya makyajın sexsiliğini duydumda saçları duymamıştım saçlarda sexsi yapıyormu insanı anladım saçlarım uzatınca görenler güzel olmuşsun diyorlar..