selam çatlaklar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve elektraya tarafından 23 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : elektraya
  1. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar sizler gibi ben de bir çatlağım.şu an çatlaklarım allı morlu durumda.bunlar bir süre sonra sedef rangini alıyormuş,görünmeze yakın oluyorlarmış.peki kaç ay sonra olacak bu?şu an 37 haftalık hamişim.:CüvCüv:

2. 23 Mayıs 2010
  3. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    malesef soruna cevap veremiycem canim ama benim sana bi sorum olucakti
    bende suan 29 haftalik hamileyim yani yedinci ayimdayim
    hic catlagim yok kizarikligim morum ne bi izim nede bi cizigim yok allaha sukur yani karnim baya bi buyudu o kadar
    herkes krem kullaniyormusun badem yagi filan diyor bende hic bir sey kullanmiyorum diyorum
    son ay cok kotu catliyor hamileler krem kullanmazsan cok pisman olucaksin filan diyolar
    merak ettigim sen ne zaman catlamaya basladin ?
    kimiside catlayacaksan zaten catlarsin bosver kremi filan diyor
    kararsiz kaldim sanada soruyum
    sence ne yapmaliyim ?

4. 24 Mayıs 2010
  5. elektraya

elektraya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben 6. aydan itibaren çatlamaya başladım.çatlayacağımı da adım gibi biliyordum çünkü gençkızlığımda bile bacağımda falan az buçuk çatlaklarım vardı,annem ablam falan da benim gibi çatlak.hep derdim hamile kalırsam yanacam ben diye korktuğum başıma da geldi.yani bu genetik meselesi bu zamana kadar çatlamadıysan büyük ihtimal çatlamazsın ya da son ayda falan azıcık çatlarsın.yalnız bunlar çok iyi gizlenmiş olabilirler beklenmeyen yerden fışkırabilirler.onun için aynayla bacaklarına,kalçalarına falan da iyice bak.
    gelelim krem meselesine ben dokturuma sordum hiç bir kremin ve yağın işe yaramayacağını söyledi.ama ben yine de ilerde pişman olmayayım günah benden gitsin diye 5. aydan itibaren hergün kakao yağı ve vazelin sürdüm.ama çatır çatır çatladım.:sinifsinif: hiç bir işe yaramadı.sende kullan istersen birşeyler günah senden gitsin ama çatlayacağın varsa illa çatlarsın,yoksa hiç bir şeyde kullanmasan çatlamazsın.
    çatlaksız günler dilerim a.s.