selam mart anneleri....size bi sorum var....

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve Ayshe tarafından 4 Nisan 2009 başlatılmıştır.

4 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Ayshe
  1. Ayshe

Ayshe MUTLUYUMMMMM.:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    su anda 38+3 haftalık hamileyim..bebğim ters geloıor...o yuzden dogum sezeryan olacak...ama kafama takılan bazı seyler var...sizce epidural sezeryan mı yoksa genel anestezi mi olmalıyım..doktorum tercihi bana bıraktı....ama hangisinin daha guvenlı olduğu konusunda henüz karar veemedim.-tatlicadiarzu-.ıcınızde genel ve epi. olnınız vardır...beni bu konudaa aydınlatırsanız memnun olurum....:) allah tüm bebeklerimizi korsun.:Saruboceq:..simdiden cevap yazanlara tesekkür ederim...saygılar...:CüvCüv:

2. 4 Nisan 2009
  3. buket-26

buket-26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    323
    Ödül Puanları:
    153
    Ben genel anesteziyle oldum ve memnun kaldım. Uyudum-uyandım herşey bitmişti.

4. 4 Nisan 2009
  5. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canımm öncelikle inşallah sağlıkla kavuşursun bebeğine. Ben de son anda sezeryan olmak zorunda kaldım ve genel anesteziyle oldum. Epiduralde heyecanlanabiliyosun,tansiyonun çıkabiliyo ya da epiduralin genele göre riskleri fazla,yani kalıcı baş ya da bel ağrısı yapabiliyo.Ha tabi bebeğin ilk ağlama sesini duyacaksın oda ayrı bi güzellik ama gözlerini açtığında yeni doğmuş gbi oluyosun...bebeğinde yanında...Ben çoook memnun kaldım iiki genel olmuş.Yine sana kalmış,Hayırlı doğumlar şimdidenn

6. 4 Nisan 2009
  7. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    spinal sezeryanla doğurdum.süper.hiç korkulacak bi
    şey yok.ben paniğimdir ama ben bile yapabildim çok çabuk ayağa kalkabiliyorsun.çok iyi yani.bence spinal olun boşa narkoz alıp onun sorunlarıyla uğraşmayın.şuna dayanarak söylüyorum . ayılma odasında ben makyaj yaparken onlar inliyorlardı ve en acılı 4 saati uyuşmadan dolayı duymayarak geçiriyorsun.

8. 4 Nisan 2009
  9. adayadayxix

adayadayxix sezin'im bal kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben de spinal anestezi ile sezaryen oldum, çok rahattı. bence önemli olan kendini hazır hissetmen ve dr. a güvenmen. benim spinal tercih etmemdeki neden bilincimi kaybetmek istememedi. bayılmak ve ayılmak fikri rahatsız ediyordu beni. bilincim yerinde olsun istedim ve şükür bi problem olmadan atlattım. ama dediğim gibi dr. a güvenmen ve kendini rahat hissetmen asıl önemli olan.
    sana da hayırlı doğumlar diliyorum sağ salim kavuşuşursun inşallah bebeğine.

10. 5 Nisan 2009
  11. glcncrn

glcncrn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    ben epiduralle yaptım çok çok da memnun kaldım. bence hiç genel anestezi düşünme. çok gördümm hastanede inleye inleye geliyolardı odalarına. valla ben gülerek girdim odama. tavsiye ederim yani. hem artık söylendiği gibi felç riski yok artık yaklaşık 20-30 senedir yapılıyo epidural anestezi. hem çabucak emzirirsin bebeğini ayılmayı beklemene gerek yok... hayırlı doğumlar olsun inşallaaahh.

12. 6 Nisan 2009
  13. Ayshe

Ayshe MUTLUYUMMMMM.:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim arkadaşlar..allah razı olsun hepinizden..tam karar verdim diyorum biri kanıma girip vazgeçiriyor..hala kafam çok karışık..hakkımızda hayırlısı olsun inşallah..ama gönlüm epi den yana bakalım ne olacak..dua edin kızlar tüm nisan anneleri olarak ihtiyacımız var...şu anda sizin geçtiniz yolllarda heyecanla ilerliyoruz...:)))))

14. 6 Nisan 2009
  15. emelyucel

emelyucel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    Ben genel sezeryan oldum ve memnun kaldım bebek narkoza maruz kalmıyor herkesın dedıgı gıbı ben 09:20 her sekılde hazırdım 09:30 oĞlum dunyaya gelmıs

16. 6 Nisan 2009
  17. karakuzummm

karakuzummm yakışıklı oğlum ozan'ım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende genel anestezi oldum memnunum 8:45 te girdim 8:55te oğlum doğmuş

18. 8 Nisan 2009
  19. zynp82

zynp82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    tatlım bende genel anestezi ile oldum ve çok memnun kaldım ayrıca hemende ayıldım ve gülerek geldim.yanımdaki arkadaş epidural oldu ve sürekli baş ağrısı çekti.iyi araştırmanı tavsiye ederim.