selintepe'nin başarı öyküsü...

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve selintepe tarafından 22 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : selintepe
  1. selintepe

selintepe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Zayıflamak isteyen arkadaşlara bir nebze de olsa katkım olabilir düşüncesiyle yaşadığım tecrübeyi paylaşmak istedim. Kilolarım almış başını gidiyordu, mağazalarda daha girer girmez size uygun kıyafet yok bakışlarıyla karşılaşıyordum. En son 54 beden bir pantolonum da dar gelince o an birşeyler yapmaya karar verdim. İnternette araştırma yaptım. Bütün diyetleri inceledim ve bana uygun olan bir karma diyet oluşturdum. Et ürünlerini çok sevdiğim için hiç zorlanmadım diyet yaparken. Sebze de yedim üstelik. Ama diyet süresince ekmeği, pilavı, hamurişlerini ve patates, baklagiller içeren karbonhidrat gurubunu çok çok az yedim. 90'lı kiloların üst sınırından 70'li kilolara inmek kadar mükemmel bir duygu olamaz. Benim gibi kilo takıntınız varsa ve aç kalamıyorsanız bu diyeti öneririm. Ben örnek bir günümü yazıyorum şimdilik.
    Sabah: 1 simit, yanında istediğim kadar peynir zeytin, domates salatalık biber vs.
    Şekersiz çay.
    Öğle: İstediğim kadar tavuk, balık, kırmızı et, yoğurt, süt, peynir, yeşillik, salata
    Akşam: İstediğim kadar tavuk, balık, kırmızı et, yoğurt, süt, peynir, yeşillik, salata

Canım aralarda bişey çektiğinde genelde süt ve ürünlerini yedim, bazen et ürünleri de. Meyveden ziyade sebze yedim, salatalık domates tarzı şeyler. Ama önemli ayrıntı doyana kadar yedim. Her acıktığımda.

Diyete karar verip başladığım ilk günlerde bu 'istediğim kadar' kelimesinin içini ve karnımı epey dolduruyordum. Sonrasında inanılmaz bir ölçüde midem küçüldü ve artık çok yiyemediğimi gördüm. Hatta son dönemlerde bir simiti dahi bitiremiyordum sabahları.

İşin ilginç yanı ben tavuğu derisi ile severim örneğin, bu tür ayrıntılara da girmedim, tavuğu derisiyle yedim, hatta bazen kızarttım yedim, balığı da keza öyle. Ama şunu belirteyim, diyete ilk başladığımdaki yediklerim ve doyma ölçülerim ile sonrasında büyük değişiklikler oldu. Diğer diyetlere baktığımda yağsız olsun deniyor, peki ben nasıl kilo verdim? Araştırdığımda şu sonuca ulaştım. Karbonhidrat almadığım için, ya da sadece sabahları erken saatlerde belli ölçüde aldığım için, vücudum karbonhidrat ihtiyacını depolanmış yağları eriterek enerjiye çeviriyor ve kullanıyormuş meğer. Ve aldığım yağların yanında karbonhidrat almadığım için vücudum onu da depolamıyormuş. Şu da bir ayrıntı, aldığım proteinin hazmı için vücudun enerjiye ihtiyacı oluyor, proteini işlemek için epey bir enerjiye ihtiyaç oluyor, enerjiler de karbonhidratlardan alındığına göre, ee ben de karbonhidrat almadığıma göre, ne oluyor? Vücut enerji ihtiyacını yağları eriterek karbonhidrata dönüştürüp kullanıyor. Sonuçta proteinle ilgili bir sıkıntısı, hastalığı olmayanlar, efendim ben günün her saatinde birşeyler yemeliyim diyenler, buyrun başlayın. Önemli ayrıntı, karbonhidrat almayınnn, bu diyetle birlikte alırsanız tam ters etki yapar. Kolay gelsin.

2. 22 Mayıs 2010
  3. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tebrik ederim,.darisi kilo vermek isteyen herkesin basina

4. 22 Mayıs 2010
  5. selintepe

selintepe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Teşekkürler, bu arada vücudum epey sarktı ve vermem gereken kilo halen var. Bu yüzden şu an kavitasyon+ karboksiterapi alıyorum. Sarkmalara birebir olduğunu duydum. Hedefim 38 beden ve 60 kilo.

6. 22 Mayıs 2010
  7. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tbrk. ederimm kaydirigubbakcemile5 cnm bende 1 ayda 6 kilo verdim ama her ögünde 1 dilim ekmek ve çok az yemek yiyerek kızartmaya hasret kaldım her sabah yürüşük yaptım 1- 1,5 saat arası yürüdüm suyu çogalttım yeşilçaya alışmaya çalışıyorum günde 2 bardak içiyorum 1 haftadır tık yok sanırım kilo vermem durdu degişik bi şeylermi denemeliyim acaba CADIARZU

8. 22 Mayıs 2010
  9. leloss

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

hayatım yürüyüş ve mekik sarkmaları engelliyo vicudu toparlıyo sporda yapmalısın bence
    bende 66 altıdan bi 60 a düşsem derdim insan oğlunun gözü aç oluyo sanırım şimdide bi 5 kilo daha verebilsem diyorum hihoyyyt

10. 22 Mayıs 2010
  11. selintepe

selintepe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Sağol canım, ben kilo vermem durduğu zamanlar vücudumun dengesini bozuyordum bir ya da iki öğün, buna vücudu kandırmak deniyor, yememen gereken birşeyler ye bir öğün de olsa. Canın ne çekiyorsa ye mesela, sonra aynen devam. Ya böyle ya da tek çeşitle beslen bir gün, ondan sonra kilo kaybı devam ediyor.

12. 22 Mayıs 2010
  13. selintepe

selintepe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Spora biraz geç de olsa başladım. Çok kilolu dönemlerde insanın morali bozuk oluyor haliyle eli ayağı kalkmıyor. Şimdi moralim iyi, senin fazlalığın yokmuş o kadar. Umarım verirsin.

14. 22 Mayıs 2010
  15. leloss

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selintepe verdiğin taktigi uygulucam cnm saol bendede işe yarar umarım
    60 çok degil gibi geliyo ama boy kısa bee güzelim 1,58 bide çocuktan dolayı göbek var o cnm sıkıyo yoksa kilo degil sorunum göbek egzersizlerine agırlık veriyorum bende baya bi gelişme var bakalım hayırlısı

16. 22 Mayıs 2010
  17. meLody87

meLody87 Guest

inşallah darısı bizim başımıza tam 8 kilo fazlam var bende bugün başladım hadi bakalımm..:teytey:

18. 22 Mayıs 2010
  19. shopaholic

shopaholic Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    tebrikler...çok kısa sürede çok güzl kilo vermişsiniz..umarım ben de verebilriim:)
    aslında sabahları 1 simit yemişsiniz ..buna ragmen çok hızlı gitmiş kilolarınız..tebrikler tekrardan..