Selülit "Skleroterapi" ile Artık Anılarda Yaşayacak

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve aslim29 tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

  12 Ekim 2010
  Konu Sahibi : aslim29
 1. aslim29

  aslim29 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Ekim 2008
  Mesajlar:
  82
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Kadınların Ciddi Bir Sorunu Haline Gelen Selülit Türkiye'de İlk Kez Uygulanan "Skleroterapi" Tedavisi ile Ortadan Kalkacak.

  Kadınların ciddi bir sorunu haline gelen selülit Türkiye'de ilk kez uygulanan "skleroterapi" tedavisi ile ortadan kalkacak. Op. Dr. Cafer Abbasoğlu, "Skleroterapi tedavisi ile selülitler tamamen ortadan kalkacak. Selülit artık bacaklarda değil sadece anılarda yaşayacak" dedi.

  Okmeydanı Damar Merkezi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cafer Abbasoğlu, Türkiye'de ilk defa uygulanan selülit tedavisi metodlarından skleroterapi (köpük) tedavisi hakkında bilgi verdi.

  -"DOKULARA DAHA AZ OKSİJEN GİDİNCE SELÜLİT OLUŞUYOR"-

  Selülit problemlerinden dolayı bayanların giyim tarzlarını değiştirdiklerini ve psikolojik açıdan sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden Op. Dr. Abbasoğlu, varis tedavilerinde kullanılan skleroterapi tedavisi ile selülitlerin tamamen ortadan kalkacağını ve bayanların pürüzsüz bir cilde kavuşacaklarını ifade etti. Selülitin sadece estetik bir sorun olarak algılanmasının çok yanlış olduğunu vurgulan Op. Dr. Abbasoğlu selülitin derini alt tabakasında oluştuğunu belirterek, "Derinin alt tabakasında yağ dokusunun hemen etrafında meydana gelen selülitler derinin üst bölümünde pütür pütür portakal kabuğu dediğimiz görüntüye sahip olurlar. Genişleyen yağ hücrelerinden ötürü vücutta fazla su tutulmaya başlayarak dolaşım zayıflar; dolayısıyla dokulara daha az oksijen gidince dokular elastikiyetini kaybeder ve cilt üstünde pütürlü bir görünüm yani selülit meydana gelir" dedi.

  -SELÜLİTLER YOK OLUYOR-

  Skleroterapinin normalde sklerozan veya köpük denilen bazı büzüştürücü ilaçların damar içine verildiğinde damarlarda büzüşme yapıp kapanmasını sağlayan bir yöntem olduğunu kaydeden Op. Dr. Abbasoğlu, bu yeni tedavi hakkında şu bilgileri verdi:

  "Varis tedavisi maksatlı sadece sklerozan madde ile uygulanan sklerotarapilerle, selülitleri yok eden skleroterapiyi karıştırmamak gerekir. Selülite yönelik skleroterapide sadece bizim uyguladığımız metod farklı olup burada sklerozan madde +konsantre şekerli su karışımı kullanılmaktadır. Bu karışımla yapılan skleroterapide uygulanan işlem sonrasında ciltte alerjik reaksiyonlar, renk değişimi, leke, nekroz(yara) oluşmaz. Bu maddelerin damar içine verilmesi neticesinde o bölgedeki cilt altı dokusunda bulunan selülitler ortadan kalkmaktadır. Köpüklü ince kılcal damar tedavisinde sklerozan maddenin seçimi hastanın cilt tipine ,inceliğine ve hormonal durumuna göre değişmektedir. Yapılan uygulama sonrasında giyilmesi önerilen kilotlu varis çorapları sıvının bir müddet daha damarların içinde kalarak etkisinin artmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca giydirilen çorapların dokusundaki maddeler yürüme esnasında cilt ve cilt altına etki ederek hafif bir sıcaklık oluşturmakta ve bu sayede yağlı dokuyu eriterek, selülitleri yok etmektedir."

  -"TEDAVİ SONRASI GÜVEN ARTIYOR"-

  Op. Dr. Abbasoğlu, skleroterapi uyguladığı hastalarda tedavi sonrası izlenimlerini ise şöyle anlattı:

  "Köpük tedavisi uyguladığımız hastaların bir çoğu selülit sorunlarından kurtulabilmek için kozmetik ürünlerden, beslenme ve diyet uygulamalarına kadar deneyebilecekleri birçok yolu denediklerini ancak sağlıklı bir neticeye kavuşamadıklarını üzülerek belirtiyorlar. İşte ümitlerin kaybolmaya yüz tuttuğu bu aşamada skleroterapi ile pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde hızla kavuşan bayanlar kendine güvenen, mutlu bireyler halini alıyorlar."
   
 2. 29 Mart 2011
  Konu Sahibi : aslim29
 3. kmlzgr

  kmlzgr Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Şubat 2011
  Mesajlar:
  5
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  selülit için skleroterapi yaptıran yok mu hiç kızlar?
   
 4. 24 Mayıs 2011
  Konu Sahibi : aslim29
 5. Bscoffeebreak

  Bscoffeebreak Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Merhaba arkadaslar,

  Yaptıranınız varsa bizimle deneyimlerini paylaşabilir mi? Ben Cafer Abbasoglu'na mail attım ve fiyatının 1000tl civarı tutacagı hakkında bilgi verdi. Bunun içinde varis corabı, muayene, doppler ve skleroterapinin uygulaması dahil. Tek seansta yapıldıgını ve sadece 10 gun sonra bir kontrol oldugunu soyledi.

  Ama yaptıranlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
   
 6. 3 Haziran 2011
  Konu Sahibi : aslim29
 7. esin39

  esin39 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Ekim 2010
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  biraz evvel telefonla konuştum ilgili kurumla;
  muayene bedeli:200tl
  işlem tutarı:1200-1300tl imiş.....
  işlem sonrası:sadce ilk gün varis çorabı ile yatılıyormuş ve 3 hafta boyuncada gündüzleri varis çorabı giyiliyormuş.
  etkisi:10günde etkisini görebiliyormuşuz:KK49:
  arkadaşlar internette bir tane yaptırananız olsa basıp gideceğimde ya kimse yaptırmamış sanırım...
   
  Son düzenleme: 3 Haziran 2011
 8. 2 Ocak 2012
  Konu Sahibi : aslim29
 9. mytulip

  mytulip Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  45
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  31
  Skleroterapi yaptıran var mı kızlar ,bıktım bu selulitlerden.
   
 10. 5 Ocak 2012
  Konu Sahibi : aslim29
 11. mytulip

  mytulip Aktif Üye Üye

  Katılım:
  15 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  45
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  31
  Ben de bir kisiden yorum okusam kesin yaptiracagim AMA fiyata bakilirsa biraz daha para biriktirmeliyim:))
   
 12. 11 Ocak 2012
  Konu Sahibi : aslim29
 13. Duygu_Oner

  Duygu_Oner http://www.o-bebek.com ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.376
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  148
  Skleroterapi ince damar varisleri için yapılır, selülitler için de etkili olduğunu ilk defa duyuyorum doğrusu.. Hatta anlatılan uygulamanın tamamı varis için yapılır, o gece doktorun sardığı sargıyla ya da çorapla yatılır, ertesi en az 3 hafta boyunca da çorap sabah ilk iş giyilir, ancak gece yatarken çıkartılır. Doktoru ve uygulamayı iyice araştırmanızı tavsiye ederim...
   
 14. 28 Mayıs 2012
  Konu Sahibi : aslim29
 15. MELEK XIXSTANBUL

  MELEK XIXSTANBUL Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  hala yaptıran yokmu kızlar???
   
 16. 16 Haziran 2012
  Konu Sahibi : aslim29
 17. MELEK XIXSTANBUL

  MELEK XIXSTANBUL Aktif Üye Üye

  Katılım:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  14
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  merhaba kızlar hiç bir yerde yorum bulamadım yaptıran tek kişiye rastlamadım ve en sonunda kendimi kobay seçtim ve bugün yaptırdım.250 tl muayene ücreti verdim 1.100 tl de işlem ücreti aldılar toplam 1.350 tl verdim çorap giydirdiler.15 gün sonra kontrole çağırdılar 10 güne kadar etkisini görecekmişim .inşallah öyledir gitti paracıklar:KK43:(( işe yararda boşa gitmez umarım.bu arada iğne fobiniz varsa sakın gitmeyin 15 tane falan iğne yapıyorlar ve çok acıyor baştan söyliyeyeyim:KK43:(( ve iğne yapılan yerler şuan mosmor:KK43:( 3-4 gün içinde geçer dediler.umarım işe yararda verdiğim para ve çektiğim acı boşa gitmez 15 gün sonra tekrar yazıcam işe yararsa yaptırırsınız benden şimdilik bu kadar
   
 18. 17 Haziran 2012
  Konu Sahibi : aslim29
 19. facade

  facade Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Kasım 2008
  Mesajlar:
  63
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  bu kurum neresi acaba