Selülitin Tıbbi Tedavisi; LPG

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve Elif tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  17 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.619
  Beğenildi:
  5.145
  Ödül Puanları:
  438
  Bayanların yüzde 85’ini etkileyen ve önemli bir estetik problem olan selülitin LPG adı verilen deri altı tedavi sistemiyle çözümü mümkün. Tüm vücudun kan dolaşımının üçte birini taşıyan en büyük yüz ölçümlü organımız derideki dolaşım azlığı, selülite neden oluyor. Genetik, hormonal, yaş gibi sebeplerin yanında, egzersiz yetersizliği ve hatalı beslenme nedeniyle deride kan ve lenf dolaşımında azalma meydana gelir ve sonuçta selülit oluşur. Transmed uzmanları, portakal görünümünü hafifletmek için uygulanan LPG yöntemini anlatıyor...

  Selüliti üç evreye ayırmak mümkün. Birinci evrede deri sıkıştırıldığı zaman portakal kabuğu görüntüsü oluşur. İkinci evrede normal duruşta portakal kabuğu görüntüsü vardır, eğilince bu görüntü kaybolur. Üçüncü evredeyse normal duruşta da eğilince de portakal kabuğu görüntüsü mevcuttur.

  LPG adı verilen tıbbi selülit tedavisinde hastaya haftada iki kez 30 dakikalık seanslar uygulanıyor. Bu seanslarda,aletin uygulama başlığı çeşitli şekillerde deriye temas ettirildiğinde, kontrol altındaki vakumla deri, deri altı yağ tabakaları ve kaslar etkileniyor. Kesinlikle elle yapılamayan bu uygulamayla dolaşım hızlanıyor ve selülit görüntüsü azalıyor. Göbekten itibaren bütün bacak ve kalçaya uygulanan bu vakumlu masaj, haftada iki kez olmak üzere toplam 14 - 16 kez yapılıyor. Dördüncü - yedinci seansta deride canlılık farkediliyor. Onuncu seanstan itibaren selülit görüntüsü düzelmeye başlıyor. Tedavi bitiminde selülitlerde bir evre gerilemeyle birlikte hastada bir beden incelme meydana geliyor. Selülitin tıbbi tedavisi kabul edilen LPG sistemi, her yaşa, her tip deriye uygulanabiliyor. Bu tedaviden sadece çok yoğun varisleri olanlar yararlanamıyorlar.

  Bu selülit tedavisinin herhangi bir yan etkisi yok. Hasta seans esnasında herhangi bir acı hissetmiyor. Yeniden selülit görüntüsü oluşumunu engellemek için ayda bir seans tekrarlanabilir.

  Selüliti oluşturan sebebe yönelik bir tedavi olan LPG, ağrısız oluşu, yan etkisinin olmayışı nedeniyle diğer tedavi yöntemlerinden oldukça farklıdır
   
 2. 19 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Elif
 3. ozgish

  ozgish KK Delisi Pro Üye

  Katılım:
  22 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  573
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  maliyeti nedir