Seni byle bulmay tahmin etmemitim...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve DIPTISDIPTIS tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : DIPTISDIPTIS
  1. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    4 arkadaştık biz kavgayla başladı dostluğumuz
    ama sonrasında çelikden temelleri olan kardeşliğimiz oldu lise sıralarında
    1 gün aramızdan biri kayboldu
    günlerce haber alamadık deliye döndük
    ve o gün okulun kapısından içeri girdiğinde şok olduk
    yanında bir adam senin üstünde anlamdıramadığımız kıyafetler (fazla kapalıydı)
    bu nedir böyle? hani okul üniforman? sen öğrencisin bu büyük kadın kıyafetleride nedir
    hah sen evlenmişsin...
    daha yaşın 16 nikah? düğün? gelinlik?
    tanrım kabus olmalı bu...
    aradan 1 ay geçer....
    düğünde halaylar çekilir herkes içer içer içer ve biz kalan 3 kişi ne gülümseyebiliriz nede mutlu olabiliriz
    bütün salonda herkes eğlenir....

sürekli gider geliriz yeni EVLı 16 lık arkadaşımıza
    kocası sürekli içer içer içer
    okuldan kaçar yine gideriz
    kocası içer içer içer! sonrada döver döver döver!
    bu sırada kız 8 aylık hamile ve duvardan duvara gözümün önünde çarpılmaktadır! Allah belanı versin! Ellerin kopsun!
    bir günde kocası bana asılır ve o dostluk kalbe gömülür bir daha aranıp sorulmaz....

aradan 8 sene geçer ve ben yana yakına dostumu ararım yok yok yok kahretsin!
    uzun aramalarım sonucunda numarasına ulaşırım ve evet o ses benim dostum
    eşinden ayrılmış 1 oğlu olmuş şimdi ne yaptığı meçhul...
    geçen gün konuşurken bana sevgilisinden bahsetti
    aşığım seviyorum vs. vs. ne iş yapar neyin nesidir konularına girdik
    dayanamadı ve anlattı...

o adam EVLı! 3 kızı var ve biri daha 4 aylık!
    Allah'ım silkelesin biri beni benim canım bunu yapamaz!
    nasihatler nasihatler ama yok aşığım aşığım nidalarıyla üstüme geliyor!
    dinlemeyeceksin beni keşke 1 defa dinleseydin ömründe!

3 GÜN SONRA....

bir telefon;

DOST- Dıptıs ben izmirdeyim tatlım seni görmek istiyorum. uzun zaman oldu görüşelim lütfen..
    BEN -tamam canım nerdesin ben akşam işden çıkınca görüşelim
    DOST -Şeyy yanımda sevgilim var..
    BEN -daha sonra ararım seni müşterim geldi.. (külliyen yalan)

ve bu kadar süre aradığım göremediğim dostumla görüşmedim..
    neden mi? belki görürde anlar diye yazıyorum!

1. 3 kızı olan bir adam karısını aldatıyorsa arkadaşımıda aldatmaya niyetlenmeyeceği ne belli? sıradaki kurban ben olmak istemem iğrenç!
    2. daha bebeği anasını emiyor kahretsin! ve ben bu ikisiyle buluşup o kadıncağız bebeğini emzirirken biramı tokuşturacağım!
    3. ya yanlarında benide aralarına almak için getirdikleri biri varsa? yok yok vazgeç!

o benim dostum görüşmeyi kesmelimiyim yoksa desteğime devam mı etmeliyim bilmiyorum çok üzgünüm haddinden fazla

SENı BÖYLE BULMAYI TAHMıN ETMEMıŞTıM KAHRETSıN!

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Ekim 2009
  2. 10 Ekim 2009
  3. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    tabii ki hatalarını söyleyeceksin ama yerinde olsam onunla görüşür konuşurdum tek başına ama ikiniz sadece.

ne demeye o herif de takılıyo ki peşinize

eğer ikiniz olacak şekilde görüşmeyi kabul ediyorsa görüşün bence sonuçta yılların arkadaşlığı var.

ama o herifi peşine takıp getirmesin :eek:klava:

marifetmiş gibi bir de adam gayrı meşru ilişkisinin arkadaşlarıyla tanışmaya çalışıyor manyak şey

4. 10 Ekim 2009
  5. Pati

Pati Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence yanında adam yokken arkadaşınızla konuşun akıl verin,hayatını düzene sokması için...belli ki başında kimse yok...
    o adam nasıl bi adam yaa..3 çocuk ve bebek varken nasl böle bişe yapabiliyor...hele arkadaşnz...çok yazık...
    kötü bi durum...ben içli dışlı olmak istemem ama akıl vermek düşüncelerimi söylemek isterdim şahsen..
    2si de dogru yolda değil çünkü..

6. 10 Ekim 2009
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    yol ver canım.evli adamla seni tanıştıracak. bari bunu yapmasaydı. bu nasıl br düşüncesizlik. sanki çok doğal bir şey gibi yıllardır görüşmediği arkadaşını kocasıyla tanıştırır gibi dostuyla tanıştıracak.
    yüzüde yok . yüzsüzce bunu teklif ediyor sana.
    bari yalnız görüş değilmi. vicdan diye bir şey kalmamış bu arkadaşından uzak dur . ne yardımı canım ya.
    bunun yardım edilecek neyi var. başından bir evlilik geçmiş,deneyimsizde değil.
    peki değerleri. sıfır.acıma desen o çocuklara bebeğe ve daha yeni doğum yapmış o kadına acımayan bir kadın bu.
    o kadın hamileyken bu adam arkadaşınlaydı demek. adam hem onla hem karısıyla oldu anlaşılan arkadaşında hamile eşi olan o adamla beraberliğe devam etti.. adam tam birşerefsiz ..telefonlarına cevap verme. yanlışlıkla açarsan soğuk konuş. bu şekilde bir yaşamı seçtiğin için seni tasvip etmiyorum ve bu tarz bir arkadaşımın olmasını istemiyorum de. bitir.
    birde oğlu var. ha.. ne güzel örnek bir anne o oğluna. maşallah:nazar:

8. 10 Ekim 2009
  9. mu_se

mu_se günes topla benim icin .. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    lise 3 te cocukluk arkadasimda ayni hatayi yapmisti kendinden 15 yas buyuk evli iki cocuklu bi erkekle cikmaya basladi adamin evli oldugunu bile bile ..
    arkadasim iyi bir insandi ama ailesiyle bir cok problemleri vardi .. onun yaninda huzur buldugunu saniyordu ..
    destegimi hic bir gun esirgemedim kesinlikle bu konuya karsi oldugumu surekli adamin kendisinden baska seyler bekledigini anlattim durdum bikmadim usanmadim
    bazen bagirdim deliler gibi kavgalar ettik oturup omuz omuza saatlerce agladik ..
    ama o zamanlar 17 yasindaydik ...
    bilmiyorum senin arkadasin bir cocuklu basindan evlilik gecmis bir insan
    daha akillica davranmasi gerekiyor ..
    eger cabalarinin fayda verecegine inaniyorsan onu birakma destegini esirgeme
    ama bu isi onaylamadigini, onun boyle bi yanlisi yapmiycak bi kiz oldugunu ona kesin bi dille anlat inatla devam ediyorsada bosver sen kendi yoluna o kendi yoluna ..
    Allah sasirtmasin ..

o lisedeki arkadasim kendi yasitinda sevdigi bi adamla evlendi suan onunda dunyalar guzeli iki bebegi var

10. 10 Ekim 2009
  11. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    deneyimsiz sayılmaz! sadece, hayattan alamadığı o mutluğun peşinde ama düşüncesizce...

nasihatlarımı ve tembihlerimi sıraladıktan sonra cvb ı tüm bunlara rağmen ''aşığım'' ise,
    geri çekilirdim...
    yaşayarak öğrenmesini,hayattan alamadığı tecrübe ve dersleri,
    kendi yaşayacağı durumlarla tecrübe etmesini sadece uzaktan izlerdim...
    nasıl olsa bir gün kapımı çalacak ...
    ama daha ayakları yere basan ve daha acı tecrübelerle..
    ve yaşayarak öğrendikleri ile artık daha tehlikesiz ve dik durarak hayatta...
    yanımda yerini bulacak ...

(ve anlattığımın aynını,arkadaşımda tecrübe etmiş biri olarak...)

Son düzenleme: 10 Ekim 2009
  12. 10 Ekim 2009
  13. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    bazen vazgeçmek en doğrusudur
    sevdiğin şeyden artık iyi kokular gelmiyorsa sana bırak kendi kokusuyla baş başa kalsın
    insan yolunu ,kaderini kendi çizer buna inanırım.
    DOstlarımızı da kendimiz seçtiğimize göre menekşe kokulular bizimle olsun.
    Herkesin aklı var,anlatsan da imam bildiğini okur
    doğru olan yaptıgın.Maziye göm gitsin

14. 10 Ekim 2009
  15. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    vallahi diptisim insanlar malesef oyle cocuklugundaki masumlugu il kalmiyor keske kalsa arkadasin sen ol kim olursa olsun dil dokse bos dinlemez gozunu ask sandigi bir duygu burumus ne zaman ki kazik yer 2. kadin o olur o an anlar bence uzak dur birak yaptigi hata onuda ayni silahla vurdumu anlar kim olursa olsun kizkardesim bile olsa birinin yuvasina bile bile goz dikmisse kilimi kipirdatmam bazi insanlar yasadiklarini demekki hak ediyor derim

16. 10 Ekim 2009
  17. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ben görüşmezdim,çünkü aşk girince araya,mantık çalışmaz.
    Arkadaşına ettiğin nasihatler onun daha çok gerilmesine hatta kıskandığını düşünmesine sebep olacaktır.Çünkü yaşamadan tecrübe sahibi olmayacak kadar inatçı bir arkadaşın var anlattıklarına göre.Ya da akılsız diyeceğim müsaadenle.
    Demem o kiii,bence konuş istersen ama sonuç belli.Sana kızacak,seninle görüşmeyecek,sonra duyacaksın ki,sevgilisi karısına dönmüş,arkadaşın da bunalımda..Seni o zaman arayacak işte,işte o zaman destek olacaksın.
    Maalesef hep böyle olmuştur:gitme:

18. 10 Ekim 2009
  19. meldam

meldam Kaderimin Efendisiyim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    eşinden ayrılan arkadaşın ya dayak ya ihanetten dolayı ayrılmıştır şimdi kendisinin yüzünden bir yuva yıkılıp 3 çocuk perişan olacaktır arkadaşın 16 yaşında evlenmekle dayak yediği arkadaşlarına sulanan adamla çocuk yapacağına hayatını düzeltseymiş yanlış üstüne yanlış yapmış şimdi daha fazlasını yapıorrrr evli bir adamla olmakla