seni unutmadım meleğim...

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve moonna tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : moonna
  1. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    eşimle bir bebeğimizin olmasını çok istiyorduk ve genel kontrol için dr a gittik.dr yumurtalıklarımın düzgün çalışmadıgını söyleyip ilaçlar verdi.o andan itibaren hep beynimi kemiren soru acaba olacakmıydı?ve 3 ay ilaçları kullandım.3 ayın sonunda kontrole gittim.dr uzun uzun ultrasona baktı ve yok hiçbi gelişme yok dedi.tam ağlamaklı olmuştum ki ekrana iyice bak bakılm ne görüyorsun dedi.aman allahım işte ordaydı minicik fasulye gibi bşeydi.sevinçten ağlamaya başladım tansiyonum fırladı.ve yol boyunca durmadan ağladım.çok mutluydum.hamileliğim sorunsuz geçiyordu.kendime dikkat ediyordum.ve 2 haftada bir kontrole gidiyordum.bebeğimin kilosu gelişimi çok çok iyiydi.sevinçle bir günbile off lamadan 31.haftaya gelmiştik.
    22 haziran gecesi ertesi gün evlilik yıldönümümüz oldugugnu düşünerek eşime alacağım hediyeyi planlarken uykuya almışım.saat tam 12.de uyandım.tuhaf hissediyordum.sancılarım vardı.eşimi uyandırıdım ve hemen dr u aradık.bi ilaç ismi söyledi e ayağını yükseğe koyup yat dedi.ilacı aldım ama sancı geçmedi.tuvalete girdim.ve bir anda kanama geldi.çok telaşlandım hemen dr u aradım ve hastaneye gittim.
    ebe muayene etti ve doğurmak üzeresin dedi.o an ne düşüneceğimi bilmeden durmadan ağlıyordum.ve hemen serum taktılar doğum masasına yattım.ve yarım saat içinde bebeğim düünyaya geldi.o kadar güzeldiki..onu görebiliyordum.onu silip hemen götürdüler.benimde dikişlerim atıldı ve odaya aldılar.
    doğumdan çıktıktan sonra çok iyiydim hafif ağrım vardı sadece bir an önce bebğimi görmek istiyordum.aklımdan hep şimdi hemşirelerden biri onu getirecek diye geçiyordu.gözümkapıdaydı.
    o rada eşim geldi.biz ilçede oldugumuzdan bebeği başka şehre götümek zorundayız dedi.annem,eşim ve bebeğim ambulansla gittiler.içimde bir boşluk olmuştu.ertesi gün eve çıktık.eşimle her an tlf da konuşuyorduk.bebek çok iyi senide 1-2 güne getireceğiz süt vereceksin diyordu.en son sabah konuşmuştuk.yorgunluktan öğleye kadar uyymuşum ama eve o anda görümcen,kayınvaldem,abim,babam,arkadaşlarım herkes dolmuştu.ama ben hiç bişey anlayamiyordum.uykumda bir rüya gördüm bebeğimi kucağıma veriyorlar ve emzirmek için göğsümü veriyorum.sütüm akıp gidiyor bebeğim ememiyordu.teri çinde uyandım.abim yanıma geldi.benimle uzun uzun konştu.bana 'sen güçlüsün'gibi şeyler söylüyordu ama ben hala ne demek istediğini anlayamıodum.bebeğime kötü bişey olacağı hiç aklıma gelmiyordu.ve bir anda bebği kaybettik dedi.o anda dünya başıma yıkılmıştı.kendimden geçtim ,ağlayamadım,donup kaldım.
    öğleden sonra bebeğmi getirdiler.annem arabadan inip bana sarıldı.birbirimiz sarılıp uzun uzun ağladık.eşim geldi.2 günde mahfolmuştu.
    bebeğimi görmek istedim.ve yanına gittim.kardeşim baş ucunda oturuyordu.ellerine dokunuyordu,yüzüne bakıyordu.ne çok sevinmişti dayı olacağına benim küçük kardeşim.ona baktım.allahım nasıl güzeldi ,mis gibi kokuyordu yavrum.elleri burnu minicikti..
    sonra cenaze namazını kılıp alıp götürdüler.yavruma babasıküçücük bir mezar yaptırdı.her gittiğimde içim dağlanıyor.kelebeğimin yaşamak için bir günü vardı ve ne güzel birgün seçmişti.evlilik yıldönümümüz.mezarına gittiğimde ayrılmak istemiyorum.kışları o soğuklarda orada üşüyor gibi geliyor,yazın o toğrağın altında bebeğimi düşünemiyorum.düşündükçe boğazım düğümleniyor.
    meleğim bana doğumundan tam 14 ay sonra kardeşini gönderdi.yaşasaydı aralarında 22 ay olacaktı.şimdi bebeğime baktıkça abiside yanında olsaydı ,beraber oynaslalardı diyorum.bebeğim bana abisinin emaneti ona çok iyi baakmaya çalışıyorum.ama içimde öyle bir boşluk olduki dolduramıyorum...

2. 4 Temmuz 2010
  3. Melegim26

Melegim26 Rabbim Sana Emanet'iz... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    dolmayacak bır bosluk canım rabbım sabırların en buyugunu versın bızleree cok zor bı sınav...ama rabbım bızlere bu sınavı gecmeyı nasıp etsın ınsallh bende 38 haftalık sezeryanla bebegımı dunyaya getrdım ve hıc göremedenn koklayamadann götrdulerr hıc görmedım tatlım....6 ay oldu benımde ınsallh rabbım hayırlı zamanda melek kızımın kardesını gönderır..

4. 4 Temmuz 2010
  5. seymacim

seymacim Seymanin ve 3 Melegin Annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Basin sagolsun canim Rabbim sabirlar versin....

Bende bir melek annesiyim oglumu 38 haftalikken ölü dogum yaptim :KK43:(
    Üzerinden Ikibucuk sene gecti acisi taptaze ama bir sekilde hayata tutunmaliyiz iste...

Benim Oglumdan sonra birdaha bebegim olmadi bu gidislede olmasi zor..
    En azindan cok beklemeden tekrar bir bebegin olmus Rabbim ona hayirli uzun ömürler versin...

6. 4 Temmuz 2010
  7. syuzan

syuzan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Buyuk geçmiş olsun...

8. 4 Temmuz 2010
  9. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun canım okurken çok kötü oldum.rabbim evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza almayı nasip eylesin.şükürler olsun kı yavrunuz kardeşini göndermiş size.

10. 4 Temmuz 2010
  11. zazez

zazez üşengeçliğin doruğunda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım
    ahirette bir şefatçin var ne güzel
    meleğinin kardeşini Rabim size bağışlasın

12. 4 Temmuz 2010
  13. butterfly_fly

butterfly_fly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    geçmiş olsun moonna! ilk bebeğin için çok üzüldüm, ikinci bebeğin tüm yaralarına merhem olacaktır inşallah!

bende 3 hamileliğimde, hamileliklerimin ilk 3 ayında 3 bebeğimi kaybettim, 1 ay önce uterus septus ameliyatı oldum hayırlısı ile inşallah 4. kez hamile kalırsam sağlıklı şekilde kucağıma almak nasip olacak inşallah...

site içerisinden uterus septus (perde ameliyatı, histeroskopi) ile ilgili bilgi almak isteyen veya doktor tavsiyesi isteyen arkadaşlar olursa seve seve yanıt veririm...

sevgiler....

14. 4 Temmuz 2010
  15. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    :gitme:mafoldumben offff çok kötü oldum ya allah sabır versin.rabbim diğer evladını bağışlasın sana.

16. 4 Temmuz 2010
  17. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    sağolun arkadaşlar.bizi bizden başkası anlamıyor ne yazıkki..unuttun sanıyorlar,birde tekrar bir bebeğin oldugunda geçti gitti diyorlar.ama öyle kolay değil..ne acılar çektim yarabbim.bebeğimi kaybettikten sonra bacaklarım kabardı sabahlara kada buz torbalarıyla yattım,arkadaşlarımın çoğu hamileydi o dönem.hepsi sağlıkla doğum yaptı çok şükür.hepsinin doğumunda ağladım.kimseye anlatamıyorsun anlayamıyorlar...
    allah ım beni affet diyorum o dönemlerde elimde olmadan çok isyan etmişim gibi geliyor.rabbim bağışlasın beni.

18. 4 Temmuz 2010
  19. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    oğlumun mezarına gittiğimde dua ediyorum.allahım ne olur kimsenin kucağını boş bırakma...dayanamacağımız acılar verme,verdiğin acılar içinde dayanma gücü ver diye..çok zor...