Senum 08.02.2008

Konusu 'Sinema & Tiyatro' forumundadır ve ressam1970 tarafından 28 Aralık 2007 başlatılmıştır.

28 Aralık 2007
    Konu Sahibi : ressam1970
  1. ressam1970

ressam1970 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Dabbe filminin senarist ve yönetmeni Hasan Karacadağ, yeni bir korku filmi ile karşımızda..

8 Şubat'ta korku türünde film severler için vizyona girecek filmin bazı sahneleri ünlü Şeytan filmini anımsatıyor. İçine şeytan girmiş genç kızın yatağa bağlandığı sahneyi Semmum'da oyuncu Ayça İnci canlandırıyor. Yönetmen Karadağ, "Korku türünde başarılı bir yapım oldu” dedi.

2. 8 Ocak 2008
  3. dj_oznur_0106

dj_oznur_0106 sweet_lady Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    paylaşımın içn saol.
    a.s.

4. 9 Şubat 2008
  5. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Kıyamet temasının işlendiği Dabbe’nin ardından bu kez ikinci bir korku filmi ile Hasan Karacadağ, hem yönetmen, hem yapımcı hem de senarist kimliğiyle yeniden karşımıza çıkıyor.
    Filmin konusu; 27 yaşındaki Canan Karaca ve kocası Volkan Karaca yeni aldıkları büyük bir eve taşınırlar. Her şey çok iyi giderken bir gün sebebini bilmediğimiz bir şekilde Canan’a garip şeyler olmaya başlar. Canan yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşmeye başlar. SEMUM kendisine hedef olarak neden Canan’ı seçmiştir ve ona ne yapacaktır? Sıradan bir insan için cehennemin kapısı nasıl açılır? Semum filminde izlenecek müthiş bir görsellikle korkunun eşi benzeri görülmemiş bir türü aktarılacak.
    [​IMG][​IMG]
    yönetmen Hasan Karacadağ
    senaryo Hasan Karacadağ
    Oyuncular Ayça İnci, Burak Hakkı,
    Nazlı Ceren Argon, Cem Kurtoğlu, Sefa Zengin
    Filmin Türü Korku, Gerilim
    Orijinal Adı Semum
    Yapımcı Firma 0
    Yapım Yılı 2007
    Yapım Ülkesi Türkiye
    Orijinal Dili Türkçe
    Filmin Süresi 0 dakika
    Resmi Sitesi http://www.semum.com/
    Vizyon Tarihi 08.02.2008​
    filmin fragmanı[youtube]58bJVqF0K0E[/youtube]
    karabasan olayını ele alan ve gerçekliğini anlatmaya çalıştıkları seyretmesi oldukça keyifli olduğunu düşündüğüm bir filim en yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum yalnız bazı sahnelerinde hristiyanların şeytan çıkarma ainlerine benzetmeleri dikkatimi çekti ellerinden bu kadarı geliyor işte ne yapsınlar ha gayret diyorum iyi biyerlere geleceğiz korku sineması adına:sm_cool:

6. 10 Şubat 2008
  7. beyaz toprak

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    ben dabbenin fragmanlarını dahi izleyemez çıkınca hemen kanal değiştiridim içim ürperirdi ama nedense bu film bana eğlenceli geldi fragmanını izlerken zevk alıyorum filimide izlemeyi düşünüyorum:kahve:

8. 10 Şubat 2008
  9. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bizim türk korku filmlerinde son zamanlarda bu tür varlıklar takıntı hale geldi. fragmanı bende izledim.yatağa bağlama sahnesi sanki exorcist filmini anımsattı....bi orijinallik göremedim....:sm_confused:

10. 10 Şubat 2008
  11. beyaz toprak

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    bende yere yatırıp ellerinden tutukları hocanında ayak ucunda olma sahnesi aynı hristiyanların haç şekline getirip içinden şeytanı çıkarmak için yaptıkları işlemlere benzettimki aynı biraz kopya olmuş onların filimlerine gibi gibiCADIARZU

12. 10 Şubat 2008
  13. EU1

EU1 Guest

kızlar o kadarda acımasız olmayın bence...................

14. 10 Şubat 2008
  15. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bencede kızlar izlemeden yorum yapmayın hiç belli olmaz bi şans verin...ben şahsen en yakın zamanda izlemeyi düşünüyorum

16. 10 Şubat 2008
  17. dhilek

dhilek shizen & senritsu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canımcıklarım kötü demedim . yoksa bende fragmanından beğendim. ama hani şu görünmez varlıklar son zamanlarda türk korku filmlerinde konu tekrarı gibi geldi. Dabbe, büyü, musallat gibi.
    bir de şu kızın yatağa bağlandığı sahne aynı şeytan çıkarma ayinindeki gibi olmamışmı sizce?
    yoksa filmin geneli izlenilebilir. ama sinemada izleyemeyeceğim kesin. tırsarım ben:)
    :1shok:

18. 10 Şubat 2008
  19. EzBuZ

EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    ya kızlar filmi izliyen varmı acba fikrini beyan etse:1closedeyes: