Septoplasti deneyimi olanlar.Lütfen paylaşımlarınızı bekliyorum.

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve betty_berry tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : betty_berry
  1. betty_berry

betty_berry Before talk, listen... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    533
    Ödül Puanları:
    113
    Arkadaşlar merhaba.Öncelikle bu forum süper bir yer.İyi ki kadınlar klubu var ve iyi ki burdayım.:enbuyukkk:
    Ve de görüşlerini, deneyimlerini,resimlerini bizlerle paylaşan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Uzun bir süredir burun ameliyatı düşünüyorum ve halen araştırma aşamasını geçemedim. 1 yılı aşkındır hala araştırıyorum:)

Arkadaşlarımızın deneyimleri ve paylaşımları sonucunda burun problemimin tam olarak ne olduğunu anlamış bulunmaktayım.Septum Deviasyonu.Yani burun orta kıkırdağının eğilmesi sonucu dış görüntüde eğikliğe yol açması durumu.Ve bu durumdaki burna yapılan müdahalenin ismi de Septoplasti imiş.

Ne menem bir seyse artık bu septum deviasyonu, bütün psikolojimi bozmuş durumda.Şunu biliyorum ki, Ameliyata kesinlikle ihtiyacım var.Ancak bir türlü aklımı netleştiremiyorum.CADIARZU

Burun eğriliğim çok bariz.ve her gecen yıl artıyor.Geç kalmaktan korkuyorum.Ki zaten geç kalmış durumdayım.Şu an üniv.dönemimdekinden daha fazla bir eğikliğe sahibim.Sadece eğiklikle kalsa iyi.Kemerim var.Burun ucum ve burun deliklerim büyük ve de orantısız.senağlama

Genel adıyla Rinoplasti geçirmiş arkadaşların çoğu sonuçlardan memnun.Ama sanki eski burunları çok da sorunlu değilmiş gibi.Yada ben mi kendi derdimi abartmaktayım bilmiyorum. Aklımı oynatmak üzereyim. delikafadulden

Belirgin deviasyonu ve burun eğriliği olup da, ameliyat olan ve sonuçlarından memnun olanlar var mı aramızda. Yada bu konuyla ilgili bilgisi olan. Varsa lütfen bildiklerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırmısınız. Buna çok ihtiyacım var. Sorunum az olsaydı, çok düşünmeden bir cerrah seçip çoktan ameliyat olurdum.Ama bu durumda seçeceğim doktorun bu konuda çok başarılı olması gerekiyor. Bilmiyorum yanılıyor muyum, lütfen bişeyler söyleyin...

2. 19 Ocak 2009
  3. bence

bence Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Burnunun yandan resmini eklesen iyi olur. Ameliyat olan arkadaşlarda sana fikir verebilirler o zaman.
    Eğer yüzünün görülmesini istemiyosan yandan resim çek gözünü ve dudaklarını karala burnunu görelim en azından.. O zaman üzerinde yorum yaptığımız burna daha gerçekçi yazabiliriz...

4. 22 Ocak 2009
  5. betty_berry

Beğenildi:
    533
    Ödül Puanları:
    113
    slm canım.ilgine tesekkür ederim.Resmin nasıl ekleneceğini bilmiyorum.
    Konuyla ilgili deneyimi olan yok galiba.Yada ben kendimi anlatamadım.Öğrenmek istediğim septum eğriliği çözümlenebilir bir problem midir değil midir idi.
    Herneyse tesekkürler yine de.

6. 23 Ocak 2009
  7. canikooom

canikooom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 2008mayıs ayında deviasyon ameliyatı oldum ıkı hafta once de rınoplastıCADIARZU

benim de cok egrılık vardı ıc kemıkte ve burnumda da kemer vardı. aslında gecen yıl olmıcaktım yanı erteleye erteleye mayısı buldum teshıs ocak gıbı konulmustu cunku. amelıyat gerekıo dedı doktor ama ben oss ye hazırlandıgım ıcın sınavdan sonraya bırakmak ıstedım.ama gıttıkce daha da proble oldu nefes almam cok zorlastı gecelerı uyuyamaz hale geldım sonunda sınava 1ay kala amelıyat olmak zorunda kaldım:1no2:
    yenı rınoplastı gecırmıs olarak da sunu soyleyebılırım devıasyon amelıyatı daha zor atlatılıo yanı bende oyle oldu cunku genız akıntısı falan oluo korkutmak ıstemem ama kanlı tukuruosun falan ama 2-3 hafta sonra bu sıkıntılar gecınce odemlerın de ınınce cok rahatlıosun ben sankı yenı nefes almaya baslamısım gıbı hıssetmıstım:1rolleyes: devıasyon nefes almada falan cok sıkıntı yaratır sen de olmuyorsa bılemem ama bır an once amelıyatını ol derım ben. bır de dedıgım gıbı kemer ıcın ben sınava gırıcem goruntum degısır sınava almazlar falan dıye sacma bı korkudan kemerın torpulenmesını ucunun duzeltılmesını falan ıstememıstım naniknanik ama eger aklına takılıyosa estetık ıstıosan mutlaka ıkısını bır arada hallet bıtsın gıtsın derım cunku sonradan bı gaza gelıp estetık yaptırmak ısteyınce bı daha amelıyat narkoz falan da fılan..hıc gerek yok bı kerede olsun bıtsınsositososito:içelim:

8. 24 Ocak 2009
  9. betty_berry

Beğenildi:
    533
    Ödül Puanları:
    113
    a.s.canikom çok geçmiş olsun. :nazar: Umarım tüm sıkıntılarından kurtulmuşsundur.
    Evet nefes problemim de var benim. Gün içinde ve özellikle de geceleri sürekli ağzımdan nefes alıyorum. E tabi onun da bir sürü zararı var.
    Çok haklısın deviasyon+ rinoplasti , ikisini aynı anda olmak lazım. Ama işte doğru doktoru bulmak çok önemli.
    Sen deviasyon ameliyatından memnun musun? Tamamen düzeldi mi şekil olarak. Bir de kime oldun ameliyatını?

10. 24 Ocak 2009
  11. swee

swee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm sendeki sorunun aynısı bendede var burnun kemiğinden yamuk amelyat olmak istiyorum ama çok korkuyorum benim korkum öyle yüzümün şişeceğinden yada acı çekiçeğimden değil. anlamışsınızdır herhadea.s söylemek bile istemiyorum ama burnumun görüntüsü beni çok rahatsız edyor aynaya baktığımda burnumu düz görüyorum ama resim çektirdiğimde yamuk olduğunu görüyorum. çokk üzülüyorum o yüzden nadir resim çektiririm. iyi bir doktor bulmamız lazım beni rahatlatması gerekiyor ..

12. 24 Ocak 2009
  13. canikooom

canikooom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

ya devıasyon amelıyatımı yapan doktorun adını unuttum :uhm: bızımkılere sorıım yazarım ama cok rahatladım amelıyattan 1ay sonra tamamen ıyılesıyo anca ama sonra nefes almak cok rahat oluo sekıl de duzelmıstı ıctekı kemık.

14. 24 Ocak 2009
  15. canikooom

canikooom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    he bı de devıasyon yuzunden de burun egrılebılıomus yanı cok egrıyse ve egrılme devam ettıyse burunda kemer var sa onun daha cok egrılmesını etkıleyebılıomus

16. 2 Mart 2009
  17. kokoshatun

kokoshatun Guest

cnm aynı sorun bendede var iki yaşımda düşmemden dolayı burun kemiğim kırlıyor ve burnum yamuluyor içinde et oluştu geçen sene rinoplasti ameliyatı oldum eti aldırdım ama ben yamukluğuda düzeltirler sanıyordum çok az düzelmiş ama hala yamuk ve bu beni şu an çok rahatsız ediyor bak önden fotosunu koyıım sende bak sende koy senın kı çok mu yamuk berlirgin mi?[​IMG] [​IMG]

18. 3 Mart 2009
  19. 47su

47su Guest

benimde öyle ameliyat oldum ama hala yamuk çok az düzelmiş...