Septum Deviasyonu(Burunda Kemik Eğriliği)

Konusu 'K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz' forumundadır ve Mermaid tarafından 24 Mart 2009 başlatılmıştır.

24 Mart 2009
    Konu Sahibi : Mermaid
  1. Mermaid

Mermaid Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar bugun burnumdakı tıkanıklıktan dolayı doktora gttım kemık eğrılıgı var amelıyat gerek dedi..bu amelıyatı gecırenler varsa deneyımlerını payalsırlarsa sevınırim..Gercktn urnmda dısardnda kemık egırılıgı var hazır gırmısken bu amelıyata onuda duzelttırım dıyorum ama endıselıyım.bugune dek burun estetıgı bıle hıc dusunmemıstım.şoktayım

2. 15 Nisan 2009
  3. dolcegabbana

dolcegabbana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadasım doktorlar burnum tıkalı dıye gelen herkese aynı seyı soyluyor amelıyat edıcek adam arıyorlar...ben de aynı seylerı yasadım ve amelıyat oldum evet egrılık duzeldı burnum cok hos oldu ama nefes problemı gecmedı hatta daha beter oldu, gercı daha şişlikler var belkı zamanla duzelır ama bugun yıne benım gıbı bırısıyle konustum 1 yıl olmus hala nefes alamıyormus ve dıger 2 arkadasım da aynı seyı yasadılar.. o yuzden eger cok cok rahatsız olmuyorsan burnundan, yaptırma derım ama sen bılırsın gene tabıı..

4. 9 Eylül 2009
  5. EU3

EU3 Guest

:1ninca::1ninca::1ninca::1ninca:

6. 11 Ekim 2009
  7. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba, bende de dr gittiğimde kemıkte eğrılık var dedı, az önce raporuma baktım oradda nazal septal deviasyonu yazyor yanı kıkırdakta eğrılık dr hastalara kemık deyıp gecıyor ama yetıskınlerın sadece %25 inde duzgun olurmus bu, yanı herkese oyle demelerı normal bence, int te arastırdım bende bu hastaklarda genelde yatınca tıkanıklık olurmus, ve cok basağrısına falan neden olurmus aynı ben yanii, haftaya gıdıcen dr amelıyat olmak ıstıyorum cunku.

8. 12 Ekim 2009
  9. kadifegul

kadifegul tatlı kızıma kavuştum... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben kulağımdaki tıkanıklık için gitmiştim ve banada burun kemiğin eğrı ve kulağının o tarafa doğru eğriliği demişlerdi tabi ameliyat dediler ama eşimde burundan ameliyat oldu adamcağızın düzgün burnunu hep eyik bıraktılar ameliyattan iki yıl sanra bırnunun içinden ameliyat ipi çıktı ve hala problem yaşıyor. benden onun olumsuz ameliyatından korkup yaptırmadım ve iki yıla yakın kulaklarım tıkalı hani grip olunca insanın kulağının içinde tıkalı bir his olur sanki su falan var gibi ve sürekli konuşurken yemek yerken haşırtı

10. 12 Ekim 2009
  11. EU3

EU3 Guest

Geçen ay ve bugün başka bir K.B.B doktoruna gittim.Her doktor farklı şeyler söylüyorr..

salak dr bana çok geç kaldın ,acil amelaiyat olman lazım,yaşım geçiyormuş faso fiso ilerde çok sıkıntı çekersin dedi anlıcagız abarttıda abarttıı salak:umursamaz:

Bugunki yardımcı doc.dr du KADINA diğer dr anlattıklarını anlattım hiçbirne evet demedi.Yani acil olmam falan gerekmiyormuş.nEFES ALMADA sorun olmadığı sürece olmaya gerek yok dedi banada drlara bile güvenmiyorum artık

12. 20 Ekim 2009
  13. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar burun içi kemik eğriliği düzelmiyor mu yani....üfff aynı dert bende de var. konuşurken bile bazen nefes almakta zorlanıyorumç. özellikle soğuk havalrda artıyor..

14. 20 Ekim 2009
  15. bulut

bulut Allah büyüktür.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar ben septum deviasyonu oldum sol taraftaki kıkırdak burun girişime kadar gelmişti nerdeyse sonuç ne derseniz koca bir hiç burnum yine aynı içi tekrar şişti ve ben nefes almakta zorlanıyorum hep sol tarafıma yatıyorum çok zor

16. 21 Ekim 2009
  17. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım geçmiş olsun..üff ameliyat olsan bi dert olmasan bi dert..zaten olursam biliyorum çok zor karar vermiş olacağım...nasıl olacak bu. ben de hep sağ tarafıma yatabiliyorum. şimdibirde bebiş bekliyorum nefes alamamak daha da zorluyor beni.:KK43:((((

18. 25 Ekim 2009
  19. EU3

EU3 Guest

Yani ameliyattan sonra tekrar burun içinde şişlikler olanbiliyorrr:1shok: