Seramik ocakta lekeler

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve snmglr tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

18 Eylül 2008
    Konu Sahibi : snmglr
  1. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bundan 6 ay önce mutfağıma ankastre seramik ocak aldım taktırdım,ama daha 6 ay kullanımda ocağımda çıkmayan siyah lekeler oluştu,yani hep lekeli lekeli oldu,bunun için bir formül varmı.

Bu ocağım.

2. 22 Eylül 2008
  3. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canim onun özel ilaclari var...kazimak icinde özel bir aleti var.benimkide seramik,ama o ocaklari yok,dümdüz..bendede her yemekten sonra yanik gibi siyah lekeler oluyor ama pamuga o ilacini damlatip siliyorum ayna gibi oluyor,bi arastir internetten istersen

4. 24 Eylül 2008
  5. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o ilacın ismini verebilirmisin bana,çok çirkin gözüküyorlar,dediğin gibi yanık gibi duruyor.

6. 24 Eylül 2008
  7. D e r i n s u

D e r i n s u Elinebelinedilinesahipol. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Benim ocagim cam seramik.Özel ilacini kullaniyorum arkadasin dedigi gibi.Bazende yumusak bezle önce islatip prille silip en son sirke döküp siliyorum.Temiz oluyor.Sirkeyle bir de dene istersen.
    Marketlerde mutfak temizlik reyonlarina marc yada mr.masil in sivi temizlik malzemelerine bak mutlaka vardir.

8. 24 Eylül 2008
  9. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Bak bende ocagi degistiricem seramik almayi dusunuyordum seninki gibi ama 4 dude gaz baslikli istiyorum...Su anda kullandigim inox sil sil kurula leke kalmasin diye canim cikti artik biktim...Sende demissinki leke oluyor sasirdim ben daha kullanisli diye dusunmustum kafami karistirdin simdi...:bbo:

10. 16 Ekim 2008
  11. fatma034

fatma034 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende çelik alıcaktım kullanışsız diye vazgeçtim gazlı seramik alıcam odamı kullanışsız yoksa bak kafam karıştı şimdi

12. 16 Ekim 2008
  13. snmglr

snmglr Anne Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla seramik ocağın kullanışssız olduğu şöyle br gerçek.En önce sıçrayan kızgın yağlar seramiği yakabiliyor yani izi kalıyor ocakta,bir diğeride sildikten sonra çok güzel bir şekilde kurulamak gerekiyor,yoksa su izi hiç hoş durmuyor,şahsen ocak temizliğim uzun bir zamanımı alıyor.

14. 17 Haziran 2009
  15. Ushi

Ushi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Biliyorum çok geç oldu ama en azından aynı sıkıntıyı yaşayanlar konuya ulaşırsa diye söylüyorum. Bekbars Ceran Ocak Koruma dökülen yemeğin ocağa yapışmasını engelliyor. Ocak lekelenmiyor ve çizilmiyor. Mevcut lekeleri çıkarmak için Nano Silgi kullanabilirsiniz.

16. 12 Aralık 2009
  17. refika80

refika80 Guest

Öko-Stein temizlik ve koruma altına alıyor bu ürünleri.Tavsiye edebilirim.Chromglanz da kullanabilirsiniz.