Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Stajerlerinin Paylaşım Alanı

Konusu 'Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (SMMM)' forumundadır ve elisaa tarafından 25 Ocak 2009 başlatılmıştır.

25 Ocak 2009
    Konu Sahibi : elisaa
  1. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar
    Eminim aranızda benim gibi serbest muhasebeci mali müşavirlik stajını yapanlar vardır:kahve:
    Benim stajım 2007/Eylülde başladı ve 2009/Ağustosta bitecek inşallah:Saruboceq:
    Stajım azaldıkca sınav stresi dahada artıyor. Yeterlilik sınavı konusunda burda faydalı paylaşımlarımız olabilira.s
    Benim gibi bu yola baş koyanlarla beraber bilgi alışverişinde bulunmak isterim. Yeterlilik sınavına hangi hocaların kitabından çalışıyorsunuz?
    Ben henüz yeni yeni başladım çalışmaya.. sınavımsa 2009/Kasımda.
    Şimdilik,Tesmerin çıkarmış olduğu çıkmış soruları içeren kitabından önceki dönem sorularını çözüyorum.
    Sizler nasıl hazırlanıyorsunuz yeterlilik sınavına ? Hadi burayı az olan sayımıza rağmen paylaşım havuzuna çevirelima.s.

2. 27 Ocak 2009
  3. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar yok mu aranızda smmm stajeri ??

4. 27 Ocak 2009
  5. eylulela

eylulela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bende 2007/Eylül de stajımı başlattım yalnız. benimki Aralık/2009 sonu bitecek nedeni ise 4 ay doğum iznikullandım. Bende önceki yıllarda çıkmış sorulara bakıyorum yalnız Kasım/2009 da sınava giren arkadaşım soruların biraz daha ağırlaştığını söyledi. Evliyim ve bir kız çocuk annesiyim ders çalışmak çok zor olacak bana bu sebepten dolayı kursa gitmeyi düşünüyorum.

6. 27 Ocak 2009
  7. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet eylülela'cım kasımda giren arkadaşlar özellikle denetimde çok zorlandıklarını söylediler. Çıkmış soruların dışında hangi kaynaktan yararlanmayı düşünüyorsun ?

8. 27 Ocak 2009
  9. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada mali müşavirlik belgeni aldığında büro açmayı mı , yoksa şirkettemi çalışmayı düşünüyorsun ?

10. 27 Ocak 2009
  11. eylulela

eylulela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    Kaynak olarak şimdilik açıköğretim kitaplarımı saklamıştım ondan yararlanacağım. Daha fazlasıda elime geçerse değerlendireceğim dediğim gibi kursa gitmeyi düşünüyorum.

İşte orası karmaşık bir durum çünkü ben ikametgahımı değiştireceğim bulunduğum ilden başka bir ile yerleşeceğim hayat ne getirir ne olur bilemiyorum. Ancak büro açarım gibi geliyor bana ama kısmet bakalım.:1rolleyes:

12. 29 Ocak 2009
  13. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eylül , açıköğretim kitaplarının faydalı olacağını sanmıyorum ben
    çıkmış soruları çok iyi analiz etmemiz gerekiyor
    islam çankayanın yeterlillik sınavına yönelik kitabının da faydalı olduğunu duydum
    kursa gitme imkanın varsa mutlaka git çok faydası olur
    benim bulunduğum şehirde yeterli kursiyer olmadığı için ne yazıkki kurs açılmıyor

14. 30 Ocak 2009
  15. EU1

EU1 Guest

slm arkadaşlar.. ya vallahi ne iyi etmişsin elisaa konuyu açmışsın.. bende 2008 haziranda kazandım sınavı..

16. 30 Ocak 2009
  17. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    esramm82 hoşgeldin. konuyu ne zamandır açmayı düşünüyordum.
    Yalnız tek sıkıntımız forumda serbest muhasebeci mali müşavirlik stajını yapan üye sayısının az olması sanırım. yada denk gelemediler bu topike :))

18. 31 Ocak 2009
  19. EU1

EU1 Guest

malesef öyle.. zaten türkiye genelinde il bazında sınavı kazanan pek kişi yok.. mesala benim bulunduğum yerde her sınav takviminde 50-52 kişi felan giriyo sınava en çok 12-13 kişi felan kazanıyo.. kazananlarında 2 -3 ü bayan oluyo.. yani düşün vahim durumu.. olsun şimdilik 3 kişiyiz.. inşallah daha fazla olacağımız günleride görürüz.. neyse çok uzattım.. işte ben sınavı 2008 haziranda kazandım.. şu anda cd leri bitirmeye çalışıyorum.. bu arada eşimde stajer. onun şu mart ayında bitirme sınavı var.. islam çankaya kitabına çalışıyor.