Serklaj (rahim ağzına dikiş atılması),bilgisi olan var mi ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sofika tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

7 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sofika
  1. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaslar yarin kismetse rahim agzina dikis icin hastaneye yaticam.16 haftalik hamileyim ve 3 yil onca yapilan konizasyon nedeniyle bu islemin yapilmasi gerekli.Ogrendigim kadariyla bu islem tam anestezi ile yapiliyor,merak ettigim bu bebege zararli degil mi.Aranizda boyle bir islem yaptiran yada bu konuda bilgisi olan varsa ve tecrubelerini paylasirsa cok memnun olurum.Simdiden tesekkurler.

2. 8 Şubat 2010
  3. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım hiç korkma benim kayınvalidemin 3 hamileliğindede dikiş atılmış bunlardan biri eşim.ve 26 sene öncesinin imkanlarıyla.hatta eşimin doğumunu yaptıran doktor inşallah benim bebeğimin doğumunuda yaptırıcak 2 gün sonra.ve hep anlatır.kayınvalidemin açılması olmuş dikişi açmış ve açılma birden 7 cm olup çok rahat bir doğum yapmış.ve diğer 2 hamileliğindede aynısı olmuş.korkma 26 sene önce sağlıklı doğum yapmış şimdi imkanlar daha ilerde içini ferah tut

4. 8 Şubat 2010
  5. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım prematüre bebekler bolumunde rahim ağzı yetmezliği başlığı altında bir konu var orada seninle aynı durumda olan bir çok arkadasım var onlardan bilgi alabilirsin.

6. 13 Şubat 2010
  7. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    Tesekkur ederim arkadaslar,cok sukur serklaj yapildi ve bende bebegim de iyiyiz.Tahminimden daha sancili oldu islem sonrasi 2 gun ama yavas yavas toparlaniyorum.Insallah gebelik sonuna kadar sorun olmaz.

8. 13 Şubat 2010
  9. tanger

tanger ben, oğlum ve aşkım Üye

Beğenildi:
    208
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşım geçmişolsun ben yenı gördüm mesajını ebeyi ben yardım cı olabilirıdim ama geç kalmışım malesef tekrar geçmiş olsun....

10. 13 Şubat 2010
  11. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    olsun yine de tesekkur ederim,size de serklaj yapildi sanirim,islem sonrasi adet sancisi gibi sanci oldu,hala da devam ediyor,doktorum normal dedi ama icim hic rahat degil.

12. 13 Şubat 2010
  13. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bu nasıl farkedildi yani önceden mi kondu rahim ağzı yetmezliği yoksa kanama falan oluncamı bu işleme karar verildi şimdiden geçmiş olsun

14. 13 Şubat 2010
  15. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    Cok tesekkur ederim.3 yil once konizasyon yapilmisti,yani rahim agizina ameliyat,ondan dolayi kisalma olmustu zaten.Gebeligin 14-16 haftalari arasinda daha acilma olmadan yapilmasi gerekiyomus,gec kalinirsa riskli olabiliyormus.

16. 2 Şubat 2012
  17. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    tam olarak bir iki yil once bu konuyu acmisim,ne tesaduf ki yine hamileyim ve kisa bir sure sonra yine serklaj islemim olacak.Allah yardmicimiz olsun,bu sefer de bebegimi sag saglim hic kusursuz ve zamaninda kucagima almayi Allahim bana,ve butun bu yolda olanlara kismet etsin insallah.

18. 2 Şubat 2012
  19. slayer

slayer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sofika, bana da serklaj dikişi atıldı. 1 hafta-10 gün evde yattım. Allaha şükür şu anda 35. haftanın içerisindeyim ve doktorum bugün de muayenede rahim ağzımın kapalı olduğunu söyledi. İçini ferah tut :) İnşallah sağlıkkla bebeğini kucağına alırsın :)