Sert olmak istiyorum...Lütfen yardım edin...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU1 tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

5 Ocak 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlarım işyerinde herkes beni kullanıyor
    Yapı gereği çok (gereksiz) yardımsever , çok merhametli biriyim...nefret ediyorum bu huyumdan...
    İşyerinde hayatımızın çok saatini geçirdigimiz için aile gibi oluyoruz...
    3 kızız ben kendime çay alırken kehve yaparken hep onlarada sordum veyahut yaptım...

Kredi kartım dan 100 kere eft vs vs yaptılar
    ben knt istedim parasını nakit vercektim msn de yazdım görmemiş gibi yaptlar
    Kaşlarımı alırmısın danaaa lütfeeennnnnn masajj yap danaaaa lütfenn hadiii sen bi tanesin vs sin süpersinnn

herkesin içinde özellikle patronların yanında dana ben sana yardım ederim nie sölemiyosun - tabi istemiyosun dimi

diyolar sonra BİR SET MESAFE ÇEKİP kendilerinden uzak tutuyorlar beni
    geçtigimis sene patrona gerekli gereksiz beni şikayet tarzında çekiştirdiler ( ptronumuz bişey demedi bana aksettirmedi ama ben çok üsüldüm 3 gun uyuyamadım)

beni aptal yerine koyuyorlar karakterim yumuşak die
    Nefret ediyorum kendimden
    onlara nasıl hayır diyebilirim....
    benden kademece üsteler ama istekleri iş dışı yani özel yani arkadaş gibi , birlikte kahvaltı eder birlikte ögle yemeklerini yeriz

onlara nasıl hayır diyebilirim....nasıl sert birisi olabilirim
    :tomato::eek:klava::çok üzgünüm::mymeka:

2. 5 Ocak 2009
  3. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    gereksiz nezaketlerinden kurtul afu kafa sengözlerimebaksanab
    2li ilişkilerde iyi niyet ve samimiyet karşılıklıdır
    gerçekten ihtiyaçları varsa düşmanım bile olsa elimden geleni yaparım
    ama angarya işler için cevremde yalakalık yapanlara tahammulum yoktur, unutamıyacakları şekilde itinayla benzetirim yerimseniben

4. 5 Ocak 2009
  5. EU1

EU1 Guest

Nasıl bensetirsin misal
    ---İşim var
    şu anda diyebiliyorum yeni yeni
    oda kısık derler ya kedi gibi
    işin bitince gellllllllll
    :KK43::KK43::-)

6. 5 Ocak 2009
  7. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Dana'cım öncelikle sen zaten onlar için birşeyler yapmışsın..Bu konuda için çok rahat olsun.Kabul etmek gerekiyor bazı kavramları..Gerekenleri gerektiği gibi yaptıysan tamamdır..Fazlası isteniyorsa bu seni yıpratmıyorsa devam edersin.Ama görülüyorki bıkkınlık söz konusunu ozamanda kendi kendine "Ben arkadaşlarım için gerekeni yaptım vicdanım rahat diyerek HAYIR kelimesini söyleyeceksin"

Bunu yapmak ilk başta oldukça zorlu geliyor,çok düşündürüyor bunun sebebi ise direk kaybetme korkusu.Bunuda aşıyorsun Nasıl mı?

Düşün bir kere ne kadar yanlarında olmak istiyorsun?Gerçekten istediğin bumudur?Acaba sana layık doğru arkadaşlar mı?Kararı ver cnm o yolda ilerle

Ben kendi adıma gelince aynı senin gibi kimseyi kırmadım halada kırmıyorum ama artık kendim çok az üzülüyorum.Birşeyler yaparken benim vicdanımın rahat olması çok önemli bir kişi için gerekeni yaptıysam tamamdır..Aslında hayır derken kimseyi kırmıyoruz sadece yapamayacağımızı olamayacağını belirtiyoruz.Anneminde bir lafı var sürekli bana hatırlatıyor

" Bunun için senden uzaklaşacaklarsa bunun için seni sevmeyeceklerse hiç sevmesinler daha iyi"Ama ben inatla anne neden kırayım kırılacakmı konumu anne elimemi yapışır anne şöylemi böylemilerle bu yaşa geldim iştekaydirigubbakcemile3

Ama ne yaparsam yapayım önce Allah için sonrada kendim için asla ve asla karşılık beklemeden yapıyorum ve üzülmüyoruma.s

Bu güzel kalbini doğru yönde kullanmanı tavsiye ediyorum.Yardıma ihtiyacı olan çok yönde insanlar var onlarda kullan ve yardıma ihtiyacı olmayan bu arkadaşlarınıda teşvik et bu yönde dolu olduğunu onlara gösteryerimseniben

8. 5 Ocak 2009
  9. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ufak ufak hayır demeye başla arkadaşım. İlk önce ve en önemlisi kredi kartlarınla ilgili işlemlere hayır diyeceksin. Sonra tavır koymayı deneyebilirsin. Çevreni geliştirebilirsin. Seni inciten, istediği zaman işi olduğu zaman iyi davranan, sonra set çekip mesafe koyan insanlarala niye yemek yiyorsun? Yeme canım. Bakalım ne olacak? Gelip soracaklarmı? yokluğun farkedilecek mi?
    Hiiiç canını sıkma.Aslında sen ne kadar iyi huylusun. Keşke bizim işyerinde olsaydın....Şeniz

10. 5 Ocak 2009
  11. canım öncelikle aynanın karşısına geç ve ben değerliyim de kendinekaydirigubbakcemile5
    aslında sen doğru olanı yapıyorsun çevrene karşı ama insanlar o kadar bencil ve menfaatçi olmaya başladıki iyi niyet ve dostluk sömürülesi bir bağ haline geldi.:nazar:
    o yüzden kimseye haketmediği değeri baştan vermemek gerekir.şimdi sen birden bambaşka biri gibi davranamazsın elbette.zaten böylede yapma içten pazarlıklı biri olmazsın sen olmada hiç:1hug:
    dediğim gibi öncelikle sen kendine değer ver.çünkü sen kendine değer vermezsen sana birbaşkası asla değer vermez.hayır demeyi öğren.emin ol hayır diyenler daha çok değer görüyor.dostluk ve arkadaşlık çok farklı şeyler.umarım sen gibi güzel dostların olur bundan böyle.kaydirigubbakcemile5
    arkadaşlarının hakkındaki olumsuz davranışlarına gelince: emin ol onlar kaybetmeye mahkum insanlar..sen doğru ve dürüstsen kendinsen eminsen her zaman sonunda kazanan sen olacaksın.:hooray:
    dediğim gibi önce kendine bak aynada ve ben değerliyim de sürekli kendini sev.zamanla sende değişimin farkına varıcaksına.s.

12. 5 Ocak 2009
  13. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    ben şakaya vurup diledigimi söylüyorum canım sengözlerimebaksanab
    "hayır" demeyi severim :nazar:

14. 5 Ocak 2009
  15. EU1

EU1 Guest

Çok teşekkür ederim...
    Dedim ya aile gibi olduk artık...içli dışı -tatlicadiarzu-
    Allah için yapılır herşey....karşılıksız... evet
    Ben bişey istedigimde görmezden gelinmesi beni çok üsüyor...
    Kullanılıyorum gibi hissediyorum...

16. 5 Ocak 2009
  17. Arkadasım çok kötü bu huyun maalesef her insan senin gibi değil..kendini asla kullandırma işyerimde bana da soran oldu bugüne dek kredi kartında boşluk varsa kullanabilir miyim diye hayır canım ya limitim dolu dedim geçtim..kahve yaparım arkadaslarıma ama onlar d abana yaparsa..senden üstte olmaları hiçbir şey ifade etmez ben sekreterime de cay getiriyorum mutfaktan oturup içiyoruz beraber ortalık sakinken ama her sey karşılıklı iyi niyet..yavas yavas dene hayır demeyi.

18. 5 Ocak 2009
  19. Susuz

Susuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Onlar nası senin isteklerini görmemezlikten geliyorlar ise , sende aynısını onlara yap , görme duyma