Sessizligimden en saf,cahil dedikleri bile ezmeye calısıyor..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xxTosPikkxx tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

25 Eylül 2010
    Konu Sahibi : xxTosPikkxx
  1. xxTosPikkxx

xxTosPikkxx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yazıp yazmamak konusunda cok kararsız kaldım ama yiyip bitiriyorum kendimi.Etrafımdaki kimseye de bu konudan bahsetmek istemiyorum anneme anlatsam cok morali bozulur..Bu arada 3 ay sonra sözleniyoruz.

Eltimden bahsetmek istiyorum bastan hersey güzeldi.Bana göre kanatsız melekti.Ne oldu bende bilmiyorum ama benim bir hatam yok buna eminim.Cünkü benim hatamın olabilecegi konular degil bunlar.

Dügün'den laf acılmıstı benim babamın cevresinden dolayı mekan olarak daha özel bir yerde yapmak istedigimi söylemistim o zaman birsey demedi hatta haklısın dercesine kafasıyla onayladı hep ama belirli bir zaman sonra bizim ki yat dügünü yapacakmıs,kır dügün yapacakmıs bir de (alay edercesine) yok gemi dügünü yapacakmıs dedi.:1shok:

Bir gün onlara oturmaya gitmistim.Erkek arkadasımın teyzesi de geldi trakyalılar bir bohca yapar tüm sülaleye dedi.Benim yok canım yaa o kadar degil dememe kalmadı yengesi, neeeee bütün sülale mi biz o kadarını yapamayız durumumuz yokk,batarız biz demeye basladı hararetli bir sekilde.Sonra durdu,durdu neyse canım ne isterseniz yapılacak iste zaten beyaz esyayı,yatak odasını kız alıyor bize bir tek oturma odası kalıyor dedi alay edercesine.

Ya laf mı bunlar neye ugradıgımı sasırdım 1 yıl oluyor erkek arkadasımın abisi evlendi inanın kız tarafı bırakın yatak odasını beyaz esyayı bile almadı.Bunları damat alıyor ve taksitlerini evlendikten sonra damat ödüyor ve bastan damat tarafından saklamıslardı zaten.Buna laf yok ama ben konu olunca fakiriz oluyor..

Kıskanıyor diyecegim ama ilk eltisi degilim benden önce 2 eltisi daha var ondan bir sonraki eltisiyle anlasamıyor sorun karsı tarafta.1yıl önce evlenenle iyi anlasıyor.Nedeni tahminimce su, ben anlasamadıgı eltisiyle yengec,o da su yeni evlenenle basak burcu.Nasıl tesadüf ama degil mi?

Bir gün en son evlenen eltisi de vardı oturuyorduk burclardan konu acıldı ikisi de kin tutamazmıs bende dedim ki ben tutarım nedenini bile söyleyemeden heeeehh o zaman sende öteki gibi yalnız kalırsın evde oturup beklersin iste kapını da kimse calmaz dedi kıs kıs gülerek..İste bu laf cok dokunmustu beni tanıyalı 1 sene oluyordu. Digeri de daha evli degildi o zaman.Büyük elti gülünce ona bakarak oda basladı gülmeye haliyle.alsanaalsanasmile

Öteki diye bahsettigi eltisi garip biri isi düsünce cok samimi davranıyor ama isi bitince insanın yüzüne bakmıyor.Sürekli karsı taraf arayıp sorcak onu.Benim kin tutarım dememle nasıl bagdastırdı anlayamıyorum.

Neymis yengec burcları icten pazarlıklı olurmus vs.vs Bende en sonunda dayanamadım basaklar melek zaten dedim evet öyle hic kötü bir sey okumadım dedi.Var mı böyle birsey yaa.O yüzden mi seninle aynı burc olan eltin arkandan coluguna cocuguna kocana ne laflar etti.Kim icten pazarlıklı?

Cocuklarını kaynananın yanına gönderiyorsun o yüzden mi kapının önünden gectigi halde ugramıyor.Ama ayın sonu geldigin de her aksam sizdeler tekrar maas alınınca 15 20 gün arayıp sormuyorlar bile..Bilmiyor mu biliyor tabiki.

Erkek arkadasıma anlattıgım da o cahil bakma ona sen düsünmeden konusuyor falan diyordu en sonunda bana hak verdi vermesine ama nasıl davranacagımı bilemiyorum.CADIARZU:nazar:

2. 25 Eylül 2010
  3. cilek.yagmuru

cilek.yagmuru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu olaylara hiç aklım ermiyor.
    benim eltim olsa ilerde çok ezilirim sanırım susup kalırım.
    ama en iyisi cevap vermemeniz bence.
    cahile laf anlatamazsınız.
    fazla samimi olmazsınız başınız ağrımaz.

4. 25 Eylül 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Şimdiden bu ne konuşmalar bu ne samimiyet..
    Kusura bakmayın ama bu tarz diyaloglara girer daha düğününüz olmadan görüşmeye konuşmaya başlarsanız sizinlede sizsizde herşey konuşulur..
    Nasıl başlarsa öyle gider malesef,sizin başlangıcınız bu şekilde olmuş;devamıda hayırlı olsun.

6. 25 Eylül 2010
  7. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    131
    Ödül Puanları:
    153
    elti mi alacak senin eşyanı niye dert ediniyo ki. cevabını versene. sen benimkini düşüneceğine önce kendi taksitlerini öde derdim ben olsam. çarpacaksın yüzüne yüzüne. amaan aile de pek bereketliymiş ama, 4 oğlan var maşallah.

8. 25 Eylül 2010
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    daha evlenmeden böyle olursa ileriyi düşünemiyorum

10. 25 Eylül 2010
  11. GxoxkyxuxzxuxndeDans

GxoxkyxuxzxuxndeDans GÖZLERİMDE GECE OLDU Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bencede baştan çok yüzgöz olunmuş Gereksiz bir sürü muhabbet.Elle tutulan pek bi şey yok görünürde sadece laf Evlenmeden fazla bu tür diyaloglara girmeyin yok almaydı vermeydi sizin söyledikleriniz bir şekilde sözlünüzün ailesine de yansıyordur ilerde demediğiniz laflarla karşı karşıya kalmayın

12. 25 Eylül 2010
  13. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    eşyayı, çeyizi, düğünü eltiyle konuşursan, bu tarz sohbetlere maruz kalman kaçınılmaz..
    şimdiden mesafeni ayarla ileride daha çok üzülmemen için..

14. 25 Eylül 2010
  15. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    çok samimi olmamak lazım şimdiden. şahsen ben 12 yıllık evliyim. bunun iki yılı dosdoğru konuşmadım kimse ile. sadece dinledim. kimin nasıl insan olduğunu anladıktan sonra yakınlık kuracak olduklarımı seçtim. şimdi bakıyorum iyiki böle olmuş diyorum. her ailede olduğu gibi bizimkindede arıza tipler çok çünkü. hani dobralığın arkasına sığınıp pat pat konuşan patavatsızlar vardırya işte onlar ençok benden çekinir çünkü. sanada tavsiyem nasıl baslarsa öle gider ezdirme kendini.

16. 25 Eylül 2010
  17. melek_21

melek_21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neden bu kadar samimiyet kurdun anlamadım onları ne ilgikendirir ki sende de suç var evliyken bile çok samimi olmayacaksın sonra tepene çıkarlar işte...sonuçta elti bak mutlaka kıskançlık oluyor yani...

18. 25 Eylül 2010
  19. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Eltidir tü kaka söylemine tamamiyle karşıyım ben.Her elti kötü olacak dye bir şey yok,belkide böyle düşünenlerinde eltileri kendileri için aynı şekilde düşünüyordur.
    Durum elti görümce olayı değil..Daha çok nasıl başlarsa öyle gider olayı.
    3 eltiyiz daha bugün birbirimize hık dememişizdir diyemeyizde.Çünkü başta elti gibi görmedik birbirimizi.Zamanla sevdikçe tanıdıkça birlikte olmaya vakit geçirmeye başladık..
    Ben 5 sene flört ettim bu süre içinde iki eltimlede görümcemlede sıkı fıkı olmadım.Bir kere büyük eltime gittim doğum yapmıştı eşimde askerdeydi altınını verdim geldim,ortanca eltimlede yolda izde karşılaştığımızda konuşuyorduk.Görümcemlede mecburen arkadaşlarımız ortaktı onların düğün,doğum günlerinde karşılaşıyor iki sohbet ediyor ayrılıyorduk yanımızdan..
    Şimdi ise maşşşşşallah:nazar:
    Yani flört ederken ben böyle gereksiz samimiyetlere karşıyım,çok karşıyım hemde.Resmen çanak tutmak gibi geliyor bana.Arada bi resmiyet yokken böyle ne bileyim ben mi çok geriyim anlamadım:bbo: