Sevdiğiniz kişi ve askerliği

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve Benimdilemmam tarafından 5 Nisan 2009 başlatılmıştır.

?

erkekler askere ne zaman gitmeli?

1. evlenmeden önce

Oylanma: 78
    92,9%
  2. evlenince de gidebilir

Oylanma: 6
    7,1%
    5 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Benimdilemmam
  1. Benimdilemmam

Benimdilemmam Pain... Üye

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    sevgili KK'lılar
    aranızda eşi askerde olanlar var topıklerde goruyorum. sizce bir erkek askere evlenmeden mi gitmeli ?

benım şu an sevgılım askerlıgını yapmadı ve tecılı 2 yıl sonra bıtıyor otomatıkman düğün demek istesek 3 yıl sonraya kalıyor bende bu tür şeyleri uzatmayı çok doğru bulmuyorum. Sanki ilişki yıpranacakmış gibi geliyor. Zaten ayrı şehirlerdeyiz, ancak evlenirsek ya da o çok sıkı bir şekilde ders çalışırsa aynı şehirde olabiliriz. Bu ayrı kalmada ilişkimizi bozmasını istemiyorum.

Erkeğin evlilikten önce askere gitmesinin avantajı ve dez avantajlarını düşünüyorum.Eski sevgilimin askerliğni bekledım uzun dönem ve sınırda yapıyordu , onun kadar bende yaptım askerlik diyebilirim ve gelınce ayrıldık bu yuzden asker bekleme konusuna cok tepkılıyım aslında canım çok yandı bu konuda.

O yüzden bir yandan askerliğini yaparken hayatımızdaki bağın evlilik gibi sağlam olmasını istiyorum. Bir yandan da değişir mi diye düşünmeden edemiyorum.

Bana yardımcı olabilecek arkadaşlar fikir yazarlarsa çok sevinirim. Büyük ihtimal 5,5 ay olacak askerliği

arkadaşlar merhaba yenıden
    bu konuyu acıtıgımda askerlıgı 3 yıl tecıl edılmıstı ama ayrı sehırlerdeydık
    sımdı aynı sehırdeyız ve yenı calıstıgı yer askerlıgını 4 yıl tecıl ettı
    ben 26 o 28 yasında
    ve en erken evlılık 2015 gorunuyor askerlık beklenırse
    tecılı bozup gıdebılende varmıs cok ugrasıp kurumunda ama o bu sene gıtmek ıstemmıyor malum cok olaylar var
    bende seneye ortalık durulursa gıt yada 2012 ye dıyorum
    yada bedellı cıkarsa hemen gıdıcek
    of ne zormus bu askerlık olayları
    sız olsanız ne yapardınız?

Son düzenleme: 12 Haziran 2010
  2. 5 Nisan 2009
  3. Benimdilemmam

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorumm

4. 5 Nisan 2009
  5. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bence evlenmeden önce gitmeliler çünkü erkekler askerden sonra duygu düşünce sevgi saygı olgunluk anlayış olarak çok değişiyolar askerden önce yapılan bazı evliliklerin çoğuda askerden sonra bitebiliyor

6. 5 Nisan 2009
  7. ardeniz

ardeniz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle evlenmeden önce gitmeli. büyük konuşmak istemiyorum ama asla askerliğini yapmadan biriyle evlenmeyi geçtim nişanlanmam bile.

8. 5 Nisan 2009
  9. EU2

EU2 Guest

bizdede öyle bi durum var ve bende uzatmak istemiyorum evlendikten sonra gidebilir..

zorlukları olur tabi ama ben de aynı konuyu düşünüyorum şuanda... bu benim fikrim canım:):)

10. 5 Nisan 2009
  11. Benimdilemmam

Beğenildi:
    1.031
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlarr fikirlerınızı beklıorum
    ozellıkle eşi askerden gelmıs arkadaslar yazarlarsa daha da aydınlanır aklımız demekkı benım durumumda olan arkadaslar var

12. 5 Nisan 2009
  13. EU2

EU2 Guest

ay evet bencede yazsınlarrrr bende bu konuda bilgi istiorum:KK43:x

14. 6 Nisan 2009
  15. SEPTEMBER LOVE

SEPTEMBER LOVE eylül gelini Üye

Beğenildi:
    255
    Ödül Puanları:
    153
    bence evlenmeden gıtmelı herkesın dusuncesı degısık olabılır mam aben evlendıkten sonra askere gıtmeye karsıyım yanı evlı kadınsın ama kadın 6 ay veya 15 ay yanında olamayacak o zman hem senın ıcın hemde onun ıcın cok daha zor olacak karar enın ama mantıklı dusununce yanı duygusal dusunme bıraz mantıklı dusununce dogru kararın once askerlık oldugunu anlayacaksın

16. 6 Nisan 2009
  17. chantyclarie

chantyclarie Guest

evlenmeden önce kesinlikle..............

18. 6 Nisan 2009
  19. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    topicleri takip edenler bilirler ben de asker yolu bekleyen evli kadınlardan biriyim.

evlenmeden önce herkes önce askerliğini yapsın öyle evlen. evliylen çok zor oluyor şeklinde tavsiye de bulunmuştu.

ben de daha doğrusu biz de çok bekledik yaşımız da küçük değil önce evlenelim dedik..

şimdi eşim askerde. bizim avantajımız kısa dönem olması ve eşimin rahat bir askerlik yapıyor olması.

ben çalıştığım için düzenimi bozmadım kendi evimde kalmaya devam ediyorum ki bu da bir avantaj.

ama eğer uzun dönem askerlik yapılacaksa, çalışmıyorsanız ve evin geçimi için anne babaya, kayınvalide kayınpedere muhtaç kalacaksanız

kesinlikle evlenmeden önce yapsın öyle evlenin derim.

eşim askere gidene kadar hatta gittikten sonra da çok ağladım. her şey yolunda düzgün bir hayatın olsa bile sevdiğin yanında olmayınca hiç anlamı olmuyor.

kendi evinde eşin olmadan yaşamak, birlikte uyuduğun yatağa yalnız girmek gerçekten çok zor.

nişanlı ya da sevgiliyken zaten zorunlu bir uzaklık oluyor. ama evlenince bir bütün oluyorsun.

eşim yokken şimdi kendimi yarım yamalak hissediyorum.

beş buçuk ay ayrılık bile çok zor geçerken uzun dönem bekleyen arkadaşlara sabırlar diliyorum.

ama bana yine aynı şeyleri yaşayacağını bilseydin yine askerliğini yapmadan evlenir miydin diye soracak olsanız kesinlikle evlenirdim.

birlikte geçirdiğimiz her an çok önemli benim için ve her şeye bedel.