Sevdiğinize nasıl dokunursunuz?

Konusu 'Aşkla İligili Güzel Sözler' forumundadır ve MeleklerKorusun tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 1. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  ]Dokunma tarzınızın iliskiniz hakkında birçok ipucu verdigini biliyor musunuz?İşte hareketlerinizin tahmin bile edemediginiz ilginç anlamları!

  Yüzünü ellemek
  Bu basit görünen hareket aslında duygu dolu bir öpücük kadar anlamlıdır. Partnerinin yüzünü elleriyle kavrayan kişi, partnerine karsı derin duygular beslediğini belli eder. Çoğu zaman çiftlerin bas basayken yaptığı bu hareket, aralarındaki güçlü ve son derece romantik bağı simgeler.

  Saçını okşamak
  Sevgiliniz gözlerinizin içine bakarak, yüzünüze düsen saçları düzeltiyorsa, mutlu
  olabilirsiniz. Siz onun için büyük önem taşıyorsunuz demektir. Bu hareketi herkesin içinde yaparsa, birlikteliğinizi ilan etmek istediğini anlayabilirsiniz. Yalnızken bunu yaparsa, sizi korumak istiyor demektir.

  El ele yürümek

  El tutuş sekli partnerinize göndermek istediğiniz mesaja bağlıdır. Birbirine sımsıkı bağlı olan çiftler, el ele tutuşurken parmaklarını birbirinin arasından geçirirler. Sırf avuçlarını birleştirmekle yetinen çiftler daha özgür düşünürler, birbirlerine olan güvenleri fazladır.

  Sarmaş dolaş


  Birbirinizin belinden tutarak yürümek, aranızdaki uyumu simgeler. Kolunuzu sevgilinizin arkasından geçirirken, onun da size arkadan sarılması, sizin sırf sevgili değil, ayni zamanda iyi dost olduğunuzu gösterir. Siz iyi bir takimsiniz ve hayatla bu şekilde yüzleşmeye kararlısınız. İlişkiniz son derece samimi ve birbirinize olan güveniniz de tam.

  Kucak kucağa oturmak
  Kucaklaşarak oturmanın en popüler sekli 'emniyet kemeri' oturuşudur. Bu oturuşta, sevgilinizle yan yanayken, vücudunuzun üst tarafını hafifçe onunkinin üzerine bırakırsınız ve sevgiliniz koluyla omuzlarınızı kavrayıp sizi kendine yapıştırır. Bu hareket partnerlerin yakin vücut temasına ihtiyaç duyduğunu anlatabilir.