seven seas vitamini lütfen yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve elif445 tarafından 13 Eylül 2009 başlatılmıştır.

13 Eylül 2009
    Konu Sahibi : elif445
  1. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim 15 aylık bir bebeğim var ve bebeğim4 buçuk 5.ayından bu yana iştah sorunu çekiyoruz oldukça çok fazla...artık kilo sorunumuz zaten başlı başına bir problem dr.muz tahili vs.yaptı ama bir sonuç elde edilemedi sipraktin çinko yetmezliği gibi minadex ve şimdilerde de vimin c şurubu kullanıyoruz hiç iştahı açılmadı uyku da uymuyor hiç ilaçların faydasını görledik ayrıca yemediğinden ayakta bile zor yürüyor halsizlik yapıyor yememsi çok aşırı hareketli olmasıda kilo kaybına yol açtı dr.lar bişey demiyor 2 tane dr.özeline götüürdüm hep tahlili ilaç felan veridler sağlığı iyi dediler başkada bir şey yok bağışıklık sisteminin koprunması için de bir çok ilaç kullandık çünkü çok sık sık hasta oluyor...boyuda artık uzamadığı fark ettik acaba bu vitamini kullnaıpta hem iştah hemde boyu için fayda gören varmı ....lütfen bana yardımcı olun arkadaşlar....

2. 13 Eylül 2009
  3. thanderc

thanderc dünyanın entatlı kenesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    o ilaç sanırım balık yagı canım. ben hamileliğimde onun kapsülünü kullandım. balık tüketilemediği zamanlarda vücudun günlük omega 3 ihtiyacını karşılamak ve bagısıklıgı güçlendirme amaçlı kullanılıo. bırakmıştım dogumdan sonra ama sonra tekrar başladım. emziriyorum bebegimede sütten geçiyodur herhalde. benimde bebegim iştahsız ve kilo alımı azdı. 5, ayda fantomalt diye bir mamaya başladık bir kutu kullandık sadece. zaten ek gıdalarada geçtik. şimdi daha ii ama çok hareketli diye az kilo alıo

4. 13 Eylül 2009
  5. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende duydum bu mamayı iştahı çiçn acaba bir işe yarıyor mu ...

6. 13 Eylül 2009
  7. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    karamsar fantomalt iştah açıcı değil canım sadece kolari için yani senin kızın yemeklerine mamalarına katıyosun yiyeceklerin kalorilerini arttırıyor böylece kilo alması sağlanıyor ayrıca protein içinde başka bşr mama var ama bunların dr tarafından verilmesi gerek yan etkileriolabilirmiş sen druna bşrsor istersen
    enim oğlumda iştahsız Allah yardımcımız olsun

8. 13 Eylül 2009
  9. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    karamsar
    benim kıza da 12-18 aylık pantolonların boyu uzun geliyor canım sıkılıyor. ama her ay 1 cm. uzuyor hesapta, ama geçen yıl giydikleri bu yıl da aynı oluyor. ben anlamadım bu işi. senin kızın boyu kaç?

10. 13 Eylül 2009
  11. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım peki bağışıklık sistemiyle ilgili tahlil yapıldımı? immunglobulin tahlilleri var.IgG IgM vs.Bizim drumuz bebekler kilo almayabilir ama mutlaka heray bir cm de olsa boyu uzar. yanlış ölçülüyordur demişti.istersen birde için rahat etsin tıp fak. ne götür. orda sağlıklı çocuk poliklinikleri olur bebek gelişimini takip ederler.birde pediasure lar var onları denedinizmi?

12. 13 Eylül 2009
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    caanım dr.muzla bu konu hakkın da konuşacağım bende düşünüyorum doğrusu tıpfakültesini ..bu gidişle...bağışıklık sisitemi için felan hiç bilgim yok dr.da demedi bir şey yaptık şöyle felan diye......

Son düzenleme: 13 Eylül 2009
  14. 13 Eylül 2009
  15. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım ölçümde 79.buçuk çıktı ama sanırım yanlış ölçülmüş 80 cm miş eşim dedi ama bu zmana kadar kii buyo tabikide eskisine göre çok uzamaz ama kedisiyle aynı boyda olanlar nedense şimdiki aylarda ecrinden daha uzun yani bir gerileme oldu sanırım yaa önceki aylarda yada şimdikilerde ..seinin kızınınki kaç cm canım boyu...ve ayrıca senin de yazdığın gibi daha bebekliklerini giyiyor yaa herkes ikincileri kaldırdı ben daha ilk kıyafetlerini bile kaldıramadım

Son düzenleme: 13 Eylül 2009
  16. 13 Eylül 2009
  17. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de bu ay 81 cm. benimki de kısa kaldı. moralim çok bozuk. biliyorsun ki benim cadı da yemiyor.
    ben de geçen kış giydirdiğim eşofmanı, pijaması pantalonları oluyor.
    seninki benim kızdan da uzun sayılır çünkü daha 15.5 aylık.

18. 13 Eylül 2009
  19. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bir de doktor beni kandırıyor galiba. bana boyu iyi, ortalamanın 1 cm. üstünde diyor ama yaş grubu kıyafetleri büyük geliyor. nasıl oluyor ya?12-18 aylık kıyafetlerin üzerinde 86 cm. yazıyor demekki ortalama 86 cm. yani ortalamadan kısayız ki olmuyor. benim kız bir de 48 cm. doğdu. ben de kısa değilim ki boyum 1.70. bu durum canımı çok sıkıyor, zayıf olsun ama uzun olsun istiyorum.