Severek nişanlanıp sonra nişanı bozan var mı?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve hayat ve ben tarafından 13 Nisan 2009 başlatılmıştır.

13 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hayat ve ben
  1. hayat ve ben

hayat ve ben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar fikirlerinize ihtiyacım var.3 yıllık bir beraberliğin sonunda sözlendik.ayrı şehirlerdeyiz. başta ailem kabul etmedi ama ikna ettim.ve sözlendikten sonra birçok tartışmalarımız oldu zaten öncesinde de hep tartışıyorduk uzakta olduğumuz için birbirimize şüpheyle baktığımız zamanlarımız çok oldu..ve sözlendikten sonra yine aynı tartışmalarımız oldu ve son tartışmayla bu işi sonuçlandırdım.çünkü kendi bildiğini okuyordu.ve kendi isteklerini bana yaptırtmaya çalışıyor ben birşey istediğim zamanda kendi bildiğini okuyordu bu da benim çok zoruma gitti ve direk babasını arayıp bu işin olmayacağını söyledim artık yapamayacağımı yanii.ve burdan sözü atmış durumda oldum.ama sonra pişman olan ben oldum ve beni aradı çok kez yine tartışıp durduk. kendisinin davranış şekli beni çok yıprattı artık dayanamıyordum.ama çok üzülüyordum onsuz da olamıyordum o da olamıyordu.ama hiç mücadele etmedi ayrıldık ve babasını arayıp söylediğim için babasından özür dilersem ancak bu durumda tekrar düzeleceğini söyledi ve bende bunu kabullenmedim başta sonra arayacağımı söyledim ama bir sorun daha vardı evlenseydik eğer beraber oturacaktık bunu bu saatten sonra istemedim ayrı evimizin olmasını istedim bunuda kabul etmedi.ve bende bu durumdan sonra artık herşeyin bittiğini söyledim ve BİTTİ..Zaten ayrılmıştık.ama çok zor geliyor ne yapacağımı bilmiyorum.akıl verin lütfen sanki sadece ben sevmişim gibi geliyor ama beni sevdiğini de biliyorum bu nasıl sevgi nasıl aşk?ev alacak gücü yok belkide durumunu biliyorum ama tavırlarıda hiç olumlu değildi beraber oturmayı kabul ediyor musun etmiyormusun diyerek kesip attı bu ilişkiyi. ve bende kabul etmedim. belkide hakkımızda hayırlısı buydu.onun zoruna gidende başta aynı evde oturmayı istemediğim halde kabullendirdi sonra bu olanlardan sonra ayrı evi ısrarla istememdi.bunu bu olanlardan sonra daha iyi anladım çünkü aynı evde olmaz diye.ve bir düzenimiz olsun istedim.çok mu şey istedim acaba...mirmirmirmir

2. 13 Nisan 2009
  3. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    bastan zaten bir seyler yolunda gitmemis iliskinde...
    devam etseniz bile ayni seyleri yasar durursunuz...
    hele evlen bu sekilde daha da büyük sorunlarla karsilasirsiniz...
    böyle uzaktan iliskilerde sorunlar haliyle daha cok oluyor ve kolay asilamiyor...
    nisanlin zaten seni kaybetmeyi göze almis canim...
    yoksa bu kadar cabuk kestirip atamaz bir erkek...
    bundan sonra geri adim atma derim ben...

4. 13 Nisan 2009
  5. EU1

EU1 Guest

bende bugün sözü attım cnmm..
    şuan seni en iyi anlayan benim heralde ailesiyle yaşamakmı asla kabl etme
    eğer gerçekten sevseydi kira da oturudu aynı evde olmaz cnm
    benimkide şuan herşey bitti dedim yüğzü verdim
    oda tamam diyo gayet sakin bilgisayrda oyununu oynuyo aynı şirketteyiz gözümün içine baka baka rahat yapıcak bişey yok
    kestirp atmakla olmuyo bu işler

6. 13 Nisan 2009
  7. hayat ve ben

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    herşey yolundaydı ama uzakta olduğumuz için anlaşamadık saygı boyutuna kadar yitirdik çok yıprandım bu ilişkide artık ne yaptığımı bilmiyordumve birden babasını arayıp bu ilşkinin olamayacağını söyledim o da buna kızmış olsa gerek babasını arayıp özür dilememi istedi.ve ev konusu üzerinde yine yaptı yapacağını ve yine üzülen benim. çok sevdiğini söylerdi ve bana da ilgiliydi ama birtürlü anlaşamadık. benim zoruma giden beni kendi dediklerini yaptırtmaya çalışmasıydı.bunları kaldıramadım bende hakkımızda hayırlısı buymuş ayrıldıktan sonra tekrar bir araya gelmek için mücadelesini veren yine ben oldum ve hatalı olduğumu söyleyip durdu.ve bütün hatalar onda olduğu halde bunları bile kabullenmiyor kendisi zaten bunları bana yaşatmasaydı bu sorunlarda olmazdı..yani ne yapacağımı bilmiyorum..

8. 13 Nisan 2009
  9. hayat ve ben

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    zuzu87 anlıyorum seni. zor gerçekten ama hakkında hayırlısı olsun sonradan kötü yada pişman olacaksan başından olman daha iyi..benim durumda zor biz zaten ayrı şehirlerdeydik ama senin durum daha zormuş be canım aynı işyerindeymişsiniz sanırım. nasıl durabiliyorsun. Allah yar ve yardımcımız olsun..Ama hiçbirşey için üzülmeye değmez derim her ne kadar üzülsekde..

10. 13 Nisan 2009
  11. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle yaşadıkların kolay şeyler değil, Allah yardımcın olsun.

ama baştan böyle olması benim görüşüme göre en hayırlısı olmuş. ev ev üstüne olmaz.. bunu atalar söylemiş çok da güzel söylemiş. baştan herşey toz pembeyken yaparsın gibi geliyor ama ailesi melek bile olsa aynı ev içinde özelin kalmayınca herşey gözüne batıyor ve sonuç mutsuzluk. ayrıca ailen başka şehirde olacak, sen onların yanına bilmediğin bir şehre gideceksin. hayatın tamamen değişecek, mutsuz olduğunda bile onların yanında olmak zorunda kalacaksın, çünkü o evde sana ait tek şey bir oda olacak, değer mi... açılan başlıklara bak, aynı evde yaşayanların sorunlarını gör, ibret al. bence hayırlısı olmuş, umarım en kısa zamanda atlatıp, hayatına kaldığın yerden devam edersin...

12. 13 Nisan 2009
  13. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    nasip değilmiş..
    ilerde daha büyük sıkıntılar çekmektense bazı şeyleri şimdiden bitrmek daha iyi..
    eğer evlenseydiniz onun bulunduğu şehire mi gidecektin?

14. 13 Nisan 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kaldı ki eğer nişanlılık dönemine gelene kadar birbirinize şüpheyle bakıyorsanız
    bu iş en baştan olmamış demektir...

16. 13 Nisan 2009
  17. EU1

EU1 Guest

birbirimezi teselli verir durumda olmuşuz senin içinde zor benim içinde en kötüsüde elinden bişeyler gelmemek bukar kolaymıydı demekle yetiniyoruz sadece bukadar sabahtan beri kahvaltı bile etmeidm cnm hiç istemio sadece çok düşünüyorum insaların söyliceklerini sen seçtin biz yok dedik sızlanma şimdi bu laflar kafamı şişricek hakkımızda hayırlısı olsun cnm

18. 13 Nisan 2009
  19. TuRuNCu

TuRuNCu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.416
    Ödül Puanları:
    238
    Canım bi insan 7.de neyse 70dede öyledir.Sakın ola ki evlenince düzelir mantığıyla hareket etme.
    Kaldı ki sen nişanlının karakterini zaten çözmüşün.Bikaç kerede şans vermişin ama olumlu yönde bi değişiklik olmamış.O halde zorlamaya gerek yok bence.
    Bu arada zaten zor anlaştığın bi adamın ailesiylede aynı evi paylaşmak ayrı bir zorluk olsa gerek.Üstelikde ailenden ayrı bi şehire gelin gideceksin...

ılerde "keşke" dememek için ince ele sık doku derim ben...