Sevgi mönüsü

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve lalsuu tarafından 30 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

  30 Ağustos 2008
  Konu Sahibi : lalsuu
 1. lalsuu

  lalsuu lalsu Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  861
  Beğenildi:
  103
  Ödül Puanları:
  113
  Her gece yatarken o gün size söylenen ve sizin söylediğiniz en güzel sözü hatırlayın O günkü güzel sözleri hatırlamakta zorlanıyorsanız,yarın bu sözleri bolca kullanmaya çalışın.Yaydığınız pozitif enerji size fazlasıyla geri dönecektir.
  Eşinize ve çocuğunuza başkalarının yanında “seni seviyorum” deyin.Sevgi utanmayı gerektirmez.
  Kendi giyeceklerinizi geceden “çocuğunuzla” beraber ya da onun göreceği şekilde siz hazırlayın.Ne giyeceğinize karar vermiş olmanız ve önceden hazırlığınızı yapmış olmanız çocuğunuzun düzenli olma ,plan yapma,zamanını kullanma becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.
  Ne kadar kızgın, çaresiz olursanız olun asla çocuğunuzu korkutmayın.Çocuklar zaman içinde korkuttuğunuz şeylerden korkmamayı öğrenirler.Ama sizden korkmasından vazgeçiremezsiniz.Bu da zamanla aranızda kapatılması zor bir uzaklık doğurur.Çocuklarımızın bizim emniyetli yakınlığımıza ihtiyaçları vardır.
  Çocuklar dile getirmeseler bile, kendileri okuldayken sizlerin nerede ve ne yapıyor olduğunuzu merak ederler.O okuldayken nerede ve ne yapıyor olduğunuzu mutlaka söyleyin.Sizin bu paylaşımınız çocuğunuzun merakını giderir, kendini önemli ve güvende hissetmesine neden olur.
  Çevrenizdeki ses çıkaran “her şeye” dikkat edin.Ne kadar çok ses kaynağı olduğunu fark etmek ilginç olacaktır.
  Evde tuzluklarınızı siz mi dolduruyorsunuz? Çocuğunuzun bunu başarabilecek kadar büyüdüğünü görmek isterseniz ona fırsat verin.Bu onun ilk denemesi ise daha fazla yardıma ihtiyacı olabilir.
   
 2. 1 Eylül 2008
  Konu Sahibi : lalsuu
 3. EU1

  EU1 Guest

  evet yazdıklarınızda çok haklısınız ..
  o küçük iki göz gördüğü herşeyi aynı şekilde kaydediyor ve yapmaya çalışıyor..
  ben mutfakta çok zaman geçiririm oğluşum da hep yanımda mesela beraber kek yapmaktan, sofra kurmaktan hem çok zevk alıyoruz hemde öğreniyoruz...
  hertürlü bilgiyi onun zevk alacağı oyunlarla öğretebiliriz..
   
 4. 1 Eylül 2008
  Konu Sahibi : lalsuu
 5. lalsuu

  lalsuu lalsu Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  861
  Beğenildi:
  103
  Ödül Puanları:
  113
  bide onunla konuşurken dizlerinizi kırıp aynı boyda olursaniz kendini daha önemli hissediyormuşş..allah size bağişlasın oğluşunuzu:CüvCüv: