sevgi yolu..

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve seyran tarafından 25 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  25 Ekim 2007
  Konu Sahibi : seyran
 1. seyran

  seyran Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  852
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  Yuvası İstanbul’da olan bir güvercini alıp Kahire’ye götürüyorlar.

  Ayağına bir işaret bağlayarak serbest bırakıyorlar.
  Güvercin havalanıyor, belli bir yüksekliğe çıktıktan sonra, havada büyük bir daire çiziyor.
  Sonra yuvasına yönelip hızla yol almaya başlıyor. Yüzlerce kilometrelik yolu alarak, günler sonra İstanbul’a ulaşıyor. Ona, İstanbul yolunu bulduran ve yuvasına ulaştıran gönlündeki pusula ve radar nasıl bir şeydir?

  Göçmen kuşların kışa doğru sıcak ülkelerdeki yuvalarına uçtuklarını, yaza doğruda kuzeydeki yuvalarına döndüklerini biliyoruz. Onların aralarında yardımlaşmak için, bir liderin etrafında toplanırlar. Onların desteği lidere güç katar. Liderinde gönlünü gideceği yuvaya ayarlaması, sevgiyle o yuvayı istemesi, ona doğru yolu buldurur.

  Öylece sürüye, doğru yolu göstermiş olur. Sürüden ayrılanların yolu kaybetmesi çok olmaktadır.
  Çünkü ayrılan, gönlünü gideceği yuvasına bağlamamıştır. Onun tek düşüncesi ve isteği yuvasına ulaşmak değildi. Ancak sürüye ve başa uyarak hedefe ulaşılabilirdi. O lidere yolu bulduran ve rotasını gösteren gönlündeki pusula veya radar nasıl bir şeydir?

  Evinde küçük yavrusunu bırakarak bir yere giden ve yavrusunu büyük bir sevgiyle bağlı olan anneler, çocuklarının bir sıkıntısı olursa onu uzaktan hissederler, hemen en kısa yoldan evlerine koşarlar. Onların gönlündeki telsiz cihazı nasıl bir şeydir?

  Sevgiyle bağlandığı bir işi veya bir konuyu en güzel şekilde yapmaya çalışan ve yapan, bir takım güzel buluşlar bularak işi geliştiren,yenilikler ve bilinmezleri getiren adamın gönlünde ve zihninde nasıl bir radar gözü vardır acaba?

  Hepsinde sevgi yol gösteriyor. Sevgi gidilecek yolu ve varılacak hedefi aydınlatan bir ışık oluyor. Gönüllerdeki sevginin yol gösteriliciline, hiçbir kuşku kırıntısına yer vermeden bağlananlarda, sevgi ışığı görevini en güzel şekilde yapıyor.
  Demek ki sevgi ışığının yol gösterebilmesi için gönlün sevilene tam bağlanması, özlemle onu istemesi, ona ulaşılacağından asla kuşkulanmadan, tam bir inançla ona yönelmesi gerekmektedir.
  O zaman sevilenle tam bir gönül alışverişi başlıyor. O alışveriş sevginin görevini yapmasını ve yolu aydınlatmasını sağlıyor. Bu mekanizma sevgilisine ulaşanlarda, sevdiği bir işi en güzel yapanlarda, başaranlarda da, yeni güzel eserler meydana getirenlerde de böyle işliyor.

  Gerçek bir sevgiyle birbirini sevenlerin gönüllerindeki ışık,onları birbirine yaklaştırır.Sürekli sevgilisini düşünen,onu özleyenler birbirine ulaşılacak yolu mutlaka bulurlar.Önemli olan onların sevgilerinin gerçek olması…


  alinti