sevgili anneler normal doğumda en çok ağrı ne zaman??

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve streetpit tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

3 Haziran 2008
    Konu Sahibi : streetpit
  1. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    [LEFTsevgili anneler benim en çok merak ettiğim konu normal doğumu öğrendik :3 aşamaya ayrılıyor;
    1.)ilk olarak sancı evresişutarafagitti
    2.)ikinci olarak bebeğin çıkışı veşutarafagitti
    3.)üçüncü olarak plasentanın çıkışı ve dikiş atılması olarak varsayarsak(!)şutarafagitti

bu üç dönemden hangisinde en çok acı yada ağrı duyuluyor?ben büyüklerime sordum annelerim cvb veremedi bilmiyorum belki de vermek istemediler yada uzun zaman geçtiği için hatırlayamadılar :bbo:ama ben bilmek istiyorum,o an geldiğinde kendimi hazırlamak istiyorum,ne zaman güçlü olmam gerektiğini bilmek istiyorum...bir fikri olan varsa doğurmuş yada doğurmamış farketmez bilgi verirse çok makbule geçecek...a.s
    [/LEFT]

2. 3 Haziran 2008
  3. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    bencee son ıkı saat bacım ?? yınede dogum yapmıs tecrubelı annelerımıze sormakta yarar varr.. bende cevapları takıp edıcemm

4. 3 Haziran 2008
  5. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    3 aylik henuz bebegim .Ilk oglum 11 yasinda sezeryanla dogum yapmistim bu oglumu normal dogurmak istedim . Hayatimin en hatali 3-4 kararindan biriymis bu:KK43: Simdi belki "duygusuzmusun" diceksiniz ama böyle bir sanci böyle bir aci yok . Sezeryanda 3 günde ayaga kalktim hemde 11 yil önceki sartlarda normal dogumda 25 gün oturamadim. En cok aci ne zamanmi cekiliyor? Her evresinde en cok aci veren bebegin cikmaya calistigi anlar hic bitmicek sandim. dikis ani da aci veriyor ama 5 dk önce o kadar aci cekmis oluyorsunuzki "nihayet bitiyor" rahatligiyla dayanmak zor olmuyor dikise, Bu kadar umarim korkutmamisimdir...(Normal dogumun insel hayatiniza da olumsuz etkisi oluyor belki bir süreliginedir bilmiyorum ama simdilik kötü:KK43:

6. 4 Haziran 2008
  7. streetpit

streetpit ''beatrix kido'' Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anaaaaam gerçekten mi?geçmiş olsun o zaman..dikiş atarken uyuşturmuyorlar mı orayı?senağlamazormuş ya desenize ben ilk evre sanırdım..nedense.....

8. 4 Haziran 2008
  9. shpirt

shpirt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    işte arkadaşlar ben de aslında o kesiden korkuyorum. bazı arkadaşlar bir sene bile ilişkiye giremezsin diyorlar. normal doğum yapanlar ltf bizi aydınlatın, ne olur:)

10. 4 Haziran 2008
  11. rosa85

rosa85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    851
    Ödül Puanları:
    198
    a.s.merhaba arkadaslar ben 26 martta dogum yaptim daha yeni sayilir bende cok korkuyordum dogumdan ama lütfen biraz sakin olun her duydugunuza inanmayin ilk olarak sancilar evet zor ama sancilar sürekli olmayip ara ara geldigi icin o aralarda rahatliyorsunuz en azindan, bebegin dogacagi anda ise eger dogum yaptiran kisinin dediklerini harfiyen uygularsaniz nefeslerinizi dogru zamanda alip verirseniz her sey inanin kolaylasir.Keside zaten en son yapiliyor ve öncesinde igne vuruyorlar bebegin cikisiyla bir o kadar rahatliyorsunuzki az önceki sancilari sanki siz yasamamis gibi zaten dünya tatlisi bebeginizi görünce her seye degermis diyorsunuz....dikislerde isin en basit yani merak etmeyin dayanilmayacak bir acisi yok .insallah hayirlisiyla dogum yaparsiniz umarim yardimci olabildim...:teselli:

12. 4 Haziran 2008
  13. eda_eda

eda_eda Guest

canım bu kadar korkma kendini hazırla çünkü gerçekten 9 ay sonunda en zor kısma geliyorsun..canından can çıkıyor düşünsene bu ne kadar kolay basit olabilirki..tabiki acı çekeceksin..ben 1 mayısta normal doğum yaptım..senin gibi herkese sorardım nasıl olacak diye..en çok sancıların geldiğinde zorlanacaksın ama bu süre içinde kendini çok yorma kuvvetini doğum sırasına bırak..dr lar bana ne dediyse aynısını yaptım..ara ara şiddetli bir şekilde sancı gelecek derin derin nefes al sancı geçtiğinde rahatlat kendini kasma..zaten bebek başını dayadığı zaman seni hemen alacaklar bütün gücünle ıkın harcamadığın kuvvetini orada kullan bak ne kadar kolay olacak..eğer sancılar sırasında güçsüz düşersen zorlanırsın doğum sırasında...başarıcam de içinden sürekli Allahım kuvvet ver de konuş kendinle..dikişe gelince benim 15 dikişim var iç ve dış dikiş..bebeğimin omuzları takılınca içtende kesmek zorunda kaldılar ama inan hiiiççç hissetmedim o kesmeleri..artık kurtulayım diyorsun o masada yatarken..bebiş doğduktan sonra içindeki eşi çıkarıyorlar içini temizliyorlar iğne ile uyuşturup dikiyorlar...hissetmeyeceğine emin ol..herkes 3-4 dikişle kurtuluyor benim yaramazın omuzu takılmasaydı bende o kadarla kurtulcaktım..daha sonra dikişlerin ağrıyacak ama bebişini kucağına aldığında herşeyi unutacaksın canım..cinsel hayata gelince 40 gün sonra eğer dikişlerinde bir problem yoksa devam edebilirsin..dr un söylediği bu ve benim 5 günüm kaldı :))) Allah yardımcın olsun canım Allah güç kuvvet versin bütün anne adaylarına..bir hıkta kurtul inşallah :))

14. 4 Haziran 2008
  15. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bir yıl önce 4 5 kiloluk bir bebek dünyaya getirdim bu sizin agrı esiginizlede alakalı kimisi ilk sancı baslamadan ah uh etmeye baslıyor evet hic bir sey kolay degil ama bebginizi kucagınıza aldıgınız anda hersey bitiyor bence kendi sancınız ilk sancılar kolay taki dogum anına kadar dogum anında ise daha kötü ama bunu dogru nefes sakin olmakla başede bilirsiniz prenses dogumuda yapsanız sezeryanda bu is acılı ama sonu güzel bir is bence bebginiz ve sizin icin bir tehlike yoksa normal yolla tercih edin daha kolay ve daha saglıklı bir cok doktor sezeryanı tercih ediyor birazda kendileri icin ayrıca sizden ve devletten para alıyorlar cünki bir kac doktora gidin son ay ve en saglıklısına karar verin

16. 4 Haziran 2008
  17. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    birde ayetel kürsi okuyun ve hac hurması süt icin bunlar doguma cok faydası oluyor birde yerimden kakamıyorum diye az hareket etmeyin ben ilk kızımda erken doğum tehlikesi yüzünden sürekli yattım 3 200 gr cok zor 2 gün suni sancı ölüyorum sandım ama ikincide son ay birinci kızımda kücük oldugundan sürekli ayakta kosturarak gecti birnci kızımdan cok daha kolay oldu kilosuna göre

18. 4 Haziran 2008
  19. Brsn

Brsn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Rosa "Her duydugunuza inanmayin " derken umarim benden bahsetmiyorsundur. Bende senden 1 ay önce dogum yaptim yalan seyler anlaticak halim yok kendi yasadiklarimi duygularimi ve hem sezeryan hem normal dogum yapmis biri olarak düsüncelerimi yazdim. Kucagina cocugu alinca tabiki herseye deger diyorsun ama bu acilarida yasiyorsun. Bebegin büyüklügüne rahmin darligina ve kisinin agri esigine göre degisir bu acilar. Ben inanilmicak birsey anlatmadim yani :1no2: