Sevgili halam

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Elif tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

11 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438

Bir halam var,yaşı 80lerde.yaklaşık 30 senedir irtibat halinde olmadığım,en son 91 ekiminde babamın vefatını haber verip izini kaybettiğim.
    Olayların aslı 1958 lere annemle babamın evlenmelerine kadar dayanıyor aslında.Sevgili halam kardeşini annemle evlenmesine gönlü razı gelmiyor,evlendikden sonrada etmedik cefayı koymuyor.
    Bu arada babası yani dedem hakim ve bir keşif sırasında faytonda engebeli yolda beli incinip felç geçiriyor ve yürüyemez halde.Annemle babamın evlenmelerinden bir kaç gün önce vefat ediyor.Arkasında ''Hanım ben felçliyim ilgilemem senin üzerine yapalım ilgilenirsin'' dediği arsayı bırakarak.
    Gel zaman git zaman arsanın üzerine 5 katlı apartman yapılıyor.İlgilenmesi ise halama ait.Çünkü babam memuriyet durumu ile İstanbulda değil.Maddi boyutunu ise bilmiyorum.Birikmiş paramı vardı yada nedir[Ki eski zaman bile olsa bir memur maaşı ile apartman dikmek imkansız olsa gerek muhtemel bir miktar birikmiş parada vardı]
    Gel zaman git zaman annemle babam boşanma aşamasına geliyor 1 sene ayrı kalıyorlar ve barışıyorlar[Ben7,5 aylığım annemin ifadesine göre].Fakat kayınvalide görümce ile irtibat tamamen kesilerek[Babam ve biz görüşüyoruz annem ziyaretlerimize katılmıyor.Onlarda gelinlerinin evine gelmiyorlar]
    Benim kendimi hatırladığım zamanlarda ise onlara yapılan ziyaret zor geçerdi çünkü kendimizi rahat hissetmezdik.
    Böylelikle aradan seneler geçti.91 de babamın vefatından sonra halama da haber verdik tabiî ki.Bundan sonrada irtibat tamamen kesildi.Aradı isek de sonuçsuz kaldı,nerde oturduğunu,sağmı onu bile bilmeden geçti.
    Gelelim en son yaşadığımız 2010 başındaki olaya:Bir merak sonucu halama telefon ettim:Adımı söyledim tanımadı tamam görüşürüz dedim ve kapadım(Teli nerden elde ettiğimi hatırlamıyorum işin açığı)Şaşkındım ne diyeceğimi bilememişdim.Ertesi gün bir tel aldım bu beni bir kez daha şaşırttı.Halamın avukatı olduğunu söyleyen kişi onu aramamamı telini nerden bulduğumu vs sorguluyordu.Şaşkınlıkla söylediğim .görüşrüz sözüm tehdit olarak algılanmışdı

Son düzenleme: 5 Kasım 2014
  2. 11 Ekim 2010
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Ah Elifim,işin içine mal,mülk,para,arsa vs.
    ne girerse akrabalık,eş ,dostluk kalmıyormuş,
    ne kadar doğru değil mi??
    ama bence eğer o binada hakkınız varsa,sonuna kadar hakkınızı savunmanızdır.
    dedikleriniz tehdit olarak algılansa da,algılanmasa da,
    hakkınızı arayın...

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  4. 11 Ekim 2010
  5. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    canım elifim yakın akrabalar arasında butür soğukluklar yaşanıyor aynısı benim başımdada var ama halanın bukadar önyargılı davranması çok ilginç yani avukatı değilde kendi arasaydı eminim herşey çok güzel olacaktı hatta yıllardır görmediğin halanla tekrar görüşebilecektin. bazen sözde yakın akrabalar işte bukadar uzak insanlara dönüşüyor hayatımızda.
    ama canım bence hukuki olarak hakkını ara çünkü bellki babanında büyük hakkı var herşeyde yani seninde hakkın var...
    kolay gelsin canım

6. 11 Ekim 2010
  7. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    elifim sana diyom basalım bi gün şu halanın evini.)))))herşeyi fifti fifti yapalım dinneemiyon beni heçç sen:)))

8. 11 Ekim 2010
  9. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    Fes im ve Pamuğum: Benim bildiğim bina kalmadı malesef zaten satıldı ve başka yerlerden halamın üzerine alındı.Çünkü ben öyle bir binaya halama hiç gitmedim görüştüğümüz zamanlarda hep muhtelif yerlerdeki evine gittik.Mesele sadece bina değil zaten olaya bakış açısı.Ben telde mal demedim mülk demedim.
    Bir merak sonucu halama telefon ettim:Adımı söyledim tanımadı tamam görüşürüz dedim ve kapadım(Teli nerden elde ettiğimi hatırlamıyorum işin açığı)Şaşkındım ne diyeceğimi bilememişdim.Ertesi gün bir tel aldım bu beni bir kez daha şaşırttı.Halamın avukatı olduğunu söyleyen kişi onu aramamamı telini nerden bulduğumu vs sorguluyordu.Şaşkınlıkla söylediğim .görüşrüz sözüm tehdit olarak algılanmışdı
    işin can alıcı noktası olayın oluş şekli

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  10. 11 Ekim 2010
  11. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    yapilan binada hakkiniz varmi bilemiyorum
    ama arsada oldugu kesin hakkinizi arayin bence

12. 11 Ekim 2010
  13. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.193
    Ödül Puanları:
    438
    Bunu ispat edemem ama zaten arsa vs işin bir boyutu size anlatmak istediğim bana yaptığı davranışdı.

14. 11 Ekim 2010
  15. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ne insanlar war dünyada . Bırakın aramayın halanızı . Mezara giderken , sırtına yükler gider apartmanını :eek:lmaz:

16. 11 Ekim 2010
  17. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    23 yaşındayım.. Büyük halamı hayatım Boyunca görmedim.. doğduğumda annem davet etmiş ama gelmemiş.. küçük halamla da 15 senedir görüşmüyoruz.. en son bi akraBa cenazesinde gördüm, tanıyamadım.. Benim de aBim var, ilerde Bigün hala olursam iyi Bir hala olacam.. herkes insanlıktan nasibini almış değil maalesef ki..

18. 11 Ekim 2010
  19. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Ne yazıkki bende özel meseleler nedeniyle 2 yıldır ağbimle ve yeğenlerimle görüşmüyorum. Ama yeğenimin yeri bende bambaşkadır. Bayramda aradığında konuşurken sesi nasılda titriyordu. şimdi sadece bayramları arasada ona olan sevgim hiç değişmeyecek ne ona nede yeğenimin çocuklarına ama sizin halanızın bence kalbi katılaşmış,