Sevgili Öğretmenler size danışmak istediğim bişey var yardımcı olursanız memnun oluru

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve Lolo tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

21 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Lolo
  1. Lolo

Lolo eşim ve oğullarım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim oğlum 4. sınıfa gidiyor
    oğlum çok zeki anlatılanı hemen anlayan bir çocuk
    fakat öğretmenimizin oğlumla ilgili sorunları var
    derste verilenleri tam yazmıyo öğretmeni dinlemiyo ve yanındakiyle çok uğraşıyo
    diyo
    oğlumun yaklaşık 1 buçuk yıldır babası rahatsız olduğu için elimde olmadan ihmal ettim hastanede yattığımız günlerde halasında kalmak zorunda kaldı oğlum
    bu sebeple biraz hassas bi dönem geçiriyoruz
    öncesindede yaramazlıkları vardı ama ders dinlememe ödev yapmama gibi bi sorunumuz yoktu

şimdi benim sorunum şu sınıfımızda öğretmenimiz ayrımcılık yapıyo bir öğrenciyi ön planda tutuyo diğerlerine kötü davranıyo
    sınıfta tahtaya yazıları öğretmen değil öğrenci yazıyo
    ödevlere öğrenci bakıyo
    çocuklara ödev yaptırıyo
    mesela toplantı var o öğrenci toplantı var şu saatte diyo
    çocuklara öğretmenmiş gibi kızabiliyo
    çocukların bazıları öğretmenim diye sesleniyo
    öğretmen ödevlere baksa kızım sana güveniyorum bakmama gerek yok zaten yapmışsındır ödevini diyo
    kızım şu salaklara anlat şunları diyo
    o öğrenci bunları yaparken
    öğretmen ya sınıfta telefonla konuşuyo yada dışarı çıkıyo baya bi süre sonra geliyomuş
    yoklamayıda öğrenci yapıyo
    çocuk sınıfa girince montunu asmak için askı tarafındaki öğrenciler yarış yapıyomuş ben asim ben asim diye
    yani bunun gibi bir sürü şey
    bunları tabiki gözümle görmedim
    arkadaşımın kızı bunları anlattı
    oğlumda bu zamana kadar pek takmazdı bu durumu ama
    şu son zamanlarda (kesinlikle o öğrenci hakkında evde konuşulmuyo yani benden herhangi bişey duymadı) oğlum yeni tanıdığı kişilere bile o kızdan nefret ettiğini söylüyo
    birkaç kere duydum bu günde oğluma ders çalıştırması için liseli bi abi çağırdım eve ona bile o kızdan nefret ettiğini söylemiş
    niye diye sorduğumdada
    anne herşeyi o yapıyo o öğretmen değilki neden öğretmen bana hiç bişey yaptırmıyo neden beni seçmiyo diye üzüldüğünü söylüyo

şimdi sizce ne yapmam lazım
    öğretmenimiz çok dik kafalı çok iyi öğretmen olduğunu onun eğitimine kimsenin karışamayacağını söylüyo geldiğinden beri
    sizce öğretmenle konuşmalımıyım 2 kişinin konuşması bi işe yararmı
    yoksa dahamı kötü olur konuşmak

2. 21 Kasım 2009
  3. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    öğretmen yokmu sitede bu gün acaba
    hadi yorum yapın lütfen çok ikilemde kaldım
    öğretmenimiz insan olarak iyi ama eğer çocukların dediğide doruysa çok yanlış yapıyo
    çocuklara artık sizinle uğraşmıcam öğretmeye çalışmıcam bıktım sizden falan diyomuş
    acaba doğrumudur olabilirmi böyle bişey oğlum yalan mı söylüyo diğer öğrencidemi yalan söylüyo
    öğretmenle konuşmakmı doğru acaba ne yapmalıyım bu konuda
    inanın kafam çok karışık

4. 21 Kasım 2009
  5. seyhan03520

seyhan03520 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bakın egitim de hiçbir ferd feda edilemez öğretmen dediğiniz kişi kendine bir veliaht seçmiş işleri o yürütüyor.peki öğrenciler bu durumdan ne kadar memnun ki ne olursa olsun bir öğretmenin yeri farklıdır eğitim ciddi bir iştir ve ben size bu durumu okul idaresiyle konuşmanızı olmadı çocugunuzun sınıfını degiştirmenizi tavsiye ederim.öğrencilerin kendi yaşıtı arkadaşlarından model alarak ögrenmesinin daha etkili oldugunu gösteren araştırmalar mevcut ancak bu öğretmenin yaptığı da fazla.bu kadar da değil.bu arada ben işitme engelliler ögretmenliği son sınıf ögrencisiyim.bilmem tavsiyelerim işinize yarar mı ama sakın bu durumu çözmeden oğlunuzda olumlu bir yönde gelişme beklemeyin.öğretmen öğretmenliğini yapmalı.idareyle konuşun olmazsa sınıf değişikliği talep edin derim

6. 22 Kasım 2009
  7. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sınıf değişikliği uygun olmaz çocuk açısından diye düşünüyorum.
    idareylede konuşmak ne kadar işe yararki
    maşşallah müdürümüz pek ukala he hı der geçiştiriri bende boşa konuştuğumla kalırım heralde başka bi yolu yokmu bunun acaba
    bilemiyorum inanın kafam karma karışık oğlum için en iyisini yapmalıyım
    işin ucunda oğlum olmasa inanın daha rahat olurdum .

8. 22 Kasım 2009
  9. pamukelma

pamukelma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    405
    Ödül Puanları:
    163
    hiçbir öğretmenin böyle bir davranışı sergileyeceğini düşünmüyorum.bende öğretmenim veiler herzaman çocuklarının ve kendilerinin eksikliklerini,onları çalıştırmadıkları zaman öğretmene yüklemeye çalışıyolar.eğer sizde çocuğunuzu çalıştırsaydınız veya çocuğunuz çalışkan olsaydı böle bir prebleminiz olmayacaktı eminim..şimdiye kadar hep böyle gördüm ben velileri..benim her öğrencim aynıdır.hepsini severim..ama bazı veliler kendi eksikliklerini öğretmenlere yüklemeye çalışırlar.herzaman olmuştur bu..

10. 22 Kasım 2009
  11. seyhan03520

seyhan03520 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tabi sınıf değişikliği çocugu bi süre zorlar ama devamlı da bu öğretmenin sınıfta oluşturdugu ortama maruz kalması ne derece sağlıklı tartışılır.inşallah sorununuz kısa zamanda çözümlenir

12. 23 Kasım 2009
  13. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    pamukelma sizde öğretmen olduğunuz için olaya tek yönlü bakıyosunuz
    beni tanımıyosunuz oğlumla ne kadar ilgilendiğimi bilmiyosunuz ayrıca benim oğlumun çalışkan olmamasıyla ilgili bi sorunumda yok öğretmeni bile çok zeki olduğunu çabuk anladığını söylüyo
    nasıl çalışmadığını düşündünüz anlamadım
    ayrıca bu olayı ben söylemiyorum çocuklar söylüyo ve hepside yalan söylüyo o zaman çocukların hepsi çalışmamak için bi öğrenciyi ileri sürmüşler öğretmeni lekelemeye çalışıyolar sizce böyle değilm

yazımı dikkatlice okusaydınız ön yargılı olmadığımı anlardınız
    çocuklardan böyle şeyler duyuyorum vede bunu tek benim oğlum söylemiyo bir sürü çocuk söylüyo
    o zaman hepsi yalan söylüyo bütün anneler çocuklarını çalıştırmıyo bütün velilerin çocukları sorunlu öylemi
    ben fikir almak istedim böyle bir durum var nasıl davranmalıyım diye kimse anneliğimi yargılama hakkına sahip değil siz benim yanımdamısınızda nerden biliyosunuz çocuğumla ine kadar ilgileniyorum ne kadar ilgisizim nerden biliyosunuz anneliğimi yargılamak sizin haddinize değil anladınızmı
    ben burda öğretmeni kesinlikle kötülemedim öğretmeni rencide edicek bir söz söylemedim sadece böyle durumda ne yapmak gerekiyo diye öğretmenlere danıştım
    öğretmen çocuğumu çalıştırmıyo gibi sözler söylemedim
    ayrıca benim öğretmenimizle aram çok iyi devamlı diyalok halindeyim bir sorun olduğunda konuşuyoruz fakat bu durum bana biraz ağır eldi ne yapacağıma karar veremediğim için danışmayı uygun buldum
    farkındaysanız öğretmen şöyle böyle demedim bir öğrenciyi daha üstün tutuyo dedim zaten öğretmende o benim sağ kolum diyo ben bu sene bıktım bunlarla uğreşmıcam gibi sözlere söylediğini kendim bizzat duydum ve asıl bu sene size ihtiyaçları var olurmu öyle şey diyede uyardım.
    ayrıca benim bildiğim sınıftaki bütün öğrencilere görev verilir tahtaya hepside yazı yazar sırayla çocukların bazıları neden o öğrenciye öğretmenim diyolar acaba
    çocuk neden öğretymenin yanında bir öğrenciye sen gerizekalısın sen okula gelme senin yerine başkası gelsin diyebiliyo
    ve neden biri okuma yapıcaksa tahtaya kalkıcaksa o öğrenci şu kalksın deyince öğretmen onu kaldırıyo
    neden o öğrenci için buna bişey derseniz kemiklerinizi kırarım kimse karşı gelmicek diyo
    neden yazılı yapılcağı zaman bir kaç ders öncesinde kağıtlar o öğrenciye veriliyo
    bunları o sınıftaki öğrencilerden duyuyorum tek benim oğlumdan değil
    size göre bunlar normalse vay geldi yeni neslin başına

14. 24 Kasım 2009
  15. protein

protein EZGİ&EYLÜL DENİZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

sevgili arkadaşım söylediklerinin ben doğtu olduğuna adım gibi eminim arkadaşım kızım 3 sınıfa giderken bir sınıf başkanı seçmiş öğretmen kız çoçuklara kesin sesiniziÇOÇUKLAR kendisini ne kadar büyükse bir öğretmen edasıyla davranışlar çoçuklara inekler sinekler bilmem neler demeler ögretmenin sesi çıkmıyor kızım anlatıyordu evde kızım büyütme tamam diye ben üstelemiyordum bir gün ben kendim şahit olunca duruma öğretmenle konuştum ki öğretmenimizle diyoloklarımız çok iyiydi o kadarki ailecek bir kaçkere görüştük aynen kullandığı ifade çoçuktan şikayet çok ama ailesinden ben biraz korkuyorum tabiri caizse biraz çirkef insanlar sesimi çıkaramıyorum dedi öylemi dedim vallahi elimden geleni ardıma koymadım sivrilmedim mi hemde çok sivrildim çoçuğun ailesiyle baya mücadele etmek zorunda kaldım benim kızımı kimse sınıfta küçük düşürüp ineksin sineksin kes sesini diyemez buna öğretmen bile dahil ona terbiye verilecekse ben veririm egtimci arkadaş yazmış allah aşkına yapmayın egtimci bir ailenden gelen biri olarak bilmediğimiz şeyler degil bunlar rahatınıza baya düşkün oluyorsunuz itiraf edin arkadaşım sana gelince eminim derdinizi benim gibi öğretmene anlatınca dışarda sana onay veren veliler yanından yok olacaktır ama enazından çoçuğun okulda rahat edecektir

16. 24 Kasım 2009
  17. mutsuz82

mutsuz82 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    142
    Ödül Puanları:
    48
    Bende bu tür şeyleri bazı öğretmenlerin yaptığını gördüm.Sınıfta en çalışkan öğrenciyi seçip onu yardımcısı yapıyorlar. Bu diğer öğrencileri bi şekilde motive etmek için yapılabilir belki tabi burda öğretmenin tutumu çok önemli her zaman aynı öğrenciye değil de notlarında yükselme olan öğrencilere de aynı görevi verebilir mesela. Böylelikle çocuklar derslerinde daha iyi olmak için daha çok çalışırlar diye düşünüyorum bir öğretmen olarak.Burda anlattığın öğretmen tabi ki yanlış yapıyo öğrenciler arasında ayrımcılık yapılmamalı her öğrenci öğretmenine aynı mesafede olmalı bence. Burdaki arkadaşlar bana bir meslektaşım hakkında nasıl bu şekilde konuşursun diye çıkışabilirler ancak ben doğru olduğunu bildiğim şeyi söylemekten hiç bi zaman çekinmem. Lolo öğretmenle yalnız senin konuşman pek etkili olmaz bence diğer velilerle birlikte gidip konuşsanız daha iyi olur. Böylece takma gibi bi durumu ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

18. 24 Kasım 2009
  19. Lolo

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    protein çok iyi söylemişsin arkadaşım konuşmak sorun değil konuşurum konuşmayıda düşünüyorum öğretmenle diyaloğu iyi olan biriyim buna karşılık öğretmenimiz çok değişkenlik gösteren biri bu gün ak dediğine yarın kara diyebiliyo yani güvenmiyorum konuşursam öğretmen oğluma gıcık olurda daha çok sorun çıkarmı diye düşünüyorum inan böyle bi durum oğlumun psikolojisini derinden sarsar