sevgililer günü nasıl geçer?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve nemida tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

11 Şubat 2009
    Konu Sahibi : nemida
  1. nemida

nemida Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Gene sevgililer günü yaklaşiyor her yerde reklamları da çıkmaya başladı. Bu zamanlarda içimde hep bir burukluk oluyor, çünkü eşim bu tip şeylere karşı neymiş sevgililer günü insanlar para harcasın diye ortaya çıkarılmış mış mış.
    Evlendiğimizden beri ya da öncesinde bana tek bir gül almışlığı yok. Hep başka çiçekler. Ha istemeye geldiklerinde almışlardı nişanda vs. kaydirigubbakcemile3 Değerli birşeyler zaten yok, bir defasında benim niye tektaşım yok demiştim de olur alırım sonra da yemekte pırlanta yeriz demişti kaydirigubbakcemile3 Öyle doğru düzgün bir hediye almadı hiç kitap falan aldı yani düşünsenize insan sevgilisine nişanlısına kitap mı alır ya siz söyleyin :roflol:

Merak ediyorum acaba böyle düşünen erkekler çoğunlukta mı yoksa bana mı denk geldi ki? Okurken yurtta kaldım o zaman sevgililer gününde kızlara acayip hediye sepetleri kocaman balonlar güller falan gelirdi. Belki gösteriş için yapıyorlardı bilmiyorum ki...
    Benim de birkaç erkek arkadaşım olmuştu ama hiçbirinden böyle birşey görmedim. Kimse o günde bana özel birşey yapmadı.

Bu işin bir sırrı mı var ki acaba ben bilmiyorum. Ya da çoğunluktaki erkekler eşine ve ya sevgilisine bu günde özel hiçbirşey yapmıyor da reklam kirliliğimi var ortada? Sizlerin sevgilisi / eşi ne yapıyor ya da ne yapmalı?

2. 11 Şubat 2009
  3. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sevgililer gününe bende zerre kadar değer vermem çok ticari bi gün
    sadece benim ve sevgilimin günü değil kii 14 şubat herkesin günü
    o güne dair özel bişiyimizde yok
    yanii niye kutluyayım kii
    yanii sen erkeklerden bahsettin ama bende bi kız olarak aynı kafaya sahibim ne gereği var :)))

4. 11 Şubat 2009
  5. incitanemtuana

incitanemtuana EVLI MUTLU IKI COCUKLU :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    198
    bilmem tatlim deliye hergün bayram misali benim esim aklina estikce süpriz yapmisdir hep saolsun dünde yapti bugünde yapiyo yarinda dvm edicene eminim büyük kücük farketmiyo ne onun nede benim icin
    tmm sevgililer günü herkeze ait dogru aslinda insanin sevdigi varsa senede bir gün bir defa diil hergün hatirlanmali ve anmali ama biz özel günlerde cok önem ve deger veririz bu yil kutliyamicaz o baska cünkü 14subatta nisan var esimin kuzeninin bütün gün kosturmakla gecicek 15subattada kizkardesimin hem dogum günü hemde istemeye gelicekler her erkek bir diil insanin icinden gelmeli bence bizimkisi karsilikli cok sükür
    hatta benim kizkardesim 14subatta evlilik teklifi alicak :) haberi yok ici icinide yiyo ya abla beni istemeye gelicekler ama daha evlilik teklifi bile etmedi diye ona cok büyük bir süpriz ve unutulmaz bir gün olucagindan eminim isde onlarin sevgililer günü cogu insandan daha özel ve farkli olucak bence :)
    canim senin icinde ne dicemi bilemedim inan ama esini seviyosan onu bu haliylede kabul etmen lazim ne diyim...insallah gönlüne göre olur

6. 11 Şubat 2009
  7. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bende o günü önemsemeyenlerdendim....Gereksiz buluyorum...Özel bir gün degil benim icin...:nazar:

Tabiki herkesin görüsü farkli...ama sahsi fikrim suki...Avrupada kutlanan her günü bizlerde kutlamak zorunda degiliz...Yok Noel, yok sevgililer günü, yok cadilar bayrami vs. vs. bunlar ne bizim dinimizde nede örf ve adetlerimizde kutlaniyor...niye böyle meraklaniriz anlamiyorum...Kendi özel günlerimizi unuttur olduk...Hem resmi hem dini ne güzel bayramlarimiz özel günlerimiz var...bazen onlara bu denli deger vermiyoruz :kahve:

8. 11 Şubat 2009
  9. bir_umut

bir_umut Guest

Aslında sevgililer günü bahanesi, eşinden ya da partnerinden ilgi görmek isteyenlerin. Hatırlanmanın, hediyeleşmenin günü, zamanı olmamalı. Tam aksine ansızın, beklenmedik olmalı ki etkisi olsun, özel olsun. Unutulmamak, hatırlanmak, hatırda kaldığını bilmek, değer verilmek, önemsenmek, önemli olduğunu hissetmek her insan için hele biz kadınlar için önemli değerlerdir. İnşallah sevdiklerimizin hatırladıklarından oluruz.
    İlle hediye almak ta gerekmez, bazen ummadığınız anda geliveren iki tatlı söz bile en büyük hediyedir insanın gönlüne...

10. 11 Şubat 2009
  11. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    sevgililer gününün hiç bir önemi yok benim için...o yüzden özel bi ilgi ya da hediye beklemiyorum vermiyorum da...

12. 11 Şubat 2009
  13. PasakliMinikTanrica

PasakliMinikTanrica her şey güzel olacak... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    ben eşimden ufacıkda olsa bişi beklerim normalde belki hayır ama bu sene bekliyorum çünkü beni iki hafta önce çok üzdü doğum günümde o yüzden kendini affettirmesini istiyorum süprizzzzz

14. 11 Şubat 2009
  15. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bız artık evlıyız sevgılı degılızkı kaydirigubbakcemile3
    bende gereksız bulanlardanım bu gunu
    :nazar:

16. 11 Şubat 2009
  17. anneyim82

anneyim82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende çok önemsemiyorum ama insan hatırlanmak istiyor açıkca söylemek gerekiyorsa ufak da olsa hediye bekliyorum

18. 11 Şubat 2009
  19. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Eskiden önemserdik, eşim bana bende ona hediye alırdık.
    Sonra eşime bizim yeteri kadar özel günlerimiz olduğunu;
    bugibi sevgililer günü, anneler günü vs ayrıca kutlamaya gerek
    olmadığını söyledim. Bana göre para üzerine kurulmuş bir döngü
    bunların hepsi. Eşim bana yeterince değer veriyorsa; küçük süprizlerle
    aşkımızı tazeleyebiliyorsak, sevip sevildiğimi hissediyorsam gerisi boş bence.
    Artık normal her hangi bir günden farkı yok benim için sevgililer gününün.
    a.s