sevgililikten evlliliğe geçerken tanışma tanıştırma sorunu

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve sahra87 tarafından 11 Ocak 2009 başlatılmıştır.

11 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sahra87
  1. sahra87

sahra87 Bilemiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar..konulrı aradım taradım bi türlü bulamadım eğer bununla ilgili bir konu açılmışsa oraya yönlendirebilirsiniz:)))..şimdi benim 5 yıllık bir ilişkim var.annem biliyor ama tanışmadılar..bu sene okullarımız bitiyor işti askerlikti derken 2-3 sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz..peki şimdi benim ne yapmam gerekiyor?yani ben onun annesiyle tanıştım.onun ne zaman tanışması gerekiyor annemle.ve ayrıca babalarla tanışma oluyor mu?siz neler yaptınız?bir de aileler birbirilerini ilk defa istemeye geldiklerinde mi görecek?onlar da tanışmalı mı istemeden önce..bi kaç gündür bunun üzerine kafa yoruyoruz ve işin içinden çıkamıyoruz...sizler isteme olayından önce nasıl bir yol süreç izlediniz?gerçekten büyük bir dert olmasa da sıkıntı yaratıyor tanıştırma mevzusu falan.. :nazar: :uhm:

2. 11 Ocak 2009
  3. xsxekerkxixzcandy

xsxekerkxixzcandy İyi ki geldin pamuğum.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ben eşimin ailesiyle bir gün dışardaydık, telefonda konuşurken çaya davet etmiş kayınvalidem öyle tanıştım, Oda birgün eve beni bırakmaya geldiğinde 5 dakika uğradı içeri annemde tanıdı, Bir daha oda geliyordu bize, bende onlara gidiyordum, Hep beraber yemek yiyorduk Zaten ciddileşince, onun ailesi ailece tanışmaya gelir, Yada anneleri gelir gündüz tanışmaya, hani kız görmeye derlerya , anneler tanışmıştı, Zaten o zaman söz nişan alıncaklar falan konuşulur
    Hayırlısı olsun arkadaşım, tatlı dertler bunlar, Allah tamamına erdirsin

4. 11 Ocak 2009
  5. Kelebek_00

Kelebek_00 seviyorum nan Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bence o tamamen size kalmis canim, ailelerinizle konussun bi onlarin fikirlerini da almis olursunuz.
    Benim ailem zaten esimle tanisiyorlardi . Ailesine gelince ailesi uzak sehirde oldugu icin tek telefonda konusmustuk tanismistik, sonra ilk defa istemeye geldiklerinde yuz yuze tanismistim.

6. 11 Ocak 2009
  7. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yani işte ne biliyim ben annesiyle tanışıyorum tamam annem de bi şekilde onunla tanışır o kolay ama aileler nasıl tanışıcak babalar falan mesela..ne biliyim adam daha önce hiç görmediği bi adamın oğlunamı kız verecek:)))

8. 11 Ocak 2009
  9. Kelebek_00

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim babalar gorusmediler valla esimin ailesi bize cok uzakti ..istemeye geldiklerinde tanismislardi :) ama telde felan konusmuslardi bir kac sefer. bilemiyorum eger yakin kaliyorsaniz yemege kahveye felan cagir ailesini ne bilim :)

10. 11 Ocak 2009
  11. Kelebek_00

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aklima kuzenim geldi.. oda gelen ay sozlenecek. O ailesine konuyu acmisti soyle bir erkek felan var diye.sonra erkek babasini alip amcamin is yerine gitmisti :)) tanismak icin..

12. 11 Ocak 2009
  13. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    işte memleketler farklı olunca o biraz mümkün olmuyor demekki farklı memleket olunca babalar kızlarını tanımadan veriyor:))aslında saçma tanıması gerekit önce babanın ama maalesef bizim toplumumuzda biraz zor öyle şeyler...yani en azından kadınlar tanışır belki..

14. 11 Ocak 2009
  15. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    ayyyy bu konu benim de beynimi kemiriyo nolcak netcez babam ne dicek ya kötü bişi derse falan filan..
    stresli iş bunlar vesselam..

16. 11 Ocak 2009
  17. Kelebek_00

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Simdi esimi ailesi uzakti ama esim burda okuyordu.
    Babamda ailesini bu saatden sonra ne kadar taniyabilirim demisti cocugu tanimam lazim , cocuk iyi ise ailesi de iyidir mutlaka demisti bana. Esimi okuldan alip is yerine gotururdu nereye gitse esimi gotururdu tanimak tanismak icin. Sonra babam bir sure sonra olur kizim bu is demisti :) Cocuk cok efendi orf adetlerini bilen ailesinden uzak oldugu halde bunlari unutmayan bir genc belli ki iyi bir aileden gelmis. demisti. Ve sozlenmistik :)
    Ahhh ne gunlerdi o gunler ya :)

18. 11 Ocak 2009
  19. sahra87

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ne güzel yaa:))) bizim ikimizinde aileleri farklı şehirlerde biz de ailelerimizden farklı yerlerdeyiz maalesef...