sevgilim askerden döndükten sonra cok degisti

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve benikoyupgitme tarafından 23 Mart 2010 başlatılmıştır.

23 Mart 2010
    Konu Sahibi : benikoyupgitme
  1. benikoyupgitme

benikoyupgitme Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Slm bayanlar, biliyorum bu konuyla ilgili cok yazi var ama ben yinede yazmak istedim. ben almanyada yasiyorum ve sevgilim daha dogrusu eski sevgilim türkiyede. henüz 2 hafta önce askerden döndü. ( vatani görevini komando olarak siirtte yapti ) oradayken hersey güzeldi, tabi aramizin cok bozuk oldugu zamanlarda oldu ama askerlik piskolojisine veriyordum hep. bide araya eski sevgililer felan girince, ister istemez bende ona cok soguk davrandim, belki destek olacagim zamanlar olamadim. ama nolursa olsun herzaman beni sevdigini, beni cok özledigini ve kaybetmekten cok korktugunu söylerdi. bu durum döndükten sonra degisti. 2-3 gün önce bunu diyen adam, birden hic tanimadigim birine dönüsmüstü. soguk ve tuaf msjlar yazmaya basladi. en sonunda bana " ben burdaki durumlari toparlayana kadar hic görüsmeyelim dedi " bende tamam dedim. geri dayanamayip 2 gün sonra aradim ve beni sevmiyormusun artik diye sordum. onun cvbida, suan hicbisey bilmiyorum, cok daraldim, nefes alamiyorum artik oldu. ( bu arada biraz ailevi sorunlarida var ) ne yapacagmi bilmiyorum, cok ama cook mutsuzum.. isin kötü yani 1 hafta sonra bende trye gitmek zorundayim..nolur ayni seyleri yasayanlar paylassin burada. cok merak ediyorum neler hissettikleriniz:KK43: smdiden tskler

2. 23 Mart 2010
  3. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    kafana takma kendi haline bırak zamanla farkına varacaktır herşeyin....şimdi psikolojisi daha normale dönmemiştir şartları hiç kolay değil ne kadar anlatsada ( ki yaşadığı herşeyi anlatmamıştır) orada yaşadığı şartları tahmin bile edemezsin ...baktın hala aynı ozaman bırak gitsin canım sevmiyosa sende sevmezsin yoksa çok acı çekersin ...sadece üstüne gitme seviyosa zaten düzelecektir ..

4. 23 Mart 2010
  5. SuLtan42

SuLtan42 Uykucuuu Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    erkeklerin bahaneleridir bu

ailevi sorunlarim var,
    burdaki durumumu toparlayana kadar görüsmiyelim
    falan filan

yakinda ayrilalim yapamiyorum sevmiyorum diye msj gelir

aci gercek bunlar gülüm malesef benneyaptımki

6. 23 Mart 2010
  7. atlantis

atlantis bab-ı esrar Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Çok zor şartlarda yapmış askerliğini yaşamayan, o süreci bilmeyen anlamaz. Ben bu tür sorunlar yaşamadım ama erkek arkadaşım askerden döndüğünde o da adapte olamadı sivil hayata uzun süre hatta öyle ki yemin törenine gittiğimde ( ki o da komando eğitimi aldı) tanıyamamıştım tamamen kafası karışmış, nerde olduğunu ne yaptığını bilmez haldeydi. Bilmiyorum seninle paylaştı mı ama yaşadıklarını hazmetmesi, o psikolojiden çıkması hiç kolay değil. Kimilerinde travma etkisi bile yaratıyor. Senin sabırlı olman, üstüne gitmemen ve ona zaman tanıman çok önemli. Ne kadar zorlu bir süreci atlattığını fakat şu an bulunduğu yere ve duruma halen alışamadığını da aklından çıkarma. Eğer imkan varsa Türkiyeye döndüğünde görüşürsün, zaten karşı karşıya gelirseniz hal ve hareketlerinden içinde bulunduğu durumu da az çok kestirirsin.

8. 23 Mart 2010
  9. Duygu.C

Duygu.C CDarkness Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    psikolojisi bozuktur şimdi onun
    sivile alışma süresi tanı biraz kendi haline bırak isitersen
    ama şu eski sevgili mevzusunu anlamadım ben

10. 23 Mart 2010
  11. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146

bu eski sevgililer askerde mi ortaya çıktılar? askerde ise eski sevgilileri onu aramamıştır,sevgilin eski sevgililerini aramıştır heraldeakannehir

12. 23 Mart 2010
  13. december90

december90 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    250
    Ödül Puanları:
    88
    eee tabikide sana katılıorum eski sevgilieri askeriyenin numarasını nerden bilicek?o arayınca kızlarda o numaradan çocuğu aramışlardır ya

ama sevgilini bırak kebdi haline askerde neler yaşadığını bilemezsin

14. 23 Mart 2010
  15. _NURUM_

_NURUM_ Guest

oh ne ala yaa.
    ailevi problemlerim var,askerlik psikolojisi şu bu.
    ne güzelde bahane bulup kenara çekiliyolar.
    karşılarındaki üzülürmü umurlarında değil.
    bırak ne hali varsa görsünn.ararsa arar.aramazsada kendi bilir.
    niye üzülen hep sen olasın:umursamaz:

16. 23 Mart 2010
  17. esmerimm

esmerimm herşey yolunda.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aa cok şaşırdım ben ya benimkiside siirtte gelince bunlarla karşılaşıcam die korktum şimdi :KK43: inşallah yaşamam. sana gelince askerlik psikolojisi diorum bende. bence 2 hafta istediğini yapsaydı üstüne fasla gitmeseydin. suanda yanlış kararlar wericek. ama pişman olucakk. bence biraz bekle...

18. 23 Mart 2010
  19. eduk

eduk Guest

askerliklerini komando olarak yapan 2 çok yakın arkadaşım oldu...
    askerden döndükten sonra 3 ay çok çok çok farklılardı,psikolojileri o kadar kötüydü ki anlatamam...
    askeriye haricindeki dünyaya alışmaları uzunca bir zaman aldı,bu dünyayı,insanları ve hayatın akıp gittiğini anlamakta zorluk yaşadılar ilk başlarda..
    çünkü birçok arkadaşları kollarında,yanlarında şehit düşmüştü,normal hayatta karıncayı incitmeyecek bu insanlar birilerinin göğsüne kurşun sıkmıştı kurşun yemişti...
    o zmanlar farklıydı ortam biraz daha tabi ama,komando olarak onlara ölüm,yaşam daha farklı geliyor artık,beyinlein işliyorlar ve işlemeleri gerekiyor..

yani hiçbir arkadaşını kaybetmemiş,kimseyi öldürmemiş olsa da psikolojisi hiç iyi değildir..size zaman tanımak düşüyor.