Sevgilim ve Ailesi ynnden ok skntdaym. Korkuyorum, skntdaym

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve mehtapguzeli tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

23 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mehtapguzeli
  1. mehtapguzeli

mehtapguzeli Duygusal Peri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrh kızlar yakında sözlenicem sekiz aylık bi beraberliğim var aileler, sözlenmmizi istiyor. bizde istiyoruz adı konsun diyoruz. görüşürken zorlanıyoruz. ben çok seviyorum sevgilimi oda beni çok seviyor fakat bi sorun var, o kıskanç ve bu beni rahatsız ediyor tamam bu sevdiğinden kaynaklanıyor, sahiplenmesinden dolayı ama ailesi kapanırsam memnun olurmuş ailesi köyde yaşıyor,, evlendikten sonra arada bi köye gittiğimizde tülbent ve salvar giyilmem isteniyor hiçte köyde yaşamı sevmiyorum hele salvar ve tülbent bana göre deil ben kumaş pantolon kot falan gömlek tarsı şık giyinmeyi seven biriyim . etek giyerim ama şalvar giymemdiyorum biraz geçistiriyo ailesinden çekiniyo babası köyde çiftçilikle uğrasıyor diktatör biri köyün zenginlerinden malları çok babasından çıkıyo para düğünüde babası yapıcak o yüzden pek kesin tavır veremiyo sözlenicem ama bi korku aldı beni ya sözlenince anlaşamazsak ayrılırsak diye ailem kızar sonra adım duyulur diye. pek dışarı çıkmamaı istemiyo pantolon giyorum üzerine gömlek iki düğme açık olunca çok açık kapa bi düğmeni bu şekide dişarı çıkma üzerine tunik al falan korkuyorum evlenince baskısı artar diye kapan falan der ben kapanmam diyorum pek işine gelmiyo tamam saçın açık kalsın ama dar şeyler giyme üzerine uzun bişeyler al falan. evlenceğim kişinin aileside gelinimiz kapalı olursa daha iyi olur falan diyolarmış. birtane gelinleri var köyde yanlarınde kaynanyla duryo kapalı arada şalvarınıda giyo yardım ediyo köy dışına istediği zaman çıkıp alışveriş yapamıyo arkadaşlarıyla çaybahçesine gitme şansı yok istesede gidemez köyde. evi var köydışında ilçede ama yaz boyu köyde duruyo ayva elma seftali zwmwnı çünkü çüftçi kocası ama benim sevgilim teknisyen çalışıyo kardeşi gibi deil biz ayrı il merkezinde durucaz. ama ailesi pek istemiyo az maaşa çalışacağına köye gelin sende çiftçilik yap iki katını kazan kışında ilçade kendi dairende dur diyolar ama ben bu şekilde istemiyorumve korkuyorum eltim gibi köyde yaşayamam kısıtlanmış bir hayatta sevmiyorum köy hayatını ailem dar görüşlü deil geniş görüşlü o yüzden de evlendiğimde sıkıntı yaşamak istemiyorum sevgilim beni çok seviyo köyde bende durmam çalışıyorum diyo ama nedense korkuyorum napcam bilmem geçen eltim falan alışverişe çıktık kendi alışveriş yaptıkları biyere gittik kapalı olunca o benide kapancak sandı galiba etek falan saten uzun kollu gömlek almaya kalktılar istemedim ben bu tarz giyinmem dedim sevgilim nevar ki negüzel oran buran gözükmez dedi köydede giyersin arada gelince dedi köyde pantolonla dolaşcak halin yok uyum sağlıcan yerine göre dedi of napcam ben ya kendimi nasıl savunayım kızlar kapanmak istemediğimi nasıl ikna sdeyim bende seviyorum onu bu yüzden aram bozulsun istemiyorum illa ben onun ailesi istiyo diye kapanmak zorundamıyım sık sık köye gitmek zorundamıyım ben ya ben ve evlenceğim insana ait bi yasam istiyorum kisenin yönetmesini istemiyorum yardım edin lütfen ya nasıl bi savunma yapacağımı bilmiyorum ailemde iyi düşün sen baskıya gelemezsin pişman olucağın şeyler yaşama diyo ama çok seviyorum bu yüzden ayrılamam yapamam onsuz ama baskı altında istemediğim tarzda da yaşayamam bana kendimi nasıl ifade edip savunabilceğim hakkında yardım edin lütfen bi güvensizlik bi çaresizlik içindeyim evliliğe giden bu yolda yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum kızlar.:sm_confused:

2. 23 Eylül 2009
  3. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    birbirine zit iki insansiniz

bence yol yakinken kac kac kac :eek:

evlenince gidip gelmeler mecburi olucak,kimbilir belki ailesinin yuzunden ciftcilige baslicak

hic istemedigin seylere SEVGI denen sey icin kendini mecbur kilma

4. 23 Eylül 2009
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Ben genelde bu tip durumlarda aile önemli değil diyenlerdenim..
    Ancak erkek arkadaşınızın görüşleri önemli..
    O sizi bu sorunlarda geçiştiriyormuş,iyi düşünün derim..

6. 23 Eylül 2009
  7. EU3

EU3 Guest

şaka gibisin...Ayrılamam yapamam onsuz demişsin,nasıl bir yardım bekliyorsun.Seni kapatmak istiyorlar.Köyde otur diyorlar.Ne yapacaksın,giyeceksin şalvarını oturacaksın evinde,seni bekleyen hayat bu.Kapanmak istemediğimi nasıl söyleyeyim ikna edeyim,bu yüzden aram bozulsun istemiyorum diyorsun.Ya sanki bu önemsiz birşey gibi konuşmuşsun,tabiki aran bozulucaksa bozulucak,istemediğin kıyafetler istemediğin hayat tarzı...Sevgilin şimdi geçiştirdiği şeyleri o zaman baskıyla yaptırmaya kalksarsa hala çok seviyorum onu onsuz yapamam mı diyeceksin yoksa keşke evlenmeseydim bu ben değilim mi diyeceksin acaba

8. 23 Eylül 2009
  9. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Canım Adapazarını biliyorum.,çoğu hanım evlendikten sonra tesettürlü olur..Ama mecbur değilsin..Genç kızlığı köyde geçmiş ama Adapazarında oturup açılan pantolon vs.giyenleri de biliyorum..
    Arkadaşını ikna etmeye çalış..Şayet eşinin ailesinin yanına ziyaret amaçlı gidersen..Usulen uzun bir giysi ,bol bir pantolon veya uzun etekler seçebilirsin..Birkaç saatliğine uymakta bir sorun olmaz.Önemli olan kendi evinde çevrende bunu senden zorla yapmanı istememeleri..Sözleneceğin kişiyle anlaşıyorsan,birbirinizi seviyorsanız bir noktada buluşabilirsiniz..ıki tarafta bişeylerden feragat eder

10. 23 Eylül 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Anladigim kadariyla erkek arkadasin bu tür konularda ailesinin kafasina dogru gidecek....bilemiyorum güzelim ama bence bu isden zararli cikan sen olacaksin...

Rahat olmaya alisik bir insan birdenbire böyle kisitlanirsa cok bocalar...

Tabi yinede sen bilirsin

12. 23 Eylül 2009
  13. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Bu adam seni gördüğünde sen böyle değil miydin? Şimdi neden seni değiştirmeye kalkıyor?
    Böyle sabit fikirli insanlara sinir oluyorum. Madem ailesi ne der diye düşünüyor beyefendi o zaman ailesine uygun köyden bir kız alsaymış... Kusura bakma ama bu diretmelerin ardı arkası gelmez. Adam akıllı konuş beni kabul ediyorsan olduğum gibi kabul et de.. Yok etmiyorsa seviyorum diye kendini ateşe atma.. Daha neler neler istenir evlendikten sonra karşı da gelsen huzurun kalmaz. Baştan tavrını koymakta yarar var. Kabul ederlerse amenna etmezlerse yolları açık olsun.
    Biz bayanların en büyük hatası seviyorum diye her denilene boyun eğmek... Çok yanlış ileride pişman olursun ama faydası olmaz. ıyi düşünmekte fayda var canım...

14. 23 Eylül 2009
  15. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İnsan tabiki şalvarda giyebilir,ama bunu kendi isterse yapar.
    Zorlamayla yaptırılan şeyler hep mutsuzluk olarak geri döner.
    Henüz sözünüz bile kesilmemişken,bu diretmeler varsa
    Evlenince bunların dahada artacağını garanti ederim.
    İyi düşünün,ben yapabilirim diyorsanız hayat sizin.
    Ama olmaz,benim kendi fikirlerim,kendi duruşum var diyorsanız
    Tartışma bitmez evinizde.

16. 23 Eylül 2009
  17. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    seni değiştirmek istemesi çok tuaf..seni böyle görmüş,sevmiş ,şimdi iş ciddiye binincemi değişmeni istiyor.o zaman kendi ve ailesinin istediği gibi bir gelin adayı bulsa idi..ayrıca ısrarlı olması ve konuyu geçiştirmesi de bu olayda yavaş yavaş ilerleyeceğini gösteriyor bana
    uyum konusuna gelince ,illa tülbent takıp şalvarmı giymen lazım..biraz bol bir pantolon giyersin,uzun kollu gömlek giyersin ,olmazmı yani..valla bizde köye gidiyorduk ama hiç senin dediğin gibi kimse bize baskı yapmıyordu..köyde kısa kolluda giyen vardı ,kot giyende vardı..kimse bişi demiyordu ki..başı açık dolaşanda vardı...bence yavaştan yavaştan seni alıştırmaya çalışıyor..eee kuşu ürkütmemek lazım

18. 23 Eylül 2009
  19. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    devam edersen üzüleceksin gibi geliyor bana..