sevgilim ve annesi

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Gulay tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

4 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Gulay
  1. Gulay

Gulay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar..erkek arkadaşımla ciddi düşünüyoruz ve ileriye dönük planlar yapıyoruz.. evlenince annesinin bizimle yaşamasını istiyor evin en küçüğü ve annesi babası o çok küçükken boşanmış annesiyle yeni yeni telefonda görüşmeye başladım çok sıcak samimi bir kadın ama burda bazı konu başlıklarına göz geçirdim ve şüpheye düştüm sizce ne yapmalıyım sonuçta anne istemiyorum diyemedim denilirmi ki :uhm: yani vicdanende huzursuz olabilirim ama evimde huzursuz olmakta istemem yani ne biliyim burda konuları okuyunca bi an terddüt ettim :eek: sizce ne yapmalı bu bir sorun teşkil eder mi ???

Son düzenleme: 4 Ocak 2010
  2. 4 Ocak 2010
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.678
    Ödül Puanları:
    163
    Burada kayınvalidesiyle anlaşanlar çok az, bu yüzden burayı kendine model alma güzelim.
    Yani önemli olan her iki kişininde karşılıklı saygı ve sevgilerinde ve birazda özveride biter.
    Benim kayınvalidem 9 yıldır eltimle birlikte. Hemde evlendikten 5 gün sonra yerleşti eltime. Müthiş iyiler. Hani ana kız olsalar bu kadar anlaşamazlar. Eltim tatile bile giderken kayınvalidemi bırakmaz götürür.
    Sen en iyisi iyice tanı öyle bir karar ver.

4. 4 Ocak 2010
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bilemiyorum..Sizin kararınız olacak..
    Büyükle yaşamak zordur ama annesi atamazki..
    Bence söylemeyin bu durumu,kabullenmeye ve kayınvalidenizi sevmeye çalışın..Her haliyle..

6. 4 Ocak 2010
  7. EU3

EU3 Guest

hımmmmCADIARZU

ben böle bi durumla karşılaşsam kesinlikle istemezdim aynı evde yaşamayı açıkcası.. :hulya:

ama bu sorunun cvbı birazda sebeplere bağlı :eek:

neden sizinle yaşıycak? bu bi mecburiyetmi yoksa keyfimi? başka kardeşler varken (evin en küçüğü demişsiniz) neden sizin eşiniz olucak kişiyle yaşıcak?

sonuçta düşmez kalkmaz bi Allah demişler, yarın kimin başına ne geleceği hiç belli olmaz, eğer gerçekten başka yolu yoksa (hastalık maddi yetersizlikler gibi) ve sizde vazgeçemem sevdiğim kişiden diosanız başka çıkar yol yok gibi.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2010
  8. 4 Ocak 2010
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Aynen..

10. 4 Ocak 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sorun teşkil edip etmemesi sana bağlı ve annesine bağlı.
    kaynanasını sevenler topiği var. çok iyi anlaşıyoruz çok severim diyenler. bıktım çok kötüdür diyenlerde.
    oğlunu seven kadın gelinini üzmez kocasını seven kadında onun annesini üzmez.

pozitif düşünürsen herşey pozitif olur. biraz anlayış sevgi hoşgörü ile öyle güzel bir yaşam sürebilirsin.

ama bu konuda çevrende ki olumsuz örnekleri ve olumsuz konuşanları ciddiye alırsan daha başlamadan önyargılı olursun.

12. 4 Ocak 2010
  13. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

herkes bir olamaz tabi ama bilinen bazı gerçekler var
    öncelikle burbukunda dediği gibi iyice tanımanız lazım
    gerçi iyice tanısanızda aynı evde oturmadan asla anlayamazsınız
    bikere bazı durumlarda baya rahatısz olacaksın..
    ayırca aynı evde oturma insanı yıldırır ne derler ev ev üstüne olmaz
    şartlar zor gelebilir kimi zaman...
    ölçüp tartıp öle karar vermeniz gerekiyor
    kayınvalidenizin yaşı kaç acaba çok mu yaşlıki :uhm:

14. 4 Ocak 2010
  15. ArmutTatlisi

ArmutTatlisi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yalan söyleyeyim ben pek sıcak bakmazdım. Ne kadar anne gibi görseniz de olmaz arada fark olur. Kayınvalidem evde olsa ben giyimime hareketlerime konuşma tarzıma dikkat etmek zorundayım. Eşimle rahatça ilgilenemem. Belki ben evde yarı çıplak dolaşmak istiyorum ama bunu yapamam eşimle istediğim gibi konuşup yeri geldiğinde tartışamam istediğim gibi yatıp kalkamam. Sizin sevgilinizden başka kardeşi yok mu onlar da ilgilenebilir illa siz de mi olmak zorunda?

Son düzenleme: 4 Ocak 2010
  16. 4 Ocak 2010
  17. UyuyanGuzel

UyuyanGuzel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    675
    Ödül Puanları:
    113
    kabul etme...evinde istedigin gibi rahatca davranamazsin...ne bileyim belki esini sarilip opmek isteyeceksin ya da oturma odanda yayilip yatmak isteyeceksin...belki yuksek sesli muzik dinlemek isteyeceksin...bir gun gelecek cok yorgun olacaksin ve evini toplamak temizlemek icinden gelmeyecek o gunu kendine tatil ilan edeceksin...esinle basbasa bir gece gecirmek isteyeceksin....insan evinde baska biri varken rahat davranamiyor. benim kayinvalidemle aram iyidir. ilk evlendigimde bir ay ayni evde yasadik cunku esim ve ben yurt disinda yasayacagimiz icin Turkiye'de bir ev kurmadik. o bir ay bana cok zor geldi mesela istedigim kiyafetle dolasamiyordum evin icinde, kayinvalidem erken yatardi o yuzden belli bir saatten sonra cok sessiz olmamiz gerekiyordu saygisizlik etmeyelim kadin uyanmasin diye. ev ev ustune olmuyor bunu sakin unutma! sakin kabul etme boyle bir seyi! erkek arkadasina istemedigini guzel bir dille anlatirsin, evlerimiz ayri olsun ama annen istedigi zaman gelsin bizde kalsin dersin. bak burada goruyorsun genel olarak herkesin bu konuda problemi var, senden daha tecrubeli insanlardan ornek al ve kabul etme. simdi kabul eder ve sonra evleri ayirmak istersen o zaman isin cok daha zor olur, cok basin agrir. sen yolun en basindasin daha ne nisan var ne evlilik o yuzden simdiden bu konudaki goruslerini acikca ortaya koy ki sonradan sorun cikmasin bence

18. 4 Ocak 2010
  19. akasya26

akasya26 Guest

evlendikten sonra kendi annemiz ile aynı evde yaşamak durumunda kalsaydık nasıl bakardık.. kayınvalide için olan endişeler öz anne için de nüskseder miydi.. mecburiyetin etkisi nasıl azaltılır..v.s.v.s.
    birlikte yorumlayabiliriz belki ..