Sevgilinizin/eşinizin eğitim durumu sorun olur mu ?

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve Grimsi_ tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : Grimsi_
  1. Grimsi_

Grimsi_ ••● Ήuzuя ••● Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar, sevgiliniz yada eşinizin eğitim durumu sizin için önemli midir?
    Örneğin, siz üniversite mezunusunuz, sevgiliniz/eşiniz lise mezunu, bu aranızda sorun olur mu ?
    Bu konu hakkında yorumlarınızı ve varsa tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum...

şutarafagitti :kahve:

2. 13 Mart 2010
  3. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben uni. mezunu eşim lise mezunu olsa sorun şöyle olmayabilir...eğer kendini geliştirmişse.. :hulya:

4. 13 Mart 2010
  5. Duygu.C

Duygu.C CDarkness Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Selam canım,

Kişiden kişiye değişir diye düşünüyorum.
    iki kişi anlaşabildikten sonra sorun olmaz diyorum ama aileler bu durumu sorun yapabilir.
    Mesela bir arkadaşım uzman doktor sevgilisi aynı hastanede çalışan güvenlik görevlisiydi. ıkisi çok iyi anlaşıyorlardı ama aileler problem çıkarttılar. Kız tarafı ben kızımı bu günler için mi okuttum bilmem ne. Biliyorum yanlış ama bozldu araları çocuğun gururu incindi. Ve olmadı ayrıldılar. Ama bunlar biraz uç noktalardı.

Benim durumumda da şöyle bir durum var sevgilim iki yıllık üniversite mezunu açıköğretime başladı bu sene 3. yıldan. Bende 1 deyim birbirimizi dengeliyioruz yani sorun yok.
    Eğer bunu problem edecek kişiler varsa etrafınızda bu şekilde dengeleyebilirsiniz canım. Yeterk ki siz anlaşın. ıstedikten sonra herşey mümkün. ıstisnalar hariç tabi :)
    Biraz uzun yazdım sanırım :)

6. 13 Mart 2010
  7. Grimsi_

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    anladım arkadaşlar, sağolun =) önemli olan sevgi diyoruz yani bence de böyle bir şey sorun olmamalı birbirini seven insanlar arasında, aileler de sorun yapmasa süper olur...

8. 13 Mart 2010
  9. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    okumakla adam olunsaydı keske..okulda insanlık dersimi veriyolarda sanki fark olsun..hic onemli degil benim icin ortaokul mezunu olsada lise mezunu olsada kendini yetistirmis olsun yeter

10. 13 Mart 2010
  11. Grimsi_

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146

bence de ... önemli olan kendini geliştirmesi, insan olması... adam olması ... sevgi dolu olması ...

12. 13 Mart 2010
  13. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.154
    Ödül Puanları:
    238
    önemli olan sevgi, okumakla adam olunsaydı... ama işte aileler böyle şeyleri sorun yapabilirler canım

14. 13 Mart 2010
  15. Grimsi_

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bir de şöyle düşünüyorum... ilerde para kazanmaya başlayınca falan, sen okudun benden fazla kazanıyorsun diye sorun çıkarır mı ki, şimdi sorun çıkarmayan kişi ...

16. 13 Mart 2010
  17. 34moni53

34moni53 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu kisiden kisiye gore degisen bir durum bence
    ben mesela kendimden daha az egitimli biri ile birlikte olmak istemezdim ben cok onemsiyorum bu konuyu
    baska biri onemsemeyebilir , ben okuyabilmek icin bir cok seyden vazgectim calistim cabaladim karsimdaki insan da bunu yapmis olsun istiyorum ama sonucta herkes sansli da dogmuyor benim imkanim vardi yapti bunun da farkindayim
    ama bir yandan da biliyorum ki okumakla hayatta basarili olmak adam olmak cok farkli kavramlar
    benim kendi abimin egitimi benimkinin yaninda sifir kalir, cok iyi okullarda okudum ben ama abim is hayatinda bana 10 kat fark atmis bir insandir.
    yani tamamenn karsindaki insana bagli bir sey .

18. 13 Mart 2010
  19. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    iyi insan olmadiktan sonra isterse profesör olsun..neye yararki...seni mutlu edemedikten sonra