sevgilisinden ayrılanlar için telafi

Konusu 'Aşk Acısı Çekenler' forumundadır ve EU1 tarafından 18 Haziran 2008 başlatılmıştır.

18 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

SEVGİLİSİNDEN AYRILANLAR İÇİN TELAFİ

gel otur yanıma görüyorum ki oda terketti seni... bırak giden gider. aslında bu dünyada gidenin ardından el bile sallamıcaksın...giden kafasına koymuştur gitmeyi..hem hayat ondan ibaret değil ki...sen o olmadan öncede yaşıyordun o olmadan da yaşaya bilirsin...unutma yarınlar bizim için..unuttun mu sen kitap okurkende mutlu oluyordun. sahilde gezerken güneşin batışını izlerken...sen mutlu olmayı bilen bi insansın bırak artık surat asmayı...hem bu iş iki yanı keskin bıcak gibidir...yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yarrgılanırsın...hafifletici sebebler yok..

yarınlar için hayal kurarken bugünüde yaşa..yas tutma dünü düşün ondan önce yaşadığın günleri o yokken geçirdiğin zamanı nasıl güldüğünü düşün...hayat herzaman istedikleeirni vermiyor...artık yalnışlar dahada tutulur oldu...artık insanlar yalnış yapmak için yarış yapıyorlar birbirleriyle...anla artık yalnışlar ve doğrular yer değiştirdi....sil gözünün yaşını...bak gitti... ama hala dünya senin için dönmesini durdurmadı durdurmayacak...unutma ders olsun sana...birini severken şunu hatırla sevgini hak edene ver umudunu yarınlarla paylaşş.....bırak kutuplarda yaşamayı...bak burda güneşin meyveleri var....

ne demiştik seninle ne olursa olsun gülemek var ....sen inatcı insansındır...gel acılarımıza inat hayata inat ucurumun kenarında büyüyen körpe çiçeğe inat gülmeye devam edelim....dünü düşünürken yarını hayal ederken bugünüde yaşayalım..bak hala onu düşünüyorsun ona veremediklerini düşünüyosun ya verdiğin bunlar bi hiçmiydi. sen en değerli şeyini verdin sevgini verdin dağları delen ferhadın aşkını verdin leylası için dliren mecnun sevdasını verdin...ne aldın karşılığında koca bir hiç haydi kalk...sokalarda dolaş yeni yüzler tanı ...isimsiz sokaklarda yarınlarını ara....tarifi olmayan adreslere git ve onu unutmadan dönme yasını bırakmadan dönme...unutma yarınlar senin iiçin hep var olucak dünü unutursan tabiki

2. 21 Aralık 2008
  3. xgxb

xgxb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çokkk guzell çok doğru

4. 22 Aralık 2008
  5. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    Biz önemliyiz, biz değerliyiz, sevebiliyorsak ne mutlu bize ki kocaman yüreğimiz var...hele de sevgimizle sarip sarmalayabiliyorsak sevdiğimizi helal olsun bize... kıymet bilmedi mi anlamadı mı ? olsun bizler yaptiklarmızla gene de gurur duymalııyız çünkü onlar için deil aşkımız sevgimiz için yaptık ne yaptıysak.. değer bilmeyene yapmıssak değer bileni bulana kadar devam edicez. Yorulmadan usanmadan sevgimizi ve bizi hak eden insanı bulana kadar devam edicez yolumuza...

6. 27 Aralık 2008
  7. angel06

angel06 Guest

“O olmazsa yaşayamam” demeyeceksin.
    Demeyeceksin işte.
    Yaşarsın çünkü. Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
    Çok sevmeyeceksin mesela.
    O daha az severse kırılırsın.
    Ve zaten genellikle O daha az sever seni, senin O’nu sevdiğinden.
    Çok sevmezsen, çok acımazsın.
    Çok sahiplenmeyince, çok ait de olmazsın hem.

Çalıştığın binayı, masanı, telefonunu, kartvizitini…
    Hatta elini ayağını bile çok sahiplenmeyeceksin.
    Senin değillermiş gibi davranacaksın.
    Hem hiçbir şeyin olmazsa, kaybetmekten de korkmazsın.
    Onlarsız da yaşayabilirmişsin gibi davranacaksın.
    Çok eşyan olmayacak mesela evinde.
    Paldır küldür yürüyebileceksin.
    İlle de bir şeyleri sahipleneceksen,
    Çatıların gökyüzü ile birleştiği yerleri sahipleneceksin.
    Gökyüzünü sahipleneceksin, güneşi, ayı, yıldızları…
    Mesela kuzey yıldızı,senin yıldızın olacak.
    “O benim.” diyeceksin.
    Mutlaka sana ait olmasını istiyorsan bir şeylerin…
    Mesela gökkuşağı senin olacak.

İlle de bir şeye ait olacaksan, renklere ait olacaksın.
    Mesela turuncuya ya da pembeye.
    Ya da cennete ait olacaksın.

Çok sahiplenmeden, çok ait olmadan yaşayacaksın.
    Hem her an avuçlarından kayıp gedecekmiş gibi,
    Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat.
    İlişik yaşayacaksın.
    Ucundan tutarak…

Can Yücel

8. 29 Aralık 2008
  9. silam67

silam67 SöZ vErMi$TiN bAnA... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkürler güzel paylasim ellerine saglik

10. 2 Haziran 2010
  11. Grimsi_

Grimsi_ ••● Ήuzuя ••● Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    çok güzel, eyv.

12. 22 Aralık 2010
  13. elllif

elllif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    harika yaaa:KK9:

14. 22 Mayıs 2011
  15. elif_mn89

elif_mn89 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    ya en cok kıranda sana bile hep kötü şeyler yaptığını inandırmasıdır öyle bi umutsuzluğa düşersinki dünyan kararır ben nasıl kaybettim deyip ağlarsın ulaşılmaz bir şey gibi peki o yapmadı mı o üzmedi mi insan kendi başına üzer mi hiç deli mi? demek ki acımıştırki acıtır üzülmüştürki üzer ki hiç de elinde olmadan ve mutlaka kendini biliyorsa hatasını da bilir özrünü dilemeyi de bilir bilmiştirde zamanında özrünü de dilemiştir ama karşıdaki bu özrü hiçe sayarcasına sadece yaptığı hatayı hatırlar özrü unutur kendi acısını hatırlar seninkini unutur ona göre sen zaten bencilin tekisin...
    sen düzeltmeye çalıştıkça söyledğin çözümleri sanki birer birer uçurumdan atıyormuş gibi yok eder söyledikçe pişman olursun çünkü söyledikçe ağzından çıkan şeyler erir gider en sonunda söyleyecek bir şeyin kalmaz ne çözüm bulmuşsundur ne çare istediği de budur koymuştur bi kere kafasına ayrılmayı öfkeli, kızgın, kırgın çözümü bulmuştur bi kere "ayrılmak" çözüm budur ne kadar da komik değil mi? sevdiğim adam dediğin resmen senin karşında çözümü bi korkak gibi senden uzaklaşmakta buluyor kaçarak, giderek evet yeterince üzüldün yaşadığın bunlar işte ama zannetmeki hayat hep böyle sürcek o insan seni sevmişse zaten ne yaparsa yapsın nereye giderse gitsin u-nu-ta-maz ve pişman olur işte sen bunu bil buna inan bu yüzden kendini böle bi aptal için heder etme!!!!

16. 22 Mayıs 2011
  17. willed

willed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41

aynısını yapıyorum ve cidden okdr rahatımkı..cok sevdım sevdıkce kactılar...artık sevsemde ck sevmıyrm..bu elde degıl sanırdım eldeymıs..frenlıyorum kendımı...bigün karsıma dogru ınsan cıkana kdr da asla kımseye hakettıgınden fazla deger vermem..cıksada vermem gercii..artık ben o hep daha cok seven kız olma kredimi tükettim..kımseye 2.sans vermıyorm artık..kımseyı kıskanmıyorum..kımse ıcın özgürlügmden ödün vermıyorm..erkeler ınanın kıymet bılmıyor.neyapsanız daha fazlasını istiyor..bide karsına gecip.bnları ztn yapmalıdın sen benım ıcın ne yaptınkı diyebiliyor..sankı kendısı agzıyla kus tutmus gıbı...ve öğrendim artık..kimse beni ben izin vermedigim sürece üzemez..deger verdıgım kadar degerli olurlar..bu herkez ıcın boyle..artık tek kuralım var..benden degerlisi yok..o yuzden kımse ııcn kendımı mutsuz etmıyorum artık..umarım herkez kendının degerını anlar..

18. 6 Haziran 2011
  19. kristena

kristena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok güzeldi:KK71: