sevgiliyle cinsellik hakkında konuşmak doğru mu?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve shygirl tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

?

sevgiliyle cinsellilk hakkında konuşulmalı mı?

Anketin kapanma tarihi 22 Kasım 2010.
  1. evet

Oylanma: 2
    100,0%
  2. hayır

Oylanma: 0
    0,0%
    31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : shygirl
  1. shygirl

shygirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam bayanlar
    uzun süredir kafama takılan bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum sevgiliyle cinsellik hakkında konuşmak doğru mu . diyebilirsiniz ki kimine göre doğru imine göre yanlıştır ama bu konuda ki ortak kanaatiniz nedir merak ettim.Cinsellik hakkında konuşan kızı erkek yanlış anlar mı? kötükedihüso

2. 31 Ekim 2010
  3. su_peri

su_peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    konuşulabilir ama bazı erkekler birsüre sonra bunu istismar edebilirler dikkatli olmak lazım.tabi genelleme yapmıyorum.gençler genelde bu konulara meraklılar kız olsun erkek olsun.yani neden peki dikkat etmek lazım. çünkü cinsellik konuşulmaya başlanınca birsüre sonra konuşulcak bişey kalmıyor merak başlıyor.bunlara hazırlıklı olmak lazım.bence şahsi kanaatim seviyeli olmakta fayda var.herşey zamaında güzel.

4. 31 Ekim 2010
  5. jenesuisquunechanson

jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188

Ortak kanaat diye bir şeyin söz konusu olamayacağı bir konu bence. Sorduğunuz sorunun cevabı size, sevgilinize ve ilişkinize göre değişir. Kimi ilişkilerde konuşmak bile doğru değilken kimi ilişkilerde yakınlaşmalar söz konusudur. Hayata nereden ve nasıl baktığınıza bağlıdır.

Ama acizane önerim, bunun söz konusu olması bile aklınıza soru işareti getiriyorsa bence yapmayın. Yanlış anlamaktan kastınız ne anlamadım ama kendinizi rahat hissetmeyecekseniz karşılıklı rahatlık ve güven ortamı oluşana kadar bekleyin. Gerçi nesini konuşacaksınız onu da anlamadım ama içinizden bir ses sizi rahatsız ediyorsa ona kulak verin.

6. 31 Ekim 2010
  7. shygirl

shygirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ciddi bir ilişki desem cevabın ne olurdu:enbuyukkk:

8. 31 Ekim 2010
  9. mavi_patikli

mavi_patikli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    Ciddisi middisi
    böyle konular açıldı mı çabuk kapanmalı
    yoksa denildi az önce zaten bu kez nasıl olur diye
    merak baslar bazı durumlarda..
    ciddi derken evli değilsin sonuçta..
    herşey zamanı gelince yaşanmalı diyorum ki olası pişmanlıkları engeleyebilmek için..
    (ben hala geri kafalıyım..) üzgünüm :1no2:

10. 31 Ekim 2010
  11. su_peri

su_peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ciddi olunca zaten bence çok merak edilmemeli zaten herşey öğrenilcek.sonta çok yüze vuruluyor.erkeklerin istismar ediyorlar dediğim nokta bu.ciddi ciddi diye diye valla neler neler götürüyorlar .. yinede yanlış anlama .herkes böyle değil kesinlikle genelleme yapmıyorum.herkesin hayat tarzı hayata bakışı farklı.ama arkadaşın da dediği gibi bi an bile bu yanlış mı diye düşünüyorsan yapma.malesef gençler özelliklede erkekler pek meraklı

12. 31 Ekim 2010
  13. jenesuisquunechanson

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188
    İlişkiniz ciddi ise saygı duyarım, Allah bozmasın derim.

Güven konusunu aşmışsınız ama yine de bakış açınıza bağlı. Evlilik öncesi cinselliği nasıl gördüğünüza bağlı. Bu konuda mutlak doğru veya mutlak yanlış diye bir şey yok, sizin doğrunuz sizin içinizde saklı. Ben bunu bilmediğim için bir şey diyemem, hoş bilsem de diyemem. Ama şunu söyleyebilirim ki, aktiviteye geçme kısmına sıcak bakmıyorsanız bunun muhabbetini de yapmayın, gerek yok. Değilse de ileride her koşulda yaptıklarınızın/konuştuklarınızın arkasında durabileceğinizden emin olun. Bu sitede çok rastladım, birlikteyken bir şeyler yaşamaya sıcak bakıyorlar, o zaman sorun olmuyor, ama ayrılık gelip çattığında "çok pişmanım, hata yapmışım" diye sızlanıyorlar, bence çok acı. İnsanın "evet yaptım ama bence yanlış değildi, pişman değilim" diyebileceğinden emin olması gerekiyor. Uzattım ama bunu yazmak istedim.

14. 31 Ekim 2010
  15. shygirl

shygirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yok canım evlilik öncesi cinsel aktiviteye geçmek gibi bir durum söz onusu olamaz aramızda sadece bu konuların konuşulmasını kastetmiştim:enbuyukkk:

16. 31 Ekim 2010
  17. jenesuisquunechanson

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188

Ama madem yapmak istememek için sebepleriniz var, aynı sebepler bunların konuşulmasını nasıl meşru kılıyor ki?

Dediğim gibi, nesini konuşacaksınız bilmiyorum, ama madem bir kararınız var, bence arkasında durun. Bunları konuşmak şu aşamada size hiçbir şey kazandırmaz, ama hem tutarsız davranmış olursunuz, hem de zamanla iradeniz zayıflar diye düşünüyorum. "söz konusu bile olamaz" dediğiniz bir şeyi zaman içinde kendi kendiniz için sıradanlaştırmayın, basitleştirmeyin. Madem öyle, bırakın özel kalsın.

18. 31 Ekim 2010
  19. YesimRose

YesimRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bence sadece evlilikte konuşulmalı . eger evlilik öncesi cinsel ilişki varsa olabilir konuşulabilinir.
    zaten neyini konuşacaksınızki .evli degilseniz ve cinsel ilişkide yoksa bu tür konuşmalar her ikinizdede cinsel iştaga yol açabilir.