sevginin sözünü edenlerle onu yaşayanlar arasındaki fark nedir??

Konusu 'Aşkla İligili Güzel Sözler' forumundadır ve siskelebegi tarafından 18 Şubat 2010 başlatılmıştır.

  18 Şubat 2010
  Konu Sahibi : siskelebegi
 1. siskelebegi

  siskelebegi siLemiyosan karaLayacaksn Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2010
  Mesajlar:
  130
  Beğenildi:
  25
  Ödül Puanları:
  108
  Bir gün sormuşlar ermişlerden birine: " Sevginin sadece sözünü edenlerle onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?" Bakın göstereyim demiş ermiş. Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış.
  sevginin sözünü edenlerle onu yaşayanlar arasındaki fark nedir? Hepsi oturmuşlar yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar. "Ermiş bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz" diye bir de şart koymuş. Peki demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar öylece aç kalkmışlar sofradan.
  Bunun üzerine şimdi demiş ermiş sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe. Yüzleri aydınlık gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa. "Buyurun" deyince her biri uzun boylu kaşığını çorbaya daldırıp sonra karşısındaki kardeşine uzatarak içirmiş.
  Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan işte demiş ermiş 'kim ki gerçek sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse o aç kalacaktır. Ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi tarafından doyurulacaktır şüphesiz ve şunu da unutmayın gerçek pazarında alan değil veren kazançtadır daima
   
 2. 18 Şubat 2010
  Konu Sahibi : siskelebegi
 3. sakarkedi

  sakarkedi Popüler Üye Üye

  Katılım:
  20 Ocak 2009
  Mesajlar:
  1.071
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  güzelmiş teşekkürler yerimseniben
   
 4. 18 Şubat 2010
  Konu Sahibi : siskelebegi
 5. siskelebegi

  siskelebegi siLemiyosan karaLayacaksn Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2010
  Mesajlar:
  130
  Beğenildi:
  25
  Ödül Puanları:
  108