Seviyor, sevmiyor?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve Gulay tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Gulay
  1. Gulay

Gulay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar şimdi sizlere bir kaç soru soracağım ve inanıyorum ki hepiniz samimiyetinizle cevap vereceksiniz:) Daha önce ilişkisinde sorun yaşamış bir arkadaşım var sorun ise şu:erkek çok seviyor kızda çevresinin ısrarıyla denemeye karar veriyor sevmek istiyor fakat bir türlü sevemiyor seviyor muyum sevmiyor muyum diye gelgitler yaşarken sevmediğini anlıyor ve bitiriyor.Birkaç ay sonra aynı yerde çalıştığı biri ondan hoşlandığını söylüyor fakat kızın sütten ağzı yanmış bi kere denemeye cesaret edemiyor derken gel zaman git zaman aradaki arkadaşlık sevgiliye dönüşüyor ve çıkmaya başlıyorlar.ılk başlarda çok mu şişman gibi takıntıları oluyor ve sevmediğini düşünüyor tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyor..Çocuk 1 ay sonra askere gidiyor kız onla geçtiği sokaklardan geçerken gözleri doluyor o arayınca yüz ifadesi değişiyor sürekli acaba şimdi ne yapıyordur dye sorarak etfafındakilere ya sabır çektiriyor sonra da ya acaba seviyor muyum diye kendini sorguluyor...

Kızlar durum bundan ibaret size bi arkadaşımdan bahsettim sizce arkadaşım daha önceki ilişkisinden dolayı kendini şartlandırmış olabilir mi?Yani korktuğu için kendini sorguluyor olabilir mi?Yoksa gerçekten sevmiyor mudur?

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
  2. 10 Aralık 2009
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ilişkiye başlıyor sonra aklına seviyor muyum sevmiyor muyum diye düşünüyor

sevgiyi sorgularsan çıkamazsın işin içinden

sevgi sadece yaşanır sorgulanmazz :kahve:

burda ne yazılırsa yazılsın arkadaşının gönlü ve aklından geeçenleri hiçbirimiz bilemeyz

4. 10 Aralık 2009
  5. Fides

Fides Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    " kız onla geçtiği sokaklardan geçerken gözleri doluyor o arayınca yüz ifadesi değişiyor sürekli acaba şimdi ne yapıyordur dye sorarak etfafındakilere ya sabır çektiriyor"

var bişiiiileerr...
    opuyorumnanaktan

6. 11 Aralık 2009
  7. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadasiniz iliskiye hep denemek iicn mi basliyor?
    ben sevdigin biriyle yani o kisyle olmak istedigine inandigin iicn iliskiye baslandigina inanyorum,
    yani en bastan zaten aa bu kisi beni seviyor ben sevmiyorum ama o seviyor diye deneyeyim diyipte iliskiye baslamak ztan bastan sorunlari kabullenmis demektir.

sonrada ikidebir acaba seviyormuyum sevmiyorumuyum diyorsa zaten demekki yolunda gitmeyen biseyler var. seviyorum dedigi zamanlar,belkide vakti hos gecirdigi anlardi ama sevgi ask yoktu..insan sevdigi insan iicn terredut edermi?
    tamam ilk iliski bitti, ikinci iliskiyede ayni gerekceyle baslanilmis; beni seviyo hadi deniyim. ne sacma.
    halada seviyormuyum tereredutunde.
    var demekki biseyler. ya seversin yada sevmezsin. teredut ettigine gore var demekki biseyler onlarin ne oldugu onemli. yine ayni yere donduk, seven niye terredut etsin.

hem simdi o cocuk yok ya, duygusallasiyordur gectigi yollarda onla vakit gecirdiginden filan, hos vakitler aklina geliyordur, insan hali herkes ozler, duygulanir, birini duusnur, normaldir.. sanirimda o yok diye zaten o duygular yogiunlasmistir.

o yanindayken sevmediginden emindide o yok diyemi acaba seviyormuyum diyor. sacmalik. yanliz kaldi o gunleri ozledi..onu ozledi..ilgiyi , iliskiyi belkide o cocugun sicakligini ozledi.
    ama seviorsada seviyorum desin.yoksa sevginin anlamini mi bilmiyorda acaba bu duygu sevgi mi degilmi diye dusunup duruyo?
    biz onun icini acip bakamayiz. buraya yazilan bir iki misalldende yola cikip evet seviyor yada sevmyor diyemeiz. en ii o soyler.
    seviyorsa seviorum der terredut etmez, sevmiyorum diyorsada sevmiyorum der (tabi sadece ilgiyi seviyor ama adami sevmiyorsa baska)

8. 11 Aralık 2009
  9. Gulay

Gulay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çocukluğumuz beraber geçti kardeşim diye tanıttığım bir arkadaşım ama psikolojik sorunları olduğunu ve doktora gitmesi gerektiğini düşünüyorum.Çünkü içindeki korkuları bir türlü yenemiyor konuştuğumuzda ya onun fotoğrafını gördüğümde bile yüzümde anlamsız bir gülümseme oluyor ama ya yine eski şeyleri yaşarsam ya evlenirde sevgim biterse ben nasıl yaşarım gibi bir sürü saçma şeyler benim bile durup düşündüğüm oluyor (bu arada daha önce hiç evlenmemiş çevredeki olaylardan etkileniyor sanırım) ben sen bilinçaltında nasıl koşullandırırsan onu yaşarsın diyorum bu arada o buraya yazılanları okuyor kızlar:)

insan sevmediği biri için göz yaşı döker mi hiç???yada izinli olduğu zaman ya ararsa diye akşama kadar evde oturur mu
    ?

10. 11 Aralık 2009
  11. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet illaki sevdigi icin yapilmaz bunlar. dedigim gibi sevdigi insan icin terredut edermi ozaman?
    insana aci cektiren bisey hep cazip gelir.
    ozlem ask, kendine dert yapma, filan filan.
    sevmedigi insan icin degilde, yasadigi seyleri dusunup gozyasi doker, yada uzuntusunden o var olan ilgiyi insani guzel gunler simdi yok diye goz yasi doker, yada buda olan birseydir; duygusallasir onu bahane eder gozyasi doker huzunludur onun icin agliyor gibi olur. anlatabildim umarim.
    ve ya ararsa diye evde oturma,. da

sanki anlattiklarin hep bir aliskanlik. partneri gidince orta yerde kalivermenin vermis oldugu davranislar gibi geliyor.
    once o kisi yanindayken sevginden suphe ediyor..seviyormuym sevmiormuyum diyor. o yokken degerini anliyormu ne dersiniz ama en buyuksey ise ilgiye aliskanligin vermis oldugu davranis bozuklugu dur.

birde arkadasiniz bilincaltinda korkular olusturmus kendine. bu cevre olsun, kucuklugunden gelen seyler olsun, yasamis selerden olsun.. onde korkular birakmis yerine.
    bu korkular icin yardim almasini onerebilirim. veya bu sorun hakkinda okusun ve nsl bununla basa cikabilecegini arastirsin. ve zamanini baska ugraslrla gecirmesi yeni yeni insanlar toplum icine girmesi onu az da olsa belkide suanki boslugu doldurucaktir..